Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітання!
Я уже заплутався в тих законах, нормах і хотіннях прикордонників, ТЦК, і т.д. Одні кажуть, що потрібно оформити опікунство/догляд, потрібно піти в ТЦК пройти комісію та отримати дозвіл на виїзд закордон.
Що є зараз:
- я спільно проживаю зі своїм батьком, зареєстрований за однією адресою, але ще там зареєстрована мати (його дружина) та сестра (його повнолітня дочка);
- пенсійне посвідчення інвалідності І групи по зору;
- довідка МСЕКу про І групу інвалідності по зору з відміткою "потребує постійного догляду";
- я військову службу не проходив, зараз мені 29, 10 років тому був визнаний не придатний до військової служби в мирний час.
Питання:
- які документи потрібні для проходження кордону супроводжуючи людину з інвалідністю?
- чи потрібно опікунство/догляд?
- чи потрібен дозвіл на виїзд від ТЦК (тобто ставати на військовий облік, проходити комісію та отримати відстрочку)?
- чи не буде питань від прикордонників "чому не супроводжує дружина чи донька?", що відповідати?
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тарасе!
Алгоритм виїзду, насправді, простий, але раджу ще раз уважно перечитати закон! Спеціально для Вас я його сформатував так, аби Вам було все зрозуміло.
"Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують
родинні зв’язки,
інвалідність,
а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),
або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),
або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;".
Якщо перекласти все це на людську мову, то для виїзду з батьком Вам буде потрібно окрім паспортів:
Ваше свідоцтво про народження,
посвідчення батька інвалід,
довідка про спільне проживання,
а ще я наполегливо раджу мати також акт встановлення факту постійного догляду (вони його постійно питають, де треба і де не треба)!
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Що таке цей акт встановлення факту догляду ? Не потрібно бути опікуном щоб мені його видали? І де його отримати?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЦей акт готує вповноважений орган міської Ради. Частіше за все - це терцентр соціального захисту. Після подання Вашої заяви вони повинні протягом 5 днів з'явитись до Вас додому та перевірити обставини, викладені у заяві. Після того як раз і складається акт, який підтверджує факт встановлення здійснення постійного догляду.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Тарасе!
Можу закрити Ваше питання один раз і назавжди, адже займаюсь подібними питаннями. З огляду на названі Вами документи Ви маєте право на перетин кордону. Єдине, що ці документи бажано бачити.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, для детальной консультації натискайте кнопку звернутися.