Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Моя мати померла в 2012 році, до цього склала заповіт. За заповітом все її майно, а саме: частина будинку і ділянка під ним відходить моїм дітям. Молодший син ще неповнолітній, йому 15. Діти в спадщину не вступили і не планують цього робити, кажуть вступати мені. Які мої дії, з чого почати?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Ви не зможете прийняти спадщину замість дітей.
Малолітня та неповнолітня особа, вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо не було подано заяву про відмову від прийняття спадщини відповідно до чинного законодавства (ч. 4 ст. 1268 Цивільного кодексу України). Тобто, незалежно від того чи подавалась заява про прийняття спадщини від імені малолітньої чи неповнолітньою особою, чи була зареєстрована малолітня або неповнолітня особа разом із спадкодавцем на момент смерті — вони приймають спадщину автоматично. Тому подання заяви про прийняття спадщини такими особами не є обов'язковим.
Неповнолітня особа віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років може відмовитися від прийняття спадщини за згодою батьків (усиновлювачів) і органу опіки та піклування (ч. 3 ст. 1273 Цивільного кодексу України). Слід зауважити, що така згода надається обома батьками!!!
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Сергію.
Пройшло 10 років, а тому тут потрібно розбиратись детально. Неповнолітній і так мав спадкувати, якщо тільки не подав заяву про відмову від спадщини.
У Вас в даному випадку будуть певні шанси, якщо на руках будуть відмови осіб, визначених у заповіті, від спадщини. Далі потрібно буде звертатись до суду та поновлювати строки для прийняття спадщини.
Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Для повної і предметної консультації раджу звернутись до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Будемо розбиратися у Вашій ситуації.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго Вам ранку. Відмова від спадщини оформляється в нотаріуса. Ви та Ваші діти можете відвідати нотаріуса для того, щоб було оформлено відмову від спадщини Вашими дітьми.
Якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за заповітом, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними порівну. Відмова спадкоємця за заповітом від прийняття спадщини не позбавляє його права на спадкування за законом.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.
Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду
Якщо діти на час відкриття спадку були неповнолітні, то вони важаються такими, що прийняли спадок, якщо не відмовились від неї у нотаріуса.
Стаття 1268. Прийняття спадщини
4. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
Оформити спадок можливо в будь який час
Адвокат, 18 років досвіду
Доброго дня, Сергію! У спадщину автоматично вступили ті діти, які на момент смерті бабусі були неповнолітніми і які були зазначені у заповіті як спадкоємці. Вони успадкували, просто не отримали документи. Ваші дії зараз - звернутися до нотаріальної контори за свідоцтвами про право на спадщину за заповітом на ім' я неповнолітньої дитини. Якщо інші діти вже повнолітні - вони звертаються самостійно. Повнолітні діти можуть подарувати Вам це майно, як його власники. Неповнолітня дитина може відчуджувати майно лише за письмовою згодою органу опіки та піклування.
Успіхів Вам!