Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 27 лютого 2023, питання №81346 150₴

Доброго дня в мене таке питання, якщо чоловік військовий прикордоник та жінка також прикордоник, і мають 2 неповнолітніх дітей та 1 яка навчається на денному навчанні в університеті, мають право забрати на нульову позицію?

Доброго дня в мене таке питання, якщо чоловік військовий прикордоник та жінка також прикордоник, і мають 2 неповнолітніх дітей та 1 яка навчається на денному навчанні в університеті, мають право забрати на нульову позицію?

Відповіді юристів (7)

    Олександр Клієнт рік тому

    і якщо оформити опікунство на жінку 80 років

    • Айвазян Юрий Климентьевич
      100%
      Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

      Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

      Спілкуватися у чаті

      Нащо Вам оформлювати опікунство. Це складна процедура, яка потребує позбавлення жінки дієздатності в судовому порядку. Якщо це не Ваша близька родичка, то все буде складно. До того ж у Вас і так є підстава для звільнення, якщо в такому результаті, звичайно, зацікавлені.

      Чи можливо Ви мали на увазі постійний догляд?

      • Олександр Клієнт рік тому

        річ в тому , що 06.03.2023 буде закінчення контракту, і хотілось би дізнатись чи є гарантії що дальше нікуди не будуть тягат

        • Айвазян Юрий Климентьевич
          Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

          Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

          Спілкуватися у чаті

          Це важко сказати... Ви ж знаєте, яка зараз ситуація! Й доречи не факт, що Вас звільнять у зв'язку із закінченням контракту. В ЗСУ, наприклад, таке не працює.

          Натисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Обговоримо.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олександре!

    Що стосується відправлення на бойові позиції, то такі питання знаходяться у компетенції Вашого командира, і Ви повинні виконувати його накази. Якщо, звичайно, вони не ноять злочинного характеру!

    Проте Вам варто знати, що Ви маєте право на звільнення зі служви у зв'язку з тим що і Ви, і дружина є військовослужбовцями та виховуєте при тому неповнолітню дитину, тобто у Вас є підстава для "звільнення вс за сімейними обставинами під час воєнного стану".

    Вона передбачена статтею 26 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про військовий обов'язок і військову службу». Необхідне я виділив жирним шрифтом.

    Зокрема про звільнення під час воєнного стану в ній зазначено наступне:

    «1. Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:

    …2) під час воєнного стану:

    а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;

    б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;

    в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;

    г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

    у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років;

    у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;

    у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

    у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

    у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;

    у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;

    у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    військовослужбовці-жінки - у зв’язку з вагітністю;

    військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;

    один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;

    військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

    військовослужбовці, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

    Для звільнення треба написати рапорт на ім'я командира частини і, додавши до нього документи, які підтверджують наявність неповнолітньої дитини та службу дружини, просити про звільнення з лав ДПСУ. Рапорт можна написати в довільній формі.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Маю грунтовний досвід вирішення подібних питань. Можу допомогти складсти усі необхідні рапорти та зібрати документи. Одним словом, можу реально допомогти!

    Мєньков Андрій Васильович
    Мєньков Андрій Васильович рік тому

    Юрист, 18 років досвіду

    Доброго дня Олександре.

    Вказані Вами обставини є підставою для звільнення зі служби.

    Що стосується проходження служби на передовій, то це питання залежить від від планів військового керівництва і наявність неповнолітніх дітей навряд чи має якесь значення. Якщо військова частина (прикордонний загін) будуть направлені для проходження служби на передові позиції, то і військовослужбовці, які будуть задіяні в реалізації військових планів.

    Щодо законодавства.

    Закон України "Про Державну прикордонну службу України https://ips.ligazakon.net/document/view/T030661?an=424 визначає, що комплектування Державної прикордонної служби України військовослужбовцями і проходження ними військової служби здійснюються на підставі Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Уповноважені посадові особи Державної прикордонної служби України попередньо вивчають склад призовників та здійснюють їх добір у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. (стаття 14 Закону)

    Статтею 26 Закону України "Про військовий обов"язок і військову службу" передбачено, що ...

    ...5. Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах:

    3) з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації:

    г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

    у зв'язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років.

    Якщо жінка старше 80 років потребує постійного стороннього догляду і відсутні інші особи, які можуть її доглядати, то це також підстава для припинення контракту.

    Необхідність постійного стороннього догляду має бути підтверджена Висновком ЛКК про наявність когнітивних порушень у громадян похилого віку, внаслідок яких вони потребують надання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі за формою № 080-2/о (форма затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.03.2021 р. № 407).

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Олександре!

    Наскільки я зрозумів, мова йде про обох військовослужбовців-контрактників. За таких умов можливе звільнення одного з Вас, що чітко передбачено законодавством.

    А от щодо відправки на 0, то для контрактників це питання більш складне, ніж для мобілізованих. Це дійсно прерогатива командира.

    Радив би зупинитись на питанні звільнення з в/с.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України