Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Дедушка хочет подарить внучке пай земли. Помимо внучки есть и другие несовершеннолетние внуки которие после смерти дедушки хотят получить пай. Есть ли основания оспорить дарения у несовершеннолетних внуков?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дмитре!
Чинним законодавством передбачено можливість оскаржити договір протягом трьох років з моменту, коли людина дізналася про те, що угода сторін порушує її права. Такий документ можна визнати недійсним лише у судовому порядку. При цьому слід враховувати:
На увагу заслуговує той факт, що якщо ви лише просите суд визнати договір недійсним, то в цьому випадку суд відмовить на тій підставі, що, починаючи з 2020 року, потрібно вже одночасно просити внести зміни в частині майнових прав у державному реєстрі.
Підстави за яких можна оскаржити договір:
Якщо ж хочете використовувати таку підставу як: не підписував. У разі якщо суд встановить, що підпис у договорі не належить дарувальнику — він відмовить визнавати його недійсним. Це з тим, що належним способом захисту витребувати майну в нового власника.
Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, це буде дуже складно. Оскаржити можливо Тільки у тому випадку, якщо довести через суд, що дід хворів і не усвідомлював свої дії.
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Діма.
Це буде неможливо, одразу скажу. Якщо договір буде укладено, як це передбачено в чинному законодавстві, ні про яке подальше оскарження мова йти не може.
Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!
Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Дарча є інакшою від заповіту. Якщо спадкодавець може після залишення заповіту оформити в нотаріуса новий заповіт з іншим змістом, то договір дарування не так легко припиняється. Дарування можна визнати недійсним в судовому порядку за наявності підстав для недійсності правочину та договору, які передбачені в законодавстві тощо. Якщо дарчу законно оформлено в нотаріуса, то підстав для визнання її недійсною нема.
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.