Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 23 лютого 2023, питання №81174 300₴

Рішенням суду стягнено кредит. У заставі перебуває автомобіль. Що можна зробити?

Вітаю.
Обставини справи.
Є особа? яка є ФОП. До неї подано позов, у яким позивач просить стягнути з особи заборгованість за Кредитним договором, суму сплаченого судового збору.
Особа не сплачувала за кредитним договором, так як офіційно не здійснювала діяльність через ковідний карантин.
Подано відзив у яким повідомляється, що позивачем не доведено, що відповідачем були отримані грошові кошти за Кредитним договором, так як позивачем не надані первинні касово-бухгалтерські документи.
Рішення суду першої інстанції - позов залишити без задоволення.
Подано апеляцію, де всупереч процесуальному законодавству позивач наполягав на доданні до матеріалів справи інших документів, відзив був поданий, відповідач погодився із рішенням суду першої інстанції.
Постановою апеляційної інстанції апеляційну скаргу задоволено, постановлено стягнути кошти.
Особою подано касаційну скаргу, наполягала на розгляді так як справа має виняткове значення для учасника справи (справа є малозначною ч. 3 ст. 398 ЦПК). Особа просила врахувати судову практику, зокрема, ухвала Верховного Суду від 12 квітня 2018 року у справі № 210/1958/15-ц.
Верховний Суд розглядати касаційну скаргу відмовився.
Таким чином, рішення щодо стягнення коштів вступило в законну силу.
За зазначеним кредитом у чоловіка особи є договір застави автомобіля.
Питання в тому, при даній ситуації, чого очікувати далі, а головне, чи можна щось зробити?
Виконавчого провадження ще немає.
Якщо автомобіль у заставі, чи можна його захистити, щоб він залишився?
Особа готова сплачувати суму, але необхідна розстрочка. Але так як виконавчого провадження немає, особа будь-яких дій не здійснює.
Чи є якісь особливості у зв'язку із воєнним станом?
Особливо цікавить автомобіль, так як не зрозуміло, як застава працює в цим випадку. Особисто я знаю, що заставу забрати можуть лише за рішенням суду.
Був би вдячний за роз'яснення!

Відповіді юристів (5)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідно розпочати перемовини , бажано письмові з кредитором , щодо надання реструктуризації та затвердження плану розстрочки платежів. Поки виконавчий документ не передано до ДВС , Ваше майно не знаходиться під арештом це можна робити. З моменту відкриття провадження у ДВС на майно , кошти , корпоративні права , рахунки , буде накладено арешт та процедури примусового виконання розпочнуть діяти.

    Правові наслідки невиконання зобов'язання, забезпеченого заставою

    У разі невиконання зобов'язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави (стаття 589 Цивільного кодексу України).

    За рахунок предмета застави заставодержатель має право задовольнити в повному обсязі свою вимогу, що визначена на момент фактичного задоволення, включаючи сплату процентів, неустойки, відшкодування збитків, завданих порушенням зобов'язання, необхідних витрат на утримання заставленого майна, а також витрат, понесених у зв'язку із пред'явленням вимоги, якщо інше не встановлено договором.

    Оскільки застава є видом (способом) забезпечення виконання боржником основного зобов'язання, підставою для звернення стягнення на предмет застави є невиконання даного зобов'язання. Даною нормою уточнюється правило частини першої статті 20 Закону України "Про заставу", за яким заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.

    Звернення стягнення на предмет застави

    За рахунок заставленого майна заставоутримувач має право вдовольнити свої вимоги у повному обсязі, який визначається на момент вдоволення: відсотки, відшкодування збитків, неустойка, необхідні витрати по утриманню заставленого майна, витрати по стягненню. Якщо сума, отримана від продажу заставленого майна, не є достатньою для покриття вимог кредитора, він має право отримати задоволення з вартості іншого майна боржника, але вже у порядку черги, якщо інше не передбачено законом або угодою сторін. Сума, що залишається після задоволення вимог кредитора, повертається власнику заставленого майна.

    Заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави в разі, якщо в момент настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде виконано, якщо інше не передбачено законом чи договором.

    У разі ліквідації юридичної особи заставодавця заставодержатель набуває право звернення стягнення на заставлене майно незалежно від настання строку виконання зобов'язання, забезпеченого заставою. При частковому виконанні боржником забезпеченого заставою зобов'язання застава зберігається в початковому обсязі. Якщо предмет одного договору застави складають дві або більше речей (два чи більше прав), стягнення може бути звернено на всі ці речі (права) або на будь-яку з речей (на будь-яке з прав) за вибором заставодержателя. Якщо заставодержатель зверне стягнення на одну річ (право), він зберігає право наступного стягнення на інші речі (права), що складають предмет застави.

    Якщо заставодержатель зверне стягнення на одну річ (одне право), але його вимогу не буде задоволено в повному обсязі, він зберігає право застави на інші речі (права), які є предметом застави. Звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави. Звернення стягнення на заставлене майно державного підприємства (підприємства, не менше п'ятдесяти відсотків акцій (часток, паїв) якого є у державній власності) здійснюється за рішенням суду. Реалізація заставленого майна, на яке звернено стягнення, провадиться державним виконавцем, приватним виконавцем на підставі виконавчого листа суду або наказу господарського суду, або виконавчого напису нотаріусів у встановленому порядку, якщо інше не передбачено законом чи договором.

    Таким чином, звернення стягнення на предмет застави можливе у таких формах:

    1. за рішенням суду;
    2. на підставі виконавчого напису нотаріуса;
    3. за договором про задоволення вимог заставодержателя.
    Позасудове звернення стягнення на предмет застави

    Позасудове, тобто, без санкції суду, звернення стягнення на предмет застави. Способами такого звернення стягнення є:

    • передача майна, що є предметом забезпечувального обтяження, у власність заставодержателя в рахунок виконання забезпеченого обтяженням зобов'язання в порядку, встановленому законодавством України;
    • продаж заставодержателем предмета забезпечувального обтяження шляхом укладення договору купівлі-продажу з іншою особою-покупцем або на публічних торгах;
    • відступлення заставодержателю права задоволення забезпеченої обтяженням вимоги у разі, якщо предметом забезпечувального обтяження є право грошової вимоги;
    • переказ заставодержателю відповідної грошової суми, у тому числі в порядку договірного списання, у разі, якщо предметом забезпечувального обтяження є гроші або цінні папери.

    ---

    щодо правового режиму воєнного стану в Україні:

    17 марта 2022 года вступил в силу Закон от 15.03.2022 № 2120-IX "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законодательные акты Украины относительно действия норм на период действия военного положения", сообщает Нотариальная палата Украины.

    Подпунктом 2 пункта 3 Раздела ІІ "Заключительные и переходные положения" данного Закона раздел "Заключительные и переходные положения" Гражданского кодекса был дополнен пунктами 18 и 19, согласно которым:

    1. В период действия в Украине военного, чрезвычайного положения и в 30-дневный срок после его прекращения или отмены в случае просрочки заемщиком исполнения денежного обязательства по договору, в соответствии с которым заемщику был предоставлен кредит (займ) банком или другим кредитодателем (заимодателем), заемщик освобождается от:

    - ответственности, определенной статьей 625 ГКУ (часть вторая статьи 625 ГКУ предусматривает, что должник, просрочивший исполнение денежного обязательства, по требованию кредитора обязан уплатить сумму долга с учетом установленного индекса инфляции за все время просрочки, а также три процента годовых от просроченной суммы, если другой размер процентов не установлен договором или законом);

    - обязанности уплаты в пользу кредитодателя (заимодателя) неустойки (штрафа, пени) за такую просрочку. Неустойка (штраф, пеня) и другие платежи, уплата которых предусмотрена соответствующими договорами, начисленные включительно с 24 февраля 2022 года за просрочку исполнения (неисполнение, частичное исполнение) по таким договорам, подлежат списанию кредитодателем (заимодателем).

    2. В период действия в Украине военного, чрезвычайного положения продлеваются на срок его действия сроки, определенные следующими статьями ГКУ:

    - 257 - 259 (исковая давность, специальная исковая давность);

    - 362 (реализация преимущественного права покупки доли в праве общей долевой собственности);

    - 559 (прекращение поручительства);

    - 681 (исковая давность, которая применяется к требованиям в связи с недостатками проданного товара);

    - 728 (исковая давность, которая применяется к требованиям о расторжении договора дарения);

    - 786 (исковая давность, которая применяется к требованиям, следующим из договора найма);

    - 1293 (право на обжалование действий исполнителя завещания).

    Подпунктом 8 Раздела ІІ "Заключительные и переходные положения" Закона № 2120-ІХ Заключительные положения Закона "Об ипотеке" дополнены пунктом 5-2, в соответствии с которым в период действия в Украине военного, чрезвычайного положения и в 30-дневный срок после его прекращения или отмены относительно недвижимого имущества (недвижимости), принадлежащего физическим лицам и находящегося в ипотеке по потребительским кредитам, приостанавливается действие:

    - статьи 37 (в части реализации права ипотекодержателя на приобретение права собственности на предмет ипотеки),

    - статьи 38 (в части реализации права ипотекодержателя на продажу предмета ипотеки),

    - статьи 40 (в части выселения жителей из жилых домов и помещений, переданных в ипотеку, по которым есть судебное решение об обращении взыскания на такие объекты),

    - статей 41, 47 (в части реализации предмета ипотеки на электронных торгах) данного Закона.

    Согласно пункту 11 части первой статьи 1 Закона "О потребительском кредитовании" потребительский кредит (кредит) - денежные средства, предоставляемые потребителю (заемщику) на приобретение товаров (работ, услуг) для удовлетворения потребностей, не связанных с предпринимательской, независимой профессиональной деятельностью или исполнением обязанностей наемного работника.

    Указанные изменения не распространяются на недвижимое имущество (недвижимость), оформленное в ипотеку с целью обеспечения исполнения обязательств по договорам:

    1) заключенным после дня вступления в силу Закона № 2120-ІХ;

    2) в которые после дня вступления в силу Закона № 2120-ІХ по согласованию сторон вносились изменения в части продления сроков исполнения обязательств и/или уменьшения размера процентов, штрафных санкций.

    Направте ценное письмо кредитору с такими аргументами.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Константине!

    Законних способів виведення майна (у Вашому випадку авто) з-під застави не так вже і багато!

    Заміна предмета застави

    Якщо у вас є альтернативне майно, яке ви можете надати в якості застави, то можна запропонувати банку здійснити заміну. «Якщо у боржника є інше рівноцінне майно, він може запропонувати його в якості заміни предмета застави,

    У деяких випадках можна говорити навіть про зменшення вартості застави - якщо частина кредиту вже погашена, то нова застава може бути дешевше, оскільки буде забезпечувати меншу суму кредиту, ніж початкова. Однак такі питання слід вирішувати в індивідуальному порядку з банком - загальноприйнятої практики з цього приводу не існує.

    У разі успішного оскарження вашу нерухомість або інше майно виведуть з-під застави. Правда, в цьому випадку слід бути готовим до того, що і кредит доведеться повернути банку відразу і в повному розмірі. Визнання недійсним основного зобов'язання означає, що кожна зі сторін повинна повернути другій стороні все одержане за договором. Наприклад, за кредитним договором позичальник повинен повернути всю суму кредиту банку, за вирахуванням вже зроблених їм виплат.

    Визнання договору застави недійсним у судовому порядку

    Один із законних способів вивести майно з-під застави – визнати в судовому порядку недійсним договір застави. Що це може дати? Спокійне оформлення банкрутства без втрати майна – адже ви виведете його з-під застави і зможете спокійно його реалізувати або переписати на когось.

    При цьому законних підстав визнання договору застави недійсним досить багато. Перш за все, це недотримання при оформленні договору застави ряду вимог до його форми, передбачених законом «Про заставу». Недотримання вимог щодо форми договору та його нотаріального посвідчення тягне за собою, відповідно до статті 14 зазначеного закону, недійсність договору застави. Правда, недотримання формальних вимог при складанні та посвідченні договору застави на практиці є великою рідкістю.

    Визнати недійсним договір застави можна, якщо у підприємства були відсутні права на передачу цього майна в заставу – наприклад, якщо воно державне або комунальне.

    Ще одна підстава – відсутність самого предмета застави на момент укладання угоди. Незважаючи на те, що звучить дещо незвично, з юридичної точки зору такі випадки трапляються в судовій практиці часто-густо. Наприклад, в заставу було передано приміщення площею 100 м.кв., але насправді (і це встановлено судом) такого приміщення на момент здійснення операції не існувало – реальна площа становила 93 м.кв.

    Нарешті, договір застави буде недійсним у разі відсутності повноважень у особи, що його підписала. Повноваження представника юридичної особи повинні підтверджуватися письмовими документами: довіреністю, договором доручення, статутом. Тому, наприклад, витікання терміну доручення говорить про те, що у представника не було повноважень на укладання угоди від імені юридичної особи.

    Слід зазначити, що по всіх зазначених варіантах неодноразово вже були прийняті відповідні судові рішення, що доводить їх реалістичність. Проте юристи підкреслюють, що це аж ніяк не означає, що так вийде у кожного підприємця. Кожен випадок індивідуальний. І підприємство, що вирішило почати такий судовий процес, повинно точно розрахувати свої сили і визначити правову позицію для успішного результату справи.

    Зокрема, існують кілька тонкощів, про які потрібно пам’ятати, якщо ви зважилися на визнання договору застави недійсним у судовому порядку. Визнання недійсним договору застави, також як і відсутність іншого заставного майна, саме по собі не дає підстав кредитору вимагати від боржника дострокового повернення кредиту. Проте якщо у кредитора таке право вже виникло раніше (наприклад, у випадку порушення позичальником термінів/графіка погашення заборгованості або передачі заставодавцем предмета застави третім особам без згоди кредитора), то за відсутності застави або іншого забезпечення кредитор з великою ймовірністю скористається цим правом.

    Також від моменту суду до моменту, коли ви зможете реалізувати майно, яке вийшло з-під застави, може пройти досить тривалий час. Справа в тому, що реалізація заставного майна можлива тільки після внесення відповідного запису про зняття заборони відчуження майна до Єдиного державного реєстру обтяжень.

    ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ:

    У статті 593 Цивільного кодексу України встановлено такі підстави припинення права застави:

    • припинення зобов'язання, забезпеченого заставою;
    • втрата предмета застави, якщо заставодавець не замінив предмет застави;
    • реалізація предмета застави;
    • набуття заставодержателем права власності на предмет застави.

    Право застави припиняється також в інших випадках, встановлених законом.

    До способів виведення майна з-під застави також можна віднести заміну предмета застави (здійснюється за згодою заставодержателя). Найчастіше застосовуються такі способи як визнання недійсним основного договору, забезпеченого заставою, або визнання недійсним самого договору застави.

    І ГОЛОВНЕ: ПЕРШ НІЖ РОЗТАВЛЯТИ УСІ КРАПКИ НАДІ, ТРЕБА УВАЖНО ВИВЧИТИ ВСІ МАТЕРІАЛИ ВАШОЇ СПРАВИ, А ЦЕ МОЖНА ЗРОБИТИ ЛИШЕ У РАЗІ ПЕРСОНАЛЬНОГО КОНТАКТУ!

    Виникне бажання попрацювати разом, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Констянтине!

    Стаття 20 ЗУ «Про заставу». Звернення стягнення на заставлене майно

    Звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави.

    Стаття 21. Реалізація заставленого майна через аукціони (публічні торги)

    Реалізація заставленого майна здійснюється шляхом його продажу на аукціонах (публічних торгах), у тому числі у формі електронних торгів, якщо інше не передбачено договором, а державних підприємств та відкритих акціонерних товариств, створених у процесі корпоратизації, всі акції яких перебувають у державній власності, - виключно з аукціонів (публічних торгів).

    Якщо перший аукціон (публічні торги) оголошено таким, що не відбувся, проводиться наступний аукціон. Початковою ціною другого і наступних аукціонів вважається ціна, зменшена на 30 відсотків по відношенню до початкової ціни попереднього аукціону.

    Якщо другий і наступні аукціони (публічні торги) оголошені такими, що не відбулися, заставодержатель має право залишити заставлене майно за собою за початковою ціною, яка була запропонована на останньому аукціоні (публічних торгах). У разі якщо заставодержатель відмовився залишити заставлене майно за собою, це майно реалізується у встановленому порядку, якщо інше не передбачено договором.

    Зберегти Ваше авто Ви зможете у разі визнання договору застави недійсним

    Стаття 14 Наслідки недотримання вимог щодо форми договору застави та його нотаріального посвідчення

    Недотримання вимог щодо форми договору застави та його нотаріального посвідчення тягне за собою недійсність договору з наслідками, передбаченими законодавством України.

    Якщо виконаєте прострочену частину зобов’язання

    Згідно статті 26 Припинення звернення стягнення на заставлене майно виконанням основної вимоги

    Заставодавець має право в будь-який час до моменту реалізації предмета застави припинити звернення стягнення на заставлене майно виконанням забезпеченого заставою зобов'язання.

    Якщо зобов'язання, забезпечене заставою, передбачає виконання частинами, заставодавець має право припинити звернення стягнення на предмет застави шляхом виконання простроченої частини зобов'язання.

    Є ще спосіб, що передбачає збереження коштів, але не авто. Якщо на Ваш автомобіль ще не накладено обтяження в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна Ви зможете його продати без наслідків для нового власника. Проте в будь-якому разі кредитор буде вимагати від Вас відшкодування завданих збитків, але Ви зможете виплачувати їх частинами.

    Стаття 10 ЗУ «Про заставу». Відчуження рухомого майна або передача його у забезпечення боржником, який не мав на це права

    У разі відчуження рухомого майна боржником, який не мав права його відчужувати, особа, що придбала це майно за відплатним договором, вважається його добросовісним набувачем згідно зі статтею 388 Цивільного кодексу України за умови відсутності в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (далі - Державний реєстр) відомостей про обтяження цього рухомого майна. Добросовісний набувач набуває право власності на таке рухоме майно без обтяжень.

    У разі передачі рухомого майна в забезпечення боржником, який не мав на це права, таке забезпечення є чинним, якщо в Державному реєстрі немає відомостей про попереднє обтяження відповідного рухомого майна.

    ВС в постанові №761/1386/19 зробив висновок , що застава зберігає свою силу для нового власника лише за умови наявності відомостей про обтяження, які внесені до реєстру перед відчуженням майна.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!

    Мєньков Андрій Васильович
    Мєньков Андрій Васильович рік тому

    Юрист, 19 років досвіду

    Доброго дня Костянтине.

    Відповідно до статті 4 Закону України "Про заставу" звернення стягнення на заставлене майно здійснюється за рішенням суду або третейського суду, на підставі виконавчого напису нотаріуса, якщо інше не передбачене законом або договором застави.

    Тобто закон допускає як судовий так і позасудовий порядок звернення стягнення на заставлене майно. Тобто кредитору достатньо звернутися до нотаріуса, а потім у виконавчу службу чи до приватного виконавця. Але якщо сторони в договорі застави домовилися, що стягнення здійснюється тільки за рішенням суду, то виконавчий напис нотаріуса не пройде.

    Стаття 17 передбачає право розпорядження заставленим майном. Зокрема вказано:

    Заставодавець зберігає право розпорядження заставленим майном, якщо інше не передбачено законом чи договором.

    Заставодавець може відчужувати заставлене майно тільки за згодою заставодержателя, якщо інше не встановлено законом.

    Проте реалізувати цю статтю складно бо по-перше враховуючи, що вимоги заставодержателя не задоволені згоди на відчуження заставленого майна він не надасть, а по-друге де знайти такого покупця на заставлене майно.

    Припинення звернення стягнення на заставлене майно здійснюється виконанням основної вимоги (стаття 26 закону).

    Статтею 28 вказаного закону передбачено, що застава припиняється:

    з припиненням забезпеченого заставою зобов'язання;

    в разі загибелі заставленого майна;

    в разі придбання заставодержателем права власності на заставлене майно;

    в разі примусового продажу заставленого майна;

    при закінченні терміну дії права, що складає предмет застави;

    в інших випадках припинення зобов'язань, установлених законом.

    Дерій Владислав Олегович

    Арешт майна боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення та накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна. Така постанова виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна.

    Виконавець за потреби може обмежити право користування майном або вилучети його у боржника та передати на зберігання іншим особам, про що він виносить постанову або зазначає обмеження в постанові про арешт.

    Слід зазначити, що відповідно до статті 48 Закону «Про виконавче провадження», звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.

    Реалізація за фіксованою ціною не застосовується до нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден незалежно від вартості такого майна.

    Для проведення оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден виконавець залучає суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання (частина третя статті 57 Закону).

    Порядок реалізації обмежено оборотоздатного майна визначається законодавством.

    Не реалізоване на електронних торгах нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва, майбутній об’єкт нерухомості виставляються на повторні електронні торги за ціною, що становить 85 відсотків, а рухоме майно - 75 відсотків його вартості, визначеної в порядку, встановленому статтею 57 цього Закону.

    У разі повторної нереалізації майна нерухоме майно виставляється на третій електронний аукціон за ціною, що становить 70 відсотків, а рухоме майно - 50 відсотків його вартості, визначеної в порядку, встановленому статтею 57 цього Закону.

    Нереалізоване майно, конфісковане за рішенням суду, виставляється на повторний електронний аукціон за ціною не меншою, ніж сума загальнодержавних податків і зборів, що відповідно до Податкового кодексу України підлягають сплаті при операціях з реалізації такого майна.

    У разі надання стягувачем згоди (у разі реалізації заставленого майна/предмета іпотеки надання стягувачем та заставодержателем/іпотекодержателем згоди) третій електронний аукціон (крім електронного аукціону з продажу конфіскованого за рішенням суду майна) здійснюється у спосіб продажу майна з можливістю зниження початкової ціни, але не нижче 60 відсотків його вартості, визначеної в порядку, встановленому статтею 57 цього Закону, для нерухомого майна та 30 відсотків - для рухомого майна та з подальшою можливістю додаткового подання цінових пропозицій.

    У разі нереалізації майна на третьому електронному аукціоні виконавець повідомляє про це стягувачу і пропонує йому вирішити питання про залишення за собою нереалізованого майна.

    У разі якщо стягувач протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця письмово не заявив про своє бажання залишити за собою нереалізоване майно, арешт з майна знімається і воно повертається боржникові. За відсутності у боржника іншого майна, на яке може бути звернено стягнення, виконавчий документ повертається стягувачу без виконання.

    У разі якщо стягувач виявив бажання залишити за собою нереалізоване майно, він зобов’язаний протягом 10 робочих днів з дня надходження від виконавця відповідного повідомлення внести на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби або рахунок приватного виконавця різницю між вартістю нереалізованого майна та сумою коштів, що підлягають стягненню на його користь, якщо вартість нереалізованого майна перевищує суму боргу, яка підлягає стягненню за виконавчим документом. За рахунок перерахованих стягувачем коштів оплачуються витрати виконавчого провадження, задовольняються вимоги інших стягувачів та стягуються виконавчий збір і штрафи, а залишок коштів повертається боржникові.

    Майно передається стягувачу за ціною третього електронного аукціону або за фіксованою ціною. Про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу виконавець виносить постанову. За фактом такої передачі виконавець складає акт. Постанова та акт є підставами для подальшого оформлення стягувачем права власності на таке майно.

    У разі якщо від продажу частини майна виручено суму, необхідну для задоволення вимог стягувача, сплати виконавчого збору, відшкодування витрат виконавчого провадження, а також сплати штрафу, продаж арештованого майна припиняється.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024