Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 23 лютого 2023, питання №81181

Спадкування по заповіту після померлої

Доброго часу доби.
Є квартира, на яку було складено моїм дідусем заповіт на мою маму. Склалось так, що мама вже померла. У дідуся ще є діти, окрім мами.
Зараз вже декілька років, за житло повністю плачу я, хоч там і не проживаю, завжди думав, що коли дідуся не стане, буду представником мами і отримаю цю квартиру в спадок. А зараз мені сказали, що все буде не так як я думаю, і в спадок вступлять всі мої тітки і дядьки і я по праву представлення мами.

Хотів би почути відповіді спеціалістів, як буде з точки зору щаконодавства і чи є мені сенс зараз одному поатиии за цю квартиру, якщо в подальшому ми її будемо розділяти на всіх?

Відповіді юристів (3)

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Доброго дня, Ігор!

    Право на спадщину матимуть спадкоємці або за заповітом, або за законом. Якщо заповіт був складений на особу, яка померла до моменту смерті спадкодавця - не буде вже кому успадковувати по цьому заповіту, і спадкування буде здійснюватися за законом, або ж вже по іншому заповіту...

    А чи платити Вам за цю квартиру - вирішуйте самі. Або ж поспілкуйтеся з дідусем. Що він думає з цього приводу...

    Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися" поряд з моїм фото...

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ігоре!

    Раджу Вам вирішити це питання з Вашим дідусем. Якщо він писав заповіт на маму, то мабуть буде не проти написати його і на Вас. В іншому випадку буде саме так, як Ви пишите.

    Виникнуть додаткові питання, звертайтесь до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Ігоре!

    Якщо Ваш дідусь не складе новий заповіт, то за законом всю спадщину Ви (за правом представлення) та всі діти дідуся будете ділити порівну.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України