Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Постановою Кабінету міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1263 внесено зміни в перелік доходів з яких проводиться утримання аліментів, доповнивши його після слів “з усіх видів грошового забезпечення” словами “, інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юлія!
В суд, звичайно, можете подати, але, як на мене, то це питання неоднозначне і ще не має достатньої судової практики, аби можно було на нього предметно відповідати. У разі прямого використання цієї зміни в законі, може виникнути проблема дискримінації дітей, матері яких не можуть отримати такі самі аліменти, оскільки їхні колишні чоловіки не є військовослужбовцями. Також залишається відкритим питання співрозмірності причин, за яких військові отримують винагороду, та суттєвого збільшення розміру аліментів. Почекаємо і подивимось як воно буде насправді...
Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Юлія.
Так, в принципі Ви праві, але потрібно розуміти, яка форма (тверда або частка від доходу) визначена Вам для сплати аліментів. Якщо в частці від доходу, тоді дійсно Ви маєте на це право. Але я згодний з колегою, що питання дуже неоднозначне і наразі для її немає правильного застосування.
У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, якщо ви аліменти сплачуєте на добровільній основі, то ви маєте право відкрити рахунок дитині і скидувати туди кошти. Якщо ви сплачуєте аліменти за рішенням суду то ні.
Відповідно до норм Сімейного кодексу, а саме статті 179, аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини.
Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.
Але в той же момент, якщо аліменти сплачуються за рішенням суду через виконавчу службу, то вони будуть йти на рахунок стягувача. Тобто, якщо мама дитини подала заяву до суду про стягнення аліментів, то саме їй на рахунок будуть перераховуватись кошти.
Не дивлячись на те, що розпорядником буде один із батьків, або законних представників, отримані кошти являються власністю саме дитини і використовуватись вони повинні в інтересах дитини.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.