Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 10 січня 2023, питання №78316 150₴

Продаж автомобіля без власника.

Вітаю. Така ситуація. Знаходжусь в Европі, попросив знайому людину забрати мій автомобіль, на українській реєстрації до України. Приїхав перевізник, автомобіль був відвезений до України, без доручення, просто технічний паспорт, автомобіль та ключі. Виявилося, що знайомий продав мій автомобіль від мого імені і без моєї присутності, і через деякий час пише мені в інтернеті людина, яка якби купила авто і заявляє, що технічний паспорт на авто підроблене і на мене завели справу. Що робити в такій ситуації?

Відповіді юристів (6)

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня. Це якась фантастика, не можливо перетнути кордон на чужому авто автомобілі без довіреності.

    Також вчинити будь які нотаріальні дії без довіреності.

    Хто вам тех паспорт видавав, якщо МРЕО він не може бути підроблений.

    Поки вы знаходитися за кордон вам нічого хвилюватися.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Виктор!

    Вы имеете право подать заявление в киберполицию для проведения проверки и принятия мер реагирования:

    https://cyberpolice.gov.ua/contacts/

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через Звернутися.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Айвазян Юрій Климентійович
    33.3%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Вікторе!

    По великому рахунку, я не бачу у Вас причин для переживань, окрім того, що Ваш знайомий , скориставшись Вашою ж довірливістю, продав незаконно авто. На такі дії він не мав жодного права!

    Я так розумію, що Ви були добросовісним покупцем і маєте всі документи на авто, що підтверджують Ваше право власності на нього, як також підтведжують той факт, що авто було оформлено у МРЕО, та на авто абсолютно у законний спосіб були видані українські номери!

    В той же час, якщо виявиться, що ТП на авто був дійсно підроблений, то винній особі загрожує за це кримінальна відповідальність.

    Стаття 358 КК України, яка присвячена питанню підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збуту чи використанню підроблених документів, печаток, штампів, зазначає наступне:

    1. Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його підроблювачем чи іншою особою або збут такого документа, а також виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут -

    караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

    2. Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи, -

    караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

    караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    4. Використання завідомо підробленого документа -

    карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

    Примітка. Під офіційним документом у цій статті та статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.

    {Стаття 358 із змінами, внесеними згідно з Законом № 1508-VI від 11.06.2009 - зміни втратили чинність на підставі Закону № 2808-VI від 21.12.2010 ; в редакції Закону № 3207-VI від 07.04.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1666-VIII від 06.10.2016 }

    Раджу Вам зконтактувати зі слідчим та допомогти йому прояснити цю ситуацію. Бо Вас за певних умов можуть оголосити в розшук.

    Виникнуть додаткові питання чи потреба в конкретній і практичній допомозі, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Готовий Вам реально допомогти.

    Наразі ж вдачи Вам!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    26.7%

    Вітаю, Вікторе.

    Ситуація якась прям дійсно фантастична, і на перший погляд здається неможливою.

    Але тим не менше, з Вашої сторони я не вбачаю будь-яких порушень вимог законодавства, відтак хвилюватись немає за що.

    Найперше, що раджу, це знайти в Україні адвоката, який зможе заключити з Вами договір про надання правової допомоги онлайн та на місці розібратись у питанні. Або, звичайно, Вам потрібно приїздити самостійно.

    Розпочніть з адвоката, який зможе розібратись предметно, в чому справа.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідноно звернутися до поліції з заявою про шахрайство у порядку ст. 214 КПК України і відразу встановити чи подавалась на Вас заява та чи відкрито провадження.

    Далі якщо цього немає , заявити про угон авто.

    А потім ,аби Ваше авто не було невідомо де ,якщо будуть затягувати розшук.

    Треба звернутись до суду з позовом про негайне витребування майна з чужого незаконного володіння.

    Так як штрафи будуть надсилати вам як власнику авто.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    ---

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Зверніться до поліції, та повідомте про шахрайство https://www.npu.gov.ua/onlajn-zvernennya

    Успіхів (ಠ‿↼)


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA