Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 24 лютого 2023, питання №81216

Переплата заробітної плати

Доброго дня.
Працівник був звільнений з роботи за власним бажанням. Через 6 міс після звільнення, телефонують з минулої роботи і говорять, що йому перевиплатили заробітну плату,(в розмірі авансу) і говорять щоб повертав гроші.
Чи повинен працівник повертати гроші?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Інна!

    А Ви самі як думаєте?

    Треба повертати, але спочатку розібратися в тому, чому саме сталося помилка.

    Виникнуть додаткові питання, звертайтесь до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Доброго дня, Інна!

    Повернути надлишок виплаченої заробітної плати працівник може лише за власним бажанням...

    Для отримання більш детальної консультації натискайте кнопку "Звернутися" поряд з моїм фото...

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Інно!

    У Вашому випадку відповідно до ст. 127 КЗпП власник підприємства повинен був видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми.

    У випадку, коли місячний строк для видання наказу про відрахування пропущено, то суми, виплачені раніше, можуть бути добровільно внесені працівниками до каси підприємства, або можуть бути утримані роботодавцем із заробітної плати на підставі особистих заяв працівників. Якщо працівники не бажають добровільно повернути надлишково виплачені їм кошти, відшкодування шкоди, завданої підприємству, може відбутися за рахунок винної особи, а саме особи, яка допустила помилку (бухгалтера).

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!

    Дерій Владислав Олегович

    ПРОТЕ!!! Якщо роботодавець звернеться до суду на підставі ст.1215 Цивільного кодексу і зможе довести, що виплата авансу проведена внаслідок рахункової помилки, то Вас у судовому порядку можуть зобов'язати повернути отримані кошти. Судова практика в даному випадку неоднозначна. Тому є велика ймовірність, що повертати нічого не доведеться.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України