Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 01 березня 2023, питання №81505

Деление авто после развода

Здравствуйте. Хотел бы узнать. Была куплена мною в браке машина. При разводе жена на неё не подавала. Она может подать заявление в течении трёх лет. Если я машину продам и выкуплю назад, сможет ли она на неё претендовать?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитре!

    Якщо під час розділу майна це питання не піднімалось і рішення суду щодо авто не має, то вважайте, що вона Ваша.

    Буде бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче відповім на Ваші питання!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дмитрий Клієнт 2 роки тому

    Дякую за відповідь. А як же ці три роки після розлучення, на протязі яких можна подавати на розділ майна?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Так вже ж подавали!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Відповідно до ч. 3 ст. 72 СК України позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.Аналогічний порядок обчислення перебігу позовної давності визначено було й за КпШС України.

      Так, згідно зі ст. 11 КпШС України у тих випадках, коли для окремих вимог встановлено позовну давність, він обчислюється, якщо інше не встановлено законом, з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.

      Обов`язок доведення часу, з якого особі стало відомо про порушення її права, покладається на позивача.Багато хто помилково вважає, що цей строк відраховується від дати розлучення.

      Певний час такої позиції дотримувалися і деякі суди, проте касаційна інстанція виправила цю помилку трактування закону.

      Вирішуючи питання перебігу позовної давності, суди мають врахувати, що при визначені початку перебігу позовної давності слід виходити не з часу, коли сторони розірвали шлюб, а з часу, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого майнового права, оскільки сам по собі факт припинення шлюбу не свідчить про порушення права власності одного із подружжя. Неподання позову про поділ майна, у тому числі до спливу трьох років з дня розірвання шлюбу, за відсутності доказів, які б підтверджували заперечення права одного з подружжя на набуте у період шлюбу майно, зареєстроване за іншим подружжям, не може свідчити про порушення права і вказувати на початок перебігу позовної давності.

      Факт розлучення не свідчить про порушення права власності.

      Таким чином, можна зробити висновок, що при поділі спільного майна подружжя позовна давність відраховується не з дати розірвання шлюбу, а з моменту, коли позивач дізнався або міг дізнатися про порушення свого права на таке майно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України