Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 03 березня 2023, питання №81588

Питання - чи має право син на спадщину, бо йому кажуть що ні?

Спадщина. Подружжя - в чоловіка тільки внучка, в жінки син. Квартира, частка 50/50. Чоловік якимось чином через зв'язки оформив заповіт всієї квартири на внучку. Жінка померла і чоловік згодом. В перших півроку син подав заявку на спадщину, але юрист не сказав йому, що окрім заяви, це потрібно зареєструвати в нотаріуса. Заявка подана, але без реєстрації.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Сергію!

    Не знаючи детальних обставин справи, важко сказати, що сталося і що робити.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Сергію!

    Для відкриття спадщини Вам потрібно звернутися до нотаріуса в строк зазначений у закондастві.

    Чоловік не мав права заповідати частину квартири, яка є власністю дружини. Тому, Ви як спадкоємець першої черги спадкування маєте право на частину Вашої матері.

    У статті 60 СК закріплено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Частиною першою статті 70 СК встановлено, що у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

    Ви маєте право на 1\2 квартири, якщо доведете, що квартира була спільною власністю подружжя.

    Для більш детальної консультації потрібно знати більше інформації щодо Вашої ситуації

    Якщо у Вас виникла необхідність у правовій допомозі - натискайте "Звернутися"! Всього доброго!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. На час воєнного стану загальний термін для прийняття спадщин продовжено з шести до десяти місяців. Син для прийняття спадщини має звернутись протягом 10-ти місяців з дня смерті його матері до нотаріуса. Нотаріус має зареєструвати заяву та відкрити спадкову справу.

    Син має право спадкувати після його матері її майно та частку в спільній власності подружжя. Він може звернутись до нотаріуса за останнім місцем проживання спадкодавця чи будь-якого іншого нотаріуса України.

    За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України