Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 09 грудня 2022, питання №76800

позовна заява на аліментів на повнолітню дитину на навчання оплата за навчання здійснюється за рахунок держави?

позовна заява на аліментів на повнолітню дитину на навчання оплата за навчання здійснюється за рахунок держави

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, це не має значення вы маєте право вимагати аліменти, якщо дитина вступила до навчального закладу. Це можно зробити у добровільному порядку, якщо батько не заперечує. Якщо бат ко проти, тоді треба звернутися до суду.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    • Олексій Клієнт 2 роки тому

      В заяву треба записувати що оплата за навчання здійснюється за рахунок державного (регіонального) замовлення ?

      • Корнійчук Євген Іванович

        Ні достатньо факту самого навчання, законом не передбачено відмови у зв'язку з навчанням за державним замовленням. Тому ви маєте право на отримання аліментів.

        Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

        Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олексію!

    Відповідно до статті 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв’язку із цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

    Тобто, обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття, виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів:

    • походження дитини від батьків або наявність між ними іншого юридично значущого зв`язку (усиновлення);
    • досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років;
    • продовження дітьми навчання (форма навчання може бути як денна, так і заочна (постанова Верховного Суду від 17 квітня 2019 року у справі № 644/3610/16-ц).
    • потреба дітей у зв`язку з цим у матеріальній допомозі;
    • наявність у батьків можливості надавати таку допомогу (батьки самі мають бути працездатними та мати такий заробіток, який дозволив би їм утримувати себе та свою повнолітню дитину).

    Така позиція закріплена безпосередньо в п. 20 постанови Пленуму ВСУ від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» (надалі – Постанова Пленуму ВСУ), а також в постановах Верховного Суду від 06 серпня 2018 року у справі № 748/2340/17 та від 20.05.2020 року у справі № 635/1139/17.

    Слід одразу зауважити, що рішення суду, за яким на користь дитини стягувались аліменти до досягнення нею повноліття, не дає права на стягнення аліментів після досягнення дитиною 18 років. Тобто, в такому випадку необхідно звертатися до суду із новою позовною заявою про стягнення аліментів на утримання повнолітніх дочки/сина, які продовжують навчання.

    Аліменти на утримання повнолітніх дочки, сина можуть виплачуватись у добровільному або судовому порядку.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку на знак подяки та залиште відгук.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України