Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 13 лютого 2023, питання №80595

Як може отримати повну загальну середню освіту особа з особливими потребами?


Молода дівчина 21 року з порушеннями слуху. Закінчила спеціальний заклад освіти для дітей з порушеннями слуху та отримал свідоцтво про базову середню освіту звичайного зразка. Після школи вступила до ПТНЗ, але не закінчила його, забрала документи. Яким чином вона може довчитись і отримати свідоцтво про повну освіту? Чи має право повернутися і довчитися в школі на очній формі після тривалої перерви?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Оксана!

    Ви можете звернутись до згаданого Вами спеціального закладу та подати заяву про закінчення повної середньої освіти. Право на таку освіту Вам надає українська конституція.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Та дівчина з вадами слуху має право звернутись до спецшколи, в якій навчалась, або звернутись до професійно-технічного навчального закладу, якщо вона взяла там академічну відпустку тощо. Краще їй здобувати і повну середню, і професійну освіту в ПТУ, в якому вона навчалась. В такому випадку вона матиме право навчатись далі на бюджетній формі навчання.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України