Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Зараз студент ВНЗ.
Отримав довідку шо є студентом до 2024 року.
Планую взяти академвідпустку.
Чи втрачу бронювання від мобілізація на час академвідпустки?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
У Вас не бронювання, а відстрочка від призову на строкову службу.
ЯКЩО ВАМ ДО 27 РОКІВ, ВИ ПРИЗОВНИК, А НЕ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ, ТОМУ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ МОБІЛІЗАЦІЇ.
ВАС МОЖУТЬ ПРИЗВАТИ ТІЛЬКИ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ, АЛЕ ЗАРАЗ ПРИЗОВУ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ НЕМАЄ.
Закон України
Про військовий обов'язок і військову службу
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/sp:max...
ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИМ ОСОБА СТАЄ З 27 РОКІВ, АБО ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ВОЄННОЇ КАФЕДРИ.
АКАДЕМВІДПУСТКА НАДАЄ ВАМ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД СТРОКОВОЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Денисе!
Одразу скажу, що питання доволі спірне! З одного боку має місце переривання в навчанні, а з іншого ВИ не втрачаєте статусу студента.
На мою суб'єктивну думку, Ви матимете право на відстрочку до тих пір, поки є студентом, і отримання академічної відпустки не повинно впливати на даний факт.
Але тут є певні нюанси:Ви в будь-який момент можете отримати повістку про явку до ТЦК, де Вам потрібно буде підтвердити підставу для відстрочки. Якщо зможете за потреби надати до ТЦК потрібний пакет документів про навчання, відстрочка буде. Одним із основних документів буде довідка про навчання, де має бути зазначено про денну форму і, звичайно, не згадуватись про академічну відпустку.
Якщо це все зробите без проблем, відстрочка буде.
Але для повноти питання бажано розуміти Ваш вік, військово-обліковий статус та інші деталі.
Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!
У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду
Доброго дня.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про військовий обо"язок і військову службу"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу
1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.
8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:
у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
{Частину восьму статті 17 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2745-VIII від 06.06.2019; в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}
у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;
{Абзац третій частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}
у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;
{Абзац четвертий частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}
у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;
{Абзац п’ятий частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}
в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
При цьому громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв"язку з отриманням академічної відпустки за станом здоров"я або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами (батьками, дружиною, дитиною, рідними братом, сестрою, дідом, бабою), право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.
Таким чином, відстрочка від призову у зв’язку з навчанням у вищому навчальному закладі з денною формою навчання збережеться за Вами тільки, якщо Ваша академічна відпустка буде пов’язана із станом здоров’я або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Денисе!
Чи втрачу бронювання від мобілізація на час академвідпустки? - ні, Ви будете мати право на відстрочку. Тому що не втрачаєте статус студента у зв'язку з академвідпусткою (це можливо лише в разі відрахування з ВНЗ). Отже, Ви і далі маєте право на відстрочку від мобілізації відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Умовами для отримання відстрочки від мобілізації є лише рівень та форма здобуття освіти. Інших критеріїв законом не передбачено. Працівники ТЦКСП (військкомату) не мають права тлумачити Закон на власний розсуд. Таким чином, навчання у ВНЗ за денною або дуальною формою навчання є підставою для отримання відстрочки від мобілізації (незалежно від кількості отриманих попередньо освіт чи кваліфікаційних рівнів, і незалежно в Україні чи за кордоном). У документах про навчання (контракт, довідка на бланку вишу тощо) має бути зазначено назву ВНЗ, рівень освіти (тобто, вища), форма освіти (тобто, денна), а також ступінь вищої освіти (бакалавр, магістр тощо).
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
Закон України "Про вищу освіту" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/conv#n852):
Стаття 4. Право на вищу освіту
1. Кожен має право на вищу освіту.
Право на вищу освіту гарантується незалежно від віку, громадянства, місця проживання, статі, кольору шкіри, соціального і майнового стану, національності, мови, походження, стану здоров’я, ставлення до релігії, наявності судимості, а також від інших обставин. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття вищої освіти, крім випадків, встановлених Конституцією та законами України.
Стаття 61. Особи, які навчаються у закладах вищої освіти
1. Особами, які навчаються у закладах вищої освіти, є:
1) здобувачі вищої освіти;
2. Здобувачами вищої освіти є:
1) студент - особа, зарахована до закладу вищої освіти з метою здобуття вищої освіти ступеня молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра;
У даному випадку є 2 способи подачі:
1) віднести особисто (тоді роздрукуйте в 2-х примірниках, щоб на вашому проставили дату отримання та реєстраційний індекс). Так, згідно абзацу 15 пункту 2 ІНСТРУКЦІЇ з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/348-97-%D0%BF#Text):
"2. На вимогу громадянина, який подав звернення до організації, на першому аркуші копії звернення проставляється штамп із зазначенням найменування організації, дати надходження та вхідного номера звернення. Така копія повертається громадянинові.";
2) надіслати поштою рекомендованим листом із описом вкладення/повідомленням про вручення.
Якщо буде потрібна моя допомога, в тому числі зразок заяви на відстрочку, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Юрист, 19 років досвіду
Доброго дня Денисе.
Право на відстрочку від мобілізації мають студенти, які навчаються на денній формі. Якщо Ви перебуватимете в академічній відпустці Ви не будете навчатися на денній формі і у Вас не буде довідки яка підтверджує таке навчання, тому у військкомату будуть до Вас питання.
Як варіант Ви можете взяти відпустку, але доведеться її переривати і повертаися до навчання у разі отримання повістки з військкомату. Якщо таке повернення не займе тривалий час і Вам швидко нададуть підтверджуючу довідку з навчального закладу, то Ви збережете право на відстрочку від призову по мобілізації.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Денисе!
Під час академвідпустки Ви не втрачаєте відстрочку, оскільки академвідпустка - це не відрахування з ВУЗу, а лише пауза у навчанні!
Наказ МОН, що визначає порядок оформлення академічних відпусток, регулює лише питання їх надання за станом здоров’я. Проте насправді підстав значно більше. Вони врегульовані в окремих статтях декількох законів та постанов КМУ.
Зазвичай всі підстави перелічені у внутрішніх положеннях ВНЗ про академвідпустки. З ними потрібно обов’язково ознайомитися, збираючись в академвідпустку.
ТУТ ВСЕ, ЩО ВАМ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЦЕЙ ІНСТИТУТ:
Які є види академічних відпусток?
Академвідпустки прийнято класифікувати залежно від підстав надання. Це може бути:
за станом здоров’я;
пов’язані з участю у програмах академічної мобільності;
у зв’язку з призовом на строкову військову службу;
за сімейними обставинами.
За наявності інших вагомих причин студент також може отримати дозвіл на академвідпустку, оскільки їхній перелік не є вичерпним.
На який строк можна взяти академічну відпустку?
Термін академвідпустки залежить від підстав її оформлення. Відповідно до Положення максимально можливий строк за станом здоров’я, сімейними обставинами чи навчанням за кордоном - один рік, за необхідності його можна подовжити до двох. Проте на практиці академвідпустка на один семестр надається вкрай рідко. Натомість, наприклад, якщо хвороба не дозволяє студенту відвідувати університет протягом семестру, йому пропонують скористатися правом на повторне навчання.
Значно довшою може бути відпустка, пов’язана з народженням та доглядом за дитиною. Вона надається в порядку, передбаченому статтею 179 Кодексу законів про працю. За загальним правилом академвідпустка для догляду за дитиною може надаватися терміном до трьох років. Але у випадку, якщо необхідний домашній догляд, то її можна продовжити до досягнення дитиною шестирічного віку. Проте конкретні строки визначає лікар за місцем реєстрації дитини, ґрунтуючись на захворюванні, його перебігу, ефективності протирецидивних та реабілітаційних заходів.
Як оформити академічну відпустку?
Усі відпустки оформлюються відповідним наказом декана факультету, у якому зазначаються підстави надання відпустки та її термін. Проте, залежно від підстав, різняться документи, які потрібно подати, та складність адміністративних процедур, які потрібно пройти.
Академічна відпустка за медичними показниками
Якщо здоров’я не дозволяє студенту продовжити навчання, то для оформлення академвідпустки потрібно звернутися до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) студентської поліклініки, а якщо вона відсутня - до головного лікаря установи, що провадить медичне обслуговування студентів. Вони повинні оформити довідку про необхідність надання академвідпустки, яка разом з заявою подається до деканату.
Академічна відпустка за сімейними обставинами
Таку відпустку можна оформити у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею віку 3-х років. А якщо дитина хворіє та потребує домашнього догляду, - можна оформити до досягнення дитиною 6-річного віку.
Академвідпустка у зв’язку з вагітністю та пологами оформлюється на підставі заяви студентки та довідки з медичного закладу. Щодо конкретних строків обмежень немає, потрібно орієнтуватись на терміни закінчення семестрів. Проте студентці можуть відмовити в академвідпустці на ранніх місяцях вагітності, якщо на цьому не наполягає лікар. Ми б радили орієнтуватися на сьомий місяць, бо саме з такого строку надають відпустку працівникам, які працюють за контрактом, відповідно до КзПП.
Академвідпустка у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею віку 3-х років оформлюється на підставі заяви та свідоцтва про народження дитини.
Щоб оформити академвідпустку для догляду за дитиною, яка хворіє та потребує домашнього догляду, до досягнення нею 6-річного віку, потрібно подати заяву, свідоцтво про народження дитини та довідку про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді, із зазначенням тривалості такого догляду. Довідка виписується лікуючим лікарем та завіряється підписами завідуючого відділенням та голови ЛКК відповідного закладу охорони здоров'я. Це може бути дитяча поліклініка, центр первинної медико-санітарної допомоги, будинок дитини, заклад, що надає амбулаторно-поліклінічну допомогу і має у своєму складі дитяче відділення.
Важливо також пам’ятати, що академвідпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3 чи 6 років може оформити як мати-студентка, так і батько-студент. Це можна зробити на весь період догляду або ж вони можуть чергуватися в будь-якому порядку.
Надання академвідпустки у зв’язку із необхідністю догляду за членами сім'ї здійснюється на підставі заяви студента та висновку ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування. У висновку обов'язково має бути зазначений термін, протягом якого особа потребує постійного стороннього догляду. Оскільки догляд пов’язаний з отриманням цільових соціальних виплат, то висновок ЛКК потрібно щорічно поновлювати. Відповідно, й академвідпустка надається на один рік з правом продовження. Її максимальна тривалість у таких випадках законом не обмежується. Але на практиці у випадку занадто довгої тривалості академвідпустки студенту зазвичай пропонують перевестися на заочну форму навчання.
Оформлення академічної відпустки для здійснення права на академічну мобільність
Пройшовши конкурс, студент отримує право взяти участь в програмі академічної мобільності та оформити академвідпустку. Для цього потрібно подати заяву до деканату та пересвідчитися, що вже виданий наказ ректора про направлення студента за відповідної програмою.
Академічна відпустка у зв’язку з призовом на строкову військову службу
Призвати студента на строкову військову службу можуть лише за його власним бажанням або ж якщо він вступив до ВНЗ повторно. Ч. 10 ст 17 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» передбачено, що відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання. Тому відрахованого студента можуть призвати на військову службу, навіть якщо він розпочав навчання повторно. У такому випадку потрібно оформити академвідпустку. Для цього необхідно подати до деканату заяву та копію повістки.
Оформлення академічної відпустки з інших підстав
Студенту не забороняється оформити академвідпустку з будь-яких інших підстав. Проте рішення прийматиметься на розсуд адміністрації ВНЗ. До уваги в таких випадках беруться як обґрунтованість причин, так і успішність студента.
Найчастіше академвідпустка береться за таких умов: для навчання за кордоном поза межами програм академічної мобільності (наприклад, вивчення мови), якщо студент-контрактник перебуває в скрутному фінансовому становищі, у випадках настання стихійних лих чи гуманітарних катастроф (повінь, землетрус, війна тощо).
Чи можуть відмовити в оформленні академічної відпустки?
Так. У її оформленні можуть відмовити, якщо причини будуть визнані недостатньо обґрунтованими. Це може статися як за рішенням ректора (студент оформлює академвідпустку з інших, непередбачених законом причин), так і за рішенням лікаря. Наприклад, висновком ЛКК хвороба не визнається такою, що дає право на академвідпустку, або член сім’ї, за яким потрібно доглядати, не отримав про це відповідну довідку.
У таких випадках Положенням передбачена можливість отримання студентом права на повторне навчання. Підставою для надання такого права є невиконання ним до початку екзаменаційної сесії навчального плану поточного семестру з поважних причин, підтверджених відповідними документами (через тривалі захворювання, пов'язані, зокрема, з епідеміями, часті захворювання (понад один місяць за семестр), службові відрядження, складні сімейні обставини, зокрема, необхідність догляду за членами сім'ї тощо).
Питання про надання права на повторне навчання вирішується ректором ВНЗ до початку відповідного семестру й оформлюється наказом. Повторне навчання здійснюється з початку семестру, навчальний план якого студент не виконав. Йому можуть бути перезараховані дисципліни, з яких за результатами підсумкового контролю він мав оцінки не нижче «добре» або «зараховано». Перезарахування здійснюється на підставі заяви за згодою декана факультету. За весь період навчання студент може скористатися правом на проходження повторного навчання не більше двох разів. Проте слід пам’ятати, що студенти першого курсу такого права не мають.
Як поновитися на навчання після закінчення академічної відпустки?
Щоб вийти з академвідпустки, потрібно подати до деканату заяву на поновлення, а в окремих випадках - разом з супровідними документами. Її написання є обов’язковим, адже на підставі заяви буде видано наказ про поновлення студента.
Якщо ви перебували в академвідпустці за станом здоров’я, то супровідним документом має бути висновок ЛКК. Отримати його необхідно за два тижні до початку семестру, звернувшись до ЛКК. Студентам, які перебували в академвідпустці у зв'язку з проходженням строкової військової служби, для допуску до навчання потрібен документ про закінчення строкової військової служби. В інших випадках достатньо лише заяви.
Чи зберігається за студентом бюджетне місце?
Так. Студенту гарантується збереження бюджетної форми навчання та виплата стипендії після поновлення у ВНЗ.
Чи можна вийти з академічної відпустки достроково?
Так. Для цього необхідно подати на ім'я ректора заяву із зазначенням причини достроково припинення відпустки. Якщо вона була надана у зв’язку зі станом здоров’я, то доведеться пройти ще раз ЛКК, щоб отримати дозвіл.
Чи можуть відрахувати з ВНЗ, якщо не поновити навчання після академічної відпустки?
Так. Студента обов’язково повинні відрахувати в такому випадку. Якщо не написати заяву та не поновитися, то вважатиметься, що студент не приступив до занять. Отже, ректор буде змушений видати наказ про відрахування.
Чи можна оформити академічну відпустку на першому курсі?
Законодавством передбачено єдине обмеження: академвідпустку не можна оформити на першому курсі, якщо підставою є участь у програмах академічної мобільності. Це значить, що в усіх інших випадках на будь-якому курсі та частині семестру, у тому числі і в кінці та під час сесії, можна оформити академвідпустку. Проте в останньому випадку потрібно, щоб обставини, які дають право на неї, виникли до сесії.
Якщо ж студент до оформлення академвідпустки вже отримав незадовільні оцінки, то йому швидше за все відмовлять.
Чи можна оформити академічну відпустку два чи більше разів?
У Положенні про академічні відпустки та повторне навчання у вищих закладах освіти лише вказано, що за весь період навчання студент може скористатися правом на отримання академвідпустки, як правило, один раз. Тобто ніяких обмежень насправді не існує. За наявності відповідного документально засвідченого обґрунтування, студенту може бути надано право на повторне отримання академвідпустки протягом терміну навчання.
Чи можна оформити академічну відпустку студенту-заочнику?
Так. Ті, хто навчається на заочній формі, можуть оформити академвідпустку. Оформлення відбувається в загальному порядку.
НАРЕШТІ, Чи може студент бути мобілізований під час академічної відпустки?
Ні. Відповідно до п.11 ст.17 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», студент, який перебуває в академвідпустці, не втрачає в цей час права на надану відстрочку від призову на строкову військову службу.
Це ж стосується і мобілізації. Відповідно до статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», право на відстрочку від мобілізації втрачається в разі відрахування студента. Оскільки академвідпустка, згідно статті 46 ЗУ «Про вищу освіту», є перериванням навчання, а не відрахуванням, то студент може бути мобілізований лише за власним бажанням. Окрім того, під мобілізацію підпадають лише ті, хто має військову спеціальність. Це студенти, які раніше служили в армії, завершили військову кафедру або яким спеціальність була присвоєна по досягненню 27 років при видачі військового квитка.
Будуть питання, тисніть кнопку «звернутись» біля мого профілю. Готовий на них відповісти!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, академічна відпустка не позбавляє статуса студента тому відповідно до ст 23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію вы маєте право на відстрочку від мобілізації.
У разі отримання повістки під особистий підпис, Для отримання відстрочки вам потрібно написати заяву на ім'я комісара ТЦК про надання відстрочки від мобіліцазії додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів, студенський квиток, довідка з навчального закладу.
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора , Денис!
НЕ БРОНЮВАННЯ, А ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ - ВИ НЕ ВТРАЧАЄТЕ, ТАК ЯК ПЕРЕБУВАЮЧИ В АКАДЕМІЧНІЙ ВІДПУСТЦІ, ВИ ПРОДОВЖУЄТЕ БУТИ СТУДЕНТОМ ВНЗ ЗА ДАННОЮ ФОРМОЮ НАВЧАННЯ.
ТАК,ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ НА ВЕСЬ ПЕРІОД ТАОКГО НАВЧАННЯ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".
Всього доброго!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
ДОБРОГО ДНЯ!
Відповідно до статті 23 Закону України “Про мобілізацію і моб підготовку" року громадянам призовного віку, які навчаються у вищих навчальних закладах з денною формою навчання надається відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання. При цьому громадяни призовного віку, які перервали навчання у звязку з отриманням академічної відпустки за станом здоровя або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами (батьками, дружиною, дитиною, рідними братом, сестрою, дідом, бабою), право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.
Таким чином, відстрочка від призову у зв’язку з навчанням у вищому навчальному закладі з денною формою навчання збережеться за Вами тільки, якщо Ваша академічна відпустка буде пов’язана із станом здоров’я або сімейними обставинами, для догляду за близькими родичами.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Закон України " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
" Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;..".
---
Доброго дня, Денисе! Ключовими словами наведеної норми Закону є, як я вважаю, слова: "які навчаються" - оскільки під час академічної відпустки здобувачі освіти не навчаються, то і права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації не мають.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Ви маєте право на відстрочку від мобілізації на період навчання в ВУЗі, академічна відпустка є періодом навчання.
Відповідно до п. 11 ст. 17 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу", студент, який перебуває в академвідпустці, не втрачає в цей час права на надану відстрочку від призову на строкову військову службу. Це ж стосується і мобілізації.
Успіхів (ಠ‿↼)