Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 04 березня 2023, питання №81654

Мать ребенка пожала на алименты, я ФОП 3 гр

Какая сумма будет максимально в алиментах, если я ФОП 3 группы?
Возможно ли с меня взять больше алиментов, чем 10 пм на ребенка?

Как сделать сумму алиментов максимально меньшей?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Не більш як 50% зарплати чи доходів або 10 прожиткових мінімумів.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Богданов Микита
    Богданов Микита 2 роки тому

    Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрый день. Смотря что написано в решении. Максимальная сумма только при обращении в суд с заявлением в приказном производстве. Если она обращалась с иском, тогда максимального размера нету.Размер алиментов 1/4 от всех видов дохода. Напишите мне (кнопка Обратиться), ознакомлюсь с решением.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Сергію!

    Якщо це судовий наказ, тоді 1/4 доходу, але не більше 10 пм. Для зменшення аліментів потрібно подавати позов до суду.

    Якщо це позовне провадження, тоді 1\4 доходу, обмежень щодо прожиткового мінімуму немає. Для зменшення аліментів потрібно подавати відзив на позов. Якщо рішення уже видане, то подавати апеляцію.

    Щодо фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють за загальною системою оподаткування, то у них все просто – вони повинні сплачувати аліменти із свого чистого доходу (тобто з різниці між валовим доходом (виручкою у грошовій та натуральній формі) і документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов’язаними з його одержанням), зменшеного на суму сплаченого податку з доходів фізичних осіб.

    А от, що стосується фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку, то законодавство не чітко регулює дані відносини. Відповідно до норм Податкового кодексу України зазначені особи ведуть спрощений облік доходів і витрат. Відповідно до консультації ДФС, викладеної у листі від 11.11.2015 № 10480/П/99-99-17-02-02-14 для фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування ПКУ не передбачено визначення чистого доходу.

    За таких обставин, якщо чистий дохід визначити неможливо, відповідно до Інструкції про порядок вчинення виконавчих дій, державні виконавці повинні розраховувати аліменти відповідно до середнього доходу по регіону. Але, часто (для того, щоб отримати більше сум винагороди) виконавці запитують у органів ДФС податкову звітність ФОПів і розраховують заборгованість по аліментах виходячи із валового доходу (обороту). Накладають арешти на рахунки, чим зупиняють роботу бізнесу.

    Підставами для зменшення аліментів є такі ситуації:

    • платник аліментів є інвалідом І або ІІ групи, внаслідок чого потребує додаткових витрат на лікування, догляд, утримання;
    • платник аліментів створив сім’ю і у нього народились діти;
    • дитина на яку виплачуються аліменти є власником майна, яке приносить дохід і відпала потреба сплачувати аліменти у тому розмірі, який існував раніше;
    • платник аліментів повинен забезпечувати матеріально інших членів сім’ї (батька, матір. діда, бабу тощо).
    • розмір аліментів в рази перевищує реальні потреби дитини.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України