Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.Три роки проживаємо в квартирі ,яка оформлена на сина 7 років.Чоловік не хоче виїжати ,так як ми розлучилися .У квартирі не прописаний .Підкажіть будь ласка ,як законно виселити його із квартири
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, якщо чоловік не порушує закон це буде важко зробити.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Алла!
Просто так висели ти не вийде, прийдеться звертатись до суду.
Частина 4 ст.156 ЖК встановлює, що до членів сім’ї власника будинку (квартири) належать особи, вказані в ч.2 ст.64 Кодексу.
Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. Відповідно до ч.2 ст.64 ЖК до членів сім’ї наймача відносяться дружина, їх діти і батьки.
Членами сім’ї можуть бути визнані й інші особи, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.
Члени сім’ї власника можуть бути виселені у випадках, передбачених ч.1 ст.116 Кодексу. Виселення здійснюється в судовому порядку без надання іншого житлового приміщення.
Підстави для виселення за ч.1 ст.116:
– систематичну руйнування або псування житлового приміщення;
– використання приміщення не за призначенням;
– систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одному будинку, а заходи попередження й громадського впливу виявились безрезультатними.
Таким чином, ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Будь-яке виселення людини, якщо вона добровільно не бажає звільнити житлове приміщення, допускається виключно на підставах передбачених законом та має відбуватися тільки в судовому порядку.
Будь-які дії, спрямовані на позасудове вирішення такої ситуації та вигнання одного з подружжя з дитиною із житлового приміщення в якому вони проживають, можуть бути кваліфіковані як самоуправство, що відповідно до статті 356 Кримінального кодексу України вважається протиправними діями та карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.
Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго дня. Осіб, які зареєстровані в житлі, але не є його власниками, можуть зняти з реєстрації (виписати) за ініціативою власника житла через суд за наявності підстав виселення. Якщо особа не зареєстрована в житлі, то виселити її звідти не важко.
У Вашому випадку Ваш син, напевне, не буде просити виселити його батька.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з цього чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.
Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду
Доброго дня, Алла!
У Вашому випадку виселення колишнього чоловіка можливе лише у судовому порядку...
Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися" поряд з моїм фото...