Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 19 грудня 2022, питання №77209

Половые отношения в 16 лет.

Добрый день!
Я Марина, хочу уточнить для себя юридический аспект о сексуальных отношениях совершеннолетнего
с несовершеннолетней.
Девушка, 16 лет, собирается жить вместе с мужчиной. Какие последствия могут быть для него, если она обратится в правоохранительные органы или соцслужбу?
Какой на сегодня возраст согласия и имеют ли они право зарегистрировать брак, если она не беременна?
Как он сможет защитить себя, если будет шантаж на этой теме?

Благодарю за ответ!

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Марина!

    Вік сексуальної згоди в Україні — 16 років.

    Про це є згадка у статті 155 КК України, яка визначає відповідальність щодо статевих зносин з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку.

    Виникнуть питання, звертайтесь до мене персонально, натиснувши зелену кнопку "звернутись" біля мого профілю. Радий буду допомогти.

    Якщо ж консультація була достатньою, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, для оформлення шлюбу вам треба звернутися до суду за для отримання дозволу.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Марино.

    Якщо Вам є 16 років, за статеві відносини з Вами хлопцю нічого не буде. Якщо звичайно, ним при цьому не буде вчинено іншого кримінального правопорушення.

    Аби одружитись, Вам потрібно звернутись до суду для отримання дозволу на одруження. Такими є вимоги Сімейного кодексу України.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. В Кримінальному кодексі України є стосовно цього питання стаття наступного змісту.

    Стаття 155. Вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку

    1. Вчинення повнолітньою особою дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, з використанням геніталій, іншого органу чи частини тіла або будь-якого предмета, -

    караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    2. Ті самі дії, вчинені близькими родичами або членами сім’ї, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілої особи або піклування про неї, або якщо вони поєднані з наданням грошової чи іншої винагороди потерпілій особі чи третій особі або з обіцянкою такої винагороди, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, -

    караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

    Примітка. У статтях 155, 156 цього Кодексу під близькими родичами або членами сім’ї слід розуміти осіб, визначених пунктом 1 частини першої статті 3 Кримінального процесуального кодексу України.

    {Стаття 155 із змінами, внесеними згідно із Законом № 600-VI від 25.09.2008; в редакції Законів № 2334-VIII від 14.03.2018, № 1256-IX від 18.02.2021}

    Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими питаннями для надання різних додаткових юридичних послуг. Я можу, зокрема, надати Вам детальну правову консультацію з цілим рядом різних юридичних послуг, написати тексти правничих документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України