Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте! Моя мама знакомому ювелиру дала золоту , чтобы он сделал украшения. естественно, он же знакомый, договор был устный. но были свидетели передачи золота в его руки . украшения он не сделал и золото не вернул. сказал, что его обокрали. как заставить его выплатить деньги за золото и есть ли смысл подать заявления в суд, когда есть только свидетели и дело было пару лет назад?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду
Если его обокрали то должно быть его заявление в полицию о краже. Скорее всего, он в полицию не обращался и просто присвоил Ваше золото. Рекомендую для начала еще раз переговорить с ним на предмет возврата золота или его стоимости, не может сразу отдать - пусть пишет расписку на эту сумму денег. Если переговоры ни к чему не приведут - обращайтесь в полицию с заявлением о мошенничестве по ст.190 УК Украины. В рамках уголовного производства ВЫ сможете заявить гражданский иск о взыскании с ювелира причиненного ущерба. Полиция, приняв от Вас заявление, обязана в течении суток внести сведения об уголовному правонарушении в Единый реестр досудебных расследований и начать следствие. Но, как правило, полиция не выполняет свою работу и не вносит сведения в ЕРДР, таким образом не производя расследование. Для того, чтобы это не случилось, через сутки после подачи заявления Вы снова обращаетесь в полицию и требуете выдать Вам вытяг з ЕРДР, в котором будет указан номер провадження и данные следователя. Если вытяг не дают, сразу пишите жалобу в суд на бездействие следователя. На подачу жалобы у Вас 10 дней с даты подачи заявления. Будет нужна помощь с документами - обращайтесь.
Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду
Доброго дня. Повністю підтримую колегу у його відповіді на консультацію.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий вечір.
Якщо вартість золота, яке ваша мама передала знайомому ювеліру, є досить значною, то звичайно не можна залишати справу без руху.
Звичайно бажано знати як давно ваша мама передала ювеліру золото.
Чи зверталася ваша мама протягом цього періоду до цього знайомого з проханням (вимогою) повернути їй вказане золото або грошові кошти в сумі, що дорівнює його вартості. Чи велося з ним письмове листування з даного питання (можливо повідомлення на електронну пошту, телефон)?
Якщо ні, то спочатку варто звернутися письмово до знайомого повернути вашій мамі інше золото подібного роду, якщо ваше дійсно було викрадене, або відшкодувати вартість вашого золота, яке йому було передане для вироблення прикраси.
Можете також попередити його, що у випадку відмови - будете звертатися із заявою в поліцію, та пояснити йому, що відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Тому, необхідно спочатку дочекатися від цього ювеліра відповіді і якщо вона буде негативною - звертатися із заявою в поліцію.
Дійсно, часто поліція відмовляє у порушенні кримінальних справ, коли мова йде про борг між громадянами. В якості підстави, за яким складається постанова про відмову в порушенні кримінальної справи, практично завжди призводять наявність цивільно-правових відносин між сторонами, яким рекомендується звернутися в суд. Якщо вам відмовили в порушенні кримінальної справи за вашою заявою, то відповідно до статті 303 Кимінального-процесуального кодексу України (далі - КПК України) на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:
1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Стаття 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження (КПК України)
1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.
Пишіть, якщо будуть додаткові питання.
Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду
так как это было давно и нет документальных подтверждений - шансы равны - 0
но Ваше право подать заяву в полицию
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Как дополнительный вариант (возможно, более действенный), обратиться к ювелиру с письменным заявлением-претензией (под регистрацию его вручения на Вашем экземпляре экземпляре или почтовым отправлением под регистрацию его вручения) о возврате золота или выплате его стоимости по цене на данный момент под страхом возбуждения Вами вопроса о прекращении его деятельности в части отмены его "именника", предусмотренного Законом Украины "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/637/97-вр).
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Добрий день.
Як мінімум Ви маєте право звернутися із заявою до поліції у порядку ст. 214 КПК України.
Протягому 24 годин вони зобов'язанні відкрити кримінальне провадження та надати Вам витяг з ЄРДР. Після чого вже слідчі зобов'язанні проводити слідчі дії. Ось в цей момент можуть допитати свідків, які підтвердять, що золото передавалося. Можливо такий факт був зафіксований на відеокамери, які розташовані у місті, де передавалося золото. Це повинні будуть вже все робити слідчі. Але, те що немає догвоору - це погано.