Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Муж хочет оформить патронаж над своей родной бабушкой (83 г). Его маме и дяде (дочке и сыну бабушки) уже 61и 60 лет. Они не могут быть опекунами. Муж работает не официально тоесть оф доходов нету, и живем мы в доме его мамы, т е своего жилья тоже нету. Может ли он стать опекуном в этом случае?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, так може. Але це складна процедура.
Догляд за особою похилого віку буде оформити на багато легше. Для яких цілей це вам потрібно?
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися
Потрібно для можливості виїзду закордон?
Просто бажано як можна швидше, тому що бабусі зараз важко в таких умовах знаходитись в Україні. Читала що патронаж за 30 днів робиться)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіКращі тоді догляд. Зверніться до лікарні отримайте довідку ЛКК, після чого зверніться до виконкому міської ради за місцем реєстрації бабусі, з заявою про встановлення факту догляду.
Коли ви будете мати довідку ллк і акт про факт догляду зможете виїхати.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Бажано знати мету Вашого запиту про патронаж. Можливо, питання вирішується і без цього.
Буде бажання продовжити розмову, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки
Потрібно для можливості виїзду закордон?
Просто бажано як можна швидше, тому що бабусі зараз важко в таких умовах знаходитись в Україні. Читала що патронаж за 30 днів робиться)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЙдеться не про патронаж, а про довдіку ЛКК про неоюхідність постійного догляду,
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують
родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді
або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд
або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.
Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
Я так розумію бабуся спочатку має пройти обхідний лист всіх лікарів для встановлення поганого самопочуття? Потім чоловік має звернутись до держадміністрації м Київ із заявою? І після отримання довідки можна вж їхати?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДо довідки ЛКК треба мати зазначений мною Акт, і тоді можна їхати
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Інно!
Готовий проконсультувати повністю. Для цього раджу звернутись до мене персонально і я Вам поясню, що і як потрібно робити.
Успіхів.