Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Армія і мобілізація, 04 лютого 2023, питання №80083 1000₴

Документы сопровождающего инвалида 2-й группы

Список документов для выезда сопровождающим инвалида 2-й группы.
Есть:
1) Инвалид 2-й группы (отец)
2) Заключение МСЭК - зеленая потрёпаная бумажка
3) Пенсионное старого образца книжечка - без указания группы инвалидности
4) Сын - 26 лет - свидетельство о рождении, паспорт, справка с военкомата о том, что не подлежит призыву на срочную службу в мирное время как сын военослужащего, получившего инвалидность при прохождении службы.


Какие ещё документы нужны для беспрепятственного выезда за границу сыну вместе с инвалидом отцом, где и как их получать.

Відповіді юристів (12)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    50%

    Вітаю, Олександре!

    Список документов для выезда сопровождающим инвалида 2-й группы.Есть:1) Инвалид 2-й группы (отец).2) Заключение МСЭК - зеленая потрёпаная бумажка.3) Пенсионное старого образца книжечка - без указания группы инвалидности.4) Сын - 26 лет - свидетельство о рождении, паспорт, справка с военкомата о том, что не подлежит призыву на срочную службу в мирное время как сын военослужащего, получившего инвалидность при прохождении службы.

    Какие ещё документы нужны для беспрепятственного выезда за границу сыну вместе с инвалидом отцом, где и как их получать.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 1995 р. № 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);

    ...

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

    ОТЖЕ, ОЛЕКСАНДРЕ! ПО ВАШІЙ СИТУАЦІЇ З ВРАХУВАННЯМ ВЛАСНОГО ДОСВІДУ І ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНОДАВСТВА Є ТАКІ КЛЮЧОВІ ВИСНОВКИ:

    1. ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ БАТЬКА ПОТРІБНО ОНОВИТИ, ЗОКРЕМА ВКАЗАТИ В НЬОМУ ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ, ЯК ТОГО ВИМАГАЄ АБЗАЦ 2 ПУНКТУ 2-1 (ВИЩЕ ВИДІЛИВ ЖИРНИМ). ВЖЕ НЕ ОДИН РАЗ ЦЕ ПРОХОДИВ, А ТОМУ ЗНАЮ, ПРО ЩО ЙДЕ МОВА

    2. ПОТРІБНО МАТИ СПІЛЬНУ РЕЄСТРАЦІЮ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ.

    Добре, коли є відповідні відмітки в паспорті, але б я радив мати довідку про зареєстрованих в житловому приміщенні, яка отримується в ЦНАПі або сільській, селищній раді. Також можливо оформити витяги з реєстру територіальної громади за наступним посиланням:

    https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-ter...

    Звертаю увагу, що довідка про зареєстрованих має бути видана як максимум за 1 місяць до дати виїзду. Тобто простіше кажучи вона повинні бути «свіжою».

    3. У ВАС І БАТЬКА МАЄ БУТИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ.

    4. ЯКЩО ЧАС ДОЗВОЛЯЄ, СПРОБУЙТЕ ОТРИМАТИ АКТ ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДІЙСНЕННЯ ДОГЛЯДУ.

    Набутий в питанні перетинання державного кордону України досвід показує, що сам процес часто відбувається не просто. Для підвищення шансів на пункті перетину в більшості випадків бажано мати значно більший об’єм документів, аніж визначений у чинному законодавстві. Не виключенням буде й супровід за кордон особи, яка потребує постійного стороннього догляду, членом сім’ї першого ступеня спорідненості, у тому числі сином.

    Практика показує, що в переважній більшості випадків перетину кордону, коли згідно з чинним законодавством документів про родинні зв’язки та інвалідність (потребу в постійному догляду) є достатньо, працівники Державної прикордонної служби України вимагають пред’явлення Акту встановлення факту здійснення догляду.

    З однієї сторони, такі дії працівників ДПСУ очевидно порушують приписи Правил, але з іншої – бажання клієнта виїхати без проблем має явну домінанту.

    Тому з урахуванням наявного досвіду зазначаю, що в даному випадку рекомендується Акт встановлення факту здійснення догляду.

    ОСЬ ВЛАСНЕ І ВСЕ.

    БУДУТЬ ПИТАННЯ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрій Климентійович
    10%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олександре!

    Почну з того як це визначено у законі...

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

    родинні зв’язки,

    інвалідність,

    а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    ТЕПЕР ПРО ВАШІ УМОВИ І ДОКУМЕНТИ ЯКІ ПОТРІБНІ:

    1) Инвалид 2-й группы (отец)

    2) Заключение МСЭК - зеленая потрёпаная бумажка

    3) Пенсионное старого образца книжечка - без указания группы инвалидности

    Для батька треба мати посвідчення інваліда або пенсійне посвідчення інваліда або посвідчення про надання соцдопомоги по інвалідності. Довідки МСЕК наразі на кордоні не приймають.

    4) Сын - 26 лет - свидетельство о рождении, паспорт, справка с военкомата о том, что не подлежит призыву на срочную службу в мирное время как сын военослужащего, получившего инвалидность при прохождении службы.

    Цього буде абсолютно достатньо.

    КРІМ ТОГО, необхідно мати такі документи:

    які підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або підтвердження спільного проживання, яке завірюється актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка).

    В законі передбачена альтернатива між двома згаданими документами, але в житті прикордонники завжди вимагають і перший документ, і другий! Знаю це із своєї практики і тому раджу мати обидва докази спільного проживання і постійного догляду!

    Знаю як скласти заяву на отримання акту і організувати його безумовне отримання. Можу в тому реально допомогти!

    Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Пересада Богдан Олександрович
    5%

    Доброго вечора.

    Правила виїзду громадян України за кордон регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (далі – Правила).

    Постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 Правила було змінено, цю постанову оприлюднено 27.09.2022.

    Також, було внесено зміни Постановою від 28 жовтня 2022 № 1212.

    На сьогодні у Правилах є пункт 2-1, яким встановлено наступне (у частині, що стосується Вашого питання):

    «2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначені в абзацах третьому — сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 22 цих Правил, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували.».

    Тобто, Ви маєте право на виїзд за кордон як супроводжувач тата з інвалідністю 2ї групи.

    Зверніть увагу, виїхати таким чином Ви зможете без обмеження кількості разів виїзду у якості супроводжувача (відповідне обмеження було скасовано).

    При цьому, для виїзду за кордон Вам не потрібно жодних документів від військкомату.

    Виїжджати потрібно буде разом із татом у двох, потім тато зможе сам повернутись та знову виїхати за потреби, Ви також зможете самостійно повернутись.

    Водночас, повернутись потрібно буде не пізніше дня повернення на територію України Вашого тата (прямої відповідальності за таке не повернення законодавство не містить).

    Будуть необхідні наступні документи:

    1. документи про інвалідність тата (один чи декілька – посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності, довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу); !для виїзду довідка МСЕК не підходить!

    2. ваше свідоцтво про народження (де тато вписаний вашим татом);

    3. якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це (простіше кажучи – щоб усі прізвища та імена сходилися і було зрозуміло, що це точно ваш тато, а ви його син);

    4. документи, що підтверджують спільне проживання (перебування) (зареєстроване/задеклароване, простіше кажучи – спільна прописка) – нотаріальні копії паспортів з однаковою пропискою (чи просто їх оригінали з собою) або витяги з реєстру територіальної громади (https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-teritorialnoyi-gromadi ) з однією пропискою.

    АБО

    акт встановлення факту здійснення догляду за татом – Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.

    На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі.

    Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

    АБО

    документ (посвідчення, довідка) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) за догляд за татом – це якщо оформлено постійний догляд.

    Тобто, для виїзду за кордон, окрім інших документів, будуть потрібні документи, які підтверджують спільне проживання з татом або Акт встановлення факту здійснення догляду за татом.

    Простіше всього, щоб була спільна прописка. Наприклад, Ви можете прописати тата до себе.

    Інший варіант, більш складний, це оформлення Акту встановлення факту здійснення догляду. Я би радив його розглядати лише якщо варіант із спільною пропискою неможливий.

    Документи із собою мають бути в оригіналах або нотаріально засвідчених копіях.

    Для виїзду за кордон також будуть потрібні закордонні паспорти.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідно до існуючих документів , оформити у міської ради( виконавчий комітет)

    акт встановлення факту здійснення догляду за татом – Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.

    На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі.

    Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Корнійчук Євген Іванович
    10%

    Доброго дня, до вашого перечню документів візьміть довідку з соціальної служби України про нарахування допомоги у зв'язку з інвалідністю 2 групи.

    А також, якщо у вас різне місце реєстрації, то потрібно отримати акт про факт здійснення догляду, його можно отримати подавши заяву до виконкому міської ради за місцем реєстрації особи з інвалідністю.

    Додатково можно отримати посвідчення інваліда у соціальній службі або У ЦНАП.

    Ознайомтесь за посиланням

    https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-posvidchenn...

    Підводимо висновки, для перетину кордону для супроводу батька вам потрібно мати такі документи

    Свідоцтво про народження

    Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю.

    Якщо місце реєстрації різне то треба мати акт про встановлення факту здійснення догляду.

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Карпенко Андрій Володимирович
    5%

    Вітаю!

    Документів, що підтверджують інвалідність (один з них):

    • довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о);
    • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
    • пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
    • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИХ УМОВ:

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА

    від 27 січня 1995 р. N 57

    Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій),

    • що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність,
    • а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),
    • або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    АЛЕ:

    - ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ТРЕБА ПЕРЕОФОРМИТИ, В НОВОМУ ПОТРІБНО ВКАЗАТИ ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ;

    - ТРЕБА ОФОРМИТИ АКТ ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДІЙСНЕННЯ ДОГЛЯДУ (НАДАЮТЬ МІСЦЕВІ АДМІНІСТРАЦІЇ).

    ДОВІДКА ПРО ВІДСТРОЧКУ ВІД СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ В ВАШОЙ СИТУАЦІЇ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ НЕ ДІЄ.

    Дерій Владислав Олегович
    5%

    Доброго дня, Олександре!

    Документи, які потрібно для перетину кордону:

    1) закордонні паспорти батька та сина;

    2) пенсійне посвідчення (старого зразка діє на території України, проте, краще поновити)

    3) свідоцтво про народження сина ;

    4) документ, що підтверджує спільне проживання (приписка);

    5) Акт здійснення постійного догляду (підставою для складання Акту є письмове звернення у довільній формі до виконавчих органів(управління соціальної політики) міської ради від особи з інвалідністю II групи або особи, яка здійснює догляд, з наданням наступних документів:

    -копія паспортів заявника та особи з інвалідністю II групи;

    -документи, що підтверджують родинний зв'язок;

    -копія висновку медико-соціальної експертної комісії про інвалідність;

    - документ, що підтверджує необхідність в догляді, виданий закладом охорони здоров’я (для осіб з інвалідністю ІІ групи);

    Також можете звернутись на гарячу лінію служби «Довіра» 1598

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!

    Крикун Сергій  Павлович
    5%
    Крикун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-п#Text):

    "2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);...

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд...".

    ---

    Доброї ночі, Олександре! Щодо особи, яка супроводжує особу з інвалідністю (ІІ групи), як передбачено наведеним абз. третім (за змістом Правил - четвертим) вимагається або документ про реєстрацію місця проживання батька та сина за одніє адресою (витяг з реєстру териоріальних громад), або акт встановлення факту догляду, або призначання компенсації по догляду. Тобто, по-перше, вимагається один з документів, а не три разом; по-друге - акт встановлення факту догляду передбачено у випадку здійснення догляду, тобто не з підстави інвалідності І чи ІІ групи батьків.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрый вечер, Александр!

    Для выезда за границу вместе с отцом нужен такой список документов:

    1) документы о родственных связях (причем оригиналы или нотариально заверенные копии). У данном случае таким документом будет Ваше свидетельство о рождении.

    2) действующие документы об инвалидности Вашего отца.

    28.10.2022г. КМУ принял постановление № 1212 «О внесении изменений в правила пересечения государственной границы гражданами Украины», согласно которому отменили справку МСЭК как документ, которым может подтверждаться инвалидность лица.

    Соответственно, после данных изменений по справке МСЭК невозможно будет выехать за границу ни инвалиду самостоятельно, ни сопровождающему вместе с инвалидом.

    После исключения справки к акту осмотра МСЭК (форма первичной учетной документации N 157-1/о) из списка документов, подтверждающих инвалидность, для инвалидов, пересекающих границу, как самостоятельно, так и в сопровождении с кем-то, документами, подтверждающими его инвалидность могут быть:

    - удостоверение, которое подтверждает соответствующий статус;

    - пенсионное удостоверение;

    - удостоверения, подтверждающие назначение социальной помощи, где указана группа и причина инвалидности;

    - справки для получения льгот лицами с инвалидностью, не имеющих права на пенсию или социальную помощь, по форме, утвержденной Минсоцполитики.

    Пенсионное старого образца книжечка - без указания группы инвалидности.
    Учитывая это, вашему отцу нужно обратиться в ПФУ и оформить новое пенсионное, в котором уже будет указана 2 группа инвалидности. Это важно, иначе на границе не пропустят.

    3) Если Вы зарегистрированы с отцом по одному адресу, будут нужны документы, подтверждающие совместное проживание. Перечень документов, которым это подтверждается, четко не установлен. На мой взгляд, это могут быть одинаковые регистрации в паспорте, или справка о регистрации на Вас и инвалида из Центра предоставления административных услуг;

    Если Вы не зарегистрированы с отцом по одному адресу, то советую это сделать или же получить:

    - или справка социальных служб о получении компенсации по уходу за инвалидом. Ее процесс получения сложный и долгий и доступный не всем.

    - или акт установления факта осуществления ухода за отцом.

    Данный Акт – процедура новая, раньше ее не было. Подходит тем, кто не имеет шансов получить справку о компенсации по уходу из-за уровня дохода своей семьи.

    Получается в местных органах власти по месту проживания инвалида, которого Вы планируете сопровождать, или по месту его регистрации как ВПЛ – в местных районных, райгосадминистрация, поссоветах, сельсоветах.

    За получением данного акта может обратиться сам сопровождающий или же инвалид. Акт составляется представителями власти в течение 5 рабочих дней с момента поступления от Вас заявления в свободной форме. Конкретной формы не установлено на данный момент. И вручается Вам на руки или отправляется по почте.

    Учитывая, что процедура новая, органы местной власти первое время могут разводить руками и не знать, что им делать. И судя по некоторым отзывам, так сейчас и происходит. Они говорят, что такой акт они никому на руки не дают и не делают.

    Но думаю, что скоро они получат соответствующие указания свыше. А Ваша задача – требовать от них исполнения их законный обязанностей. И ссылаться на п. 2-1 Правил пересечения государственной границы гражданами Украины, где эти их обязанности прописаны.

    Советую всем, кто столкнется с таким отказом органов местной власти составлять акт поступать следующим образом:

    - письменно (под штампик и под роспись, сохраняя у себя 2 экземпляр, или по почте, сохраняя квитанцию об отправке) обращаетесь к ним с письменным заявлением составить акт об установлении факта осуществления ухода за конкретным инвалидом. И требуйте письменного ответа;

    - если проходит 5 рабочих дней и акта нет и ответа тоже нет, или есть, но отрицательный, пишите на них жалобы в вышестоящие инстанции.

    Думаю, что после массовых жалоб руководство свыше быстро даст соответствующие распоряжения и акты будут делаться.

    Обращайтесь, если возникнут дополнительные вопросы или будет нужна моя помощь.

    Удачи!

    Савченко Олександр
    10%
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Олександре!

    Зверніть увагу, що прикордонники надають консультації в телефонному режимі:

    • (033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
    • (032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
    • (067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
    • (031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
    • (037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
    • (043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
    • (032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.

    Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.

    Також можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.

    Особа має право вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення і яку можна буде оскаржити начальнику загону Державної прикордонної служби України та до суду. Так як люди не вимагають фактичної юридично оформленої відмови, то вони відповідно не числяться по базі пункту пропуску і вважається те, що вони начебто і не перебували в пункті пропуску. Сама вимога про надання офіційного рішення про відмову в перетині кордону може "злякати" співробітників Державної прикордонної служби України та змусити їх дотримуватися норм законодавства.

    Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):

    Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

    3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):

    "__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)

    Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

    ___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:

    1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)

    дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)

    тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.

    Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).

    2. Рішення набирає чинності невідкладно.

    3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).

    4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)

    Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.

    5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.

    ___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)

    Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Александр!

    ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:

    - ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);

    - СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;

    - ПЕНСИОННОГО УДОСТОВЕРЕНИЯ С ДАННЫМИ О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА;

    - ВИТЯГОВ (ИЗВЛЕЧЕНИЙ) С ЦЕНТРА ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ АДМИНИСТРАТИВНЫХ УСЛУГ О МЕСТЕ РЕГИСТРАЦИИ, КАК О ВАШЕМ, ТАК И О ВАШЕГО ОТЦА – ДОЛЖНО БЫТЬ ОДНО МЕСТО РЕГИСТРАЦИИ.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону...

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);...

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),…».

    ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    Контакти (dpsu.gov.ua)

    Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

    вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

    adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

    Громадська приймальня:

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

    вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

    zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

    Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

    1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

    dovira@dpsu.gov.ua

    Подання запитів на отримання публічної інформації

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

    Publicinfo@dpsu.gov.ua

    Подання звернень громадян

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "ЗВЕРНУТИСЯ".

    Всего доброго!

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Олександре!

    Якщо Ви зареєстровані з батьком на одну адресу, то будуть потрібні документи, що підтверджують спільне задеклароване/зареєстроване місце проживання. Наприклад, однакові прописки в паспорті або витяги про місце проживання на Вас та Вашого батька з реєстру територіальної громади (можна отримати в ЦНАПі або оформити онлайн через ДІЯ https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-ter...).

    Якщо Ви не зареєстровані з батьком за однією адресою, то потрібно це зробити або отримувати:

    - довідку про отримання компенсації з догляду за батьком. Її процес отримання складний, довгий та доступний не всім.

    - або акт встановлення факту здійснення догляду.

    Механізм складання акта визначено відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

    За отриманням даного акта може звернутися сам супроводжуючий або інвалід. На підставі такого звернення районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом 5 робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    За посиланням зразок такого акта - https://www.auc.org.ua/sites/default/files/sectors...

    Успіхів!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України