Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 09 січня 2020, питання №7977 100₴

Правилен ли вычет из зарплаты день?

Добрый вечер. с 03.01.2020 по 6.01.2020 на зимних каникулах была с учащимися класса в Карпатах. Директор заставила за 03.01.2020 написать заявление "ЗА ВСЛАСНИЙ РАХУНОК ЗА СІМЕЙНИМИ ОБСТАВИНАМИ" (???) Фактически я с детьми была 24 часа в сутки,отвечая за их жизнь и здоровье,не ради своего удовольствия, а ради активного отдыха детей. Правильно ли, что с моей зарплаты вычтут этот день?

Відповіді юристів (10)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрий вечір.

    Ви перебували з учнями в Карпатах на підставі розпорядження (наказу) директора?

    Вас направили у службове відрядження для організації відпочинку учнів?

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    За нормами пункту 1 розділу 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59) службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

    Направлення працівника у відрядження здійснюється керівником підприємства і оформляється відповідним наказом (розпорядженням). Цей документ має містити, щонайменше:

    • прізвище, ім'я, по-батькові та посаду особи, яка відряджається;
    • пункт призначення (країна, місто, інший населений пункт);
    • назву підприємства, куди відряджається працівник;
    • мету відрядження (службове завдання тощо);
    • термін відрядження (дата його початку і закінчення).

    А тому, якщо Ви 03.01.2020 офіційно перебували у відрядженні, керівник не має права просити Вас написати заяву про надання відпустки за власний рахунок, а Ви не повинні цього робити. Цей день директор повинен Вам також оплатити.

    Стаття 121. Гарантії і компенсації при службових відрядженнях (КЗпПУ)

    Працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку з службовими відрядженнями.

    Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

    За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада).

    Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

    Хандрыга Татьяна Вадимовна
    15%
    Хандрыга Татьяна Вадимовна 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 7 років досвіду

    Если Вы были в командировке, то этот день является рабочим и должен быть Вам оплачен, + оплата командировочных трат.

    Если же Вы просто сопровождали детей, без официального документа, то командировочные Вам оплачены не должны быть.

    Вы можете конечно не писать заявление, ради принципа, но тогда директор может создать комиссию и вынести акт о том, что Вы отсутствовали на рабочем месте, и лишить Вас премии и т.д.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Ви написали, що директо заставила Вас за 03.01.2020 написати заяву за власний рахунок за сімейними обставинами.

    Тобто, я так розумію, заява вже написана, і саме 03 січня.

    Якщо так, то на підставі вашої заяви був виданий наказ про надання Вам відпустки за власний рахунок строком на 1 день - а саме на 03.01.2020.

    А тому, на жаль, бухгалтерія за цей день нараховувати заробітну плату Вам не буде.

    Ковальчук Владимир
    15%

    Если вы написали заявление то вычтут этот день. Получается что вы возили детей по своей инициативе и учебное заведение к этому не имеет отношение.

    Токмач Галина Николаевна
    25%
    Токмач Галина Николаевна 4 роки тому

    Юрист, м. Мирноград, 12 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Если вы написали "за свой счёт", вычтут. Если это не была командировка

    Крикун Сергій  Павлович
    15%
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    1. КЗоТ Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08), ст.9: "Умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.";

    2.Закон Украины "Про оплату праці" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/108/95-%D0%B2%D1%80), ст.22: "Суб'єкти організації оплати праці не мають права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами і колективними договорами.";

    3.Гражданскмий кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15), ст.27: "1. Правочин, що обмежує можливість фізичної особи мати не заборонені законом цивільні права та обов'язки, є нікчемним.".

    Считаю все предыдущие консультации коллег ошибочными и неправильными. Ваше написанное заявление " "ЗА ВСЛАСНИЙ РАХУНОК ЗА СІМЕЙНИМИ ОБСТАВИНАМИ" (???) ", тем более принудительно со стороны директора, является одностронней с Вашей стороны сделкой ("правочином"), которое ограничивает Ваше право на оплату выполненной работы и является согласно приведенной нормы ст.27 ГК Украины ничтожной ("нікчемною"), т.е. не имеющей юридической силы, не подлежащей исполнению. Действия директора противоречат приведенной статьи Закона об оплате труда, не говоря уже об абсудрной формулировке (за свой счет по семейным обстоятельствам - как правило, такими обстоятельствами являются тяжелыми). Прямому применению подлежит и приведенная ст.9 КЗоТ, хотя предусмотренное нею санкция недействительности менее категоричная чем санкция ничтожности.

    Подайте на имя директора письменное заявление (под регистрацию его вручения на Вашем экземпляре) о незаконности ее действия о понуждении писать Вам это заявление, о ничтожности Вашего заявления, об оплате этого дня, об оформлении этого дня командировкой с вытекающими последствиями (оплатой) с рассмотрением Вашего заявления в комиссии по трудовым спорам с изложением приведенных норм законодательства и предупреждения обращения в орган управления образования и в суд.

    • Савченко Олександр
      15%
      Савченко Олександр 4 роки тому

      Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

      Я так думаю, що Валентина працює у школі за трудовим договором, а не цивільно-правовим. А тому відносини між нею та директором школи регулюються нормами трудового законодавства, а не цивільного. І посилання на статтю 27 Цивільного Кодексу України є неправильним у даній ситуації. .

      • Крикун Сергій  Павлович
        Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

        Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

        Олександре, читайте ст.1 Цивільного кодексу України - трудові стосунки грунтуються не на владному підпорядкуванні, а укладенням трудового договору - правочину

      • Крикун Сергій  Павлович
        Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

        Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

        Додатково, що завершити супечку: також ч.1 ст.9 ЦК України


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України