Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго ранку.Я маю термінове запитання.Я розлучена два роки маю двох діток.Працюю у Фінляндії,хочу забрати діток на постійне місце проживання.Чоловік не дає дозвіл.Чи є хоч якась можливість отримати цей дозвіл? Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Київ
Проблема визначення місця проживання дитини, може підійматися у випадках окремого проживання мати та батька дитини (навіть коли вони де юре знаходяться у шлюбі),
Для початку, розмежуємо поняття «місце проживання фізичної особи» та «прописка».
Поняття «прописка» є «мертвим» і не використовується у вітчизняному законодавстві з 2004 року. Це поняття прирівняли до юридично визначеного «місця проживання фізичної особи».Так як вітчизняний законодавець презюмує, що дитина до 10 років не може активно визначити з ким вона бажає проживати, це право надається її батькам. Це право вони мають реалізувати за спільною згодою або за рішенням суду в разі виникнення спору. Тобто, до 10 років дитина не може здійснити волевиявлення стосовно місця проживання.
У випадку досягнення дитиною 10 річного віку — це право реалізується також за згодою самої дитини, тобто дитина, яка може висловити свою думку має бути вислухана при вирішенні між батьками спору щодо її місця проживання.
Крім того, якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою. Тобто 14-річна дитина може визначати своє місце проживання, але не довільно, а лише з батьками, проте з ким саме – з матір’ю чи батьком – вона може вирішити самостійно.В більшості випадків, щодо місця проживання дитини батьки домовляються в усному порядку. На підтвердження домовленостей, їх можна закріпити в нотаріально завіреному договорі «утримання та виховання дитини», в якому батьки визначають місце проживання дитини, порядок її утримання (аліментні зобов’язання) та участь у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо (графік зустрічей з дитиною). Та до такого способу вирішення конфліктної ситуації звертаються дуже рідко, адже між батьками повинна існувати довіра, та воля обох до виконання умов даного договору, а так як після початку проживання окремоодним від одного або бажанням розлучитися, ця довіра зникає, подружжя у цьому випадку звертається до методу вирішення спору, щодо проживання дитини, шляхом звернення до органу опіки та піклування або до суду. Як показує практика, подружжя одразу звертаються до суду, адже рішення органу опіки та піклування , відповідно до законодавства, не є остаточним та може бути оскаржене у судовому порядку.
Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду
. Навіть якщо батько або суд нададуть Вам дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон, а Ви цим скористайєтепсь та не повернете дітей в Україну у визначений строк, їх повернуть в Уккраїну за клопотанням батька через Міністерство юстиції. Домовляйтесь з батьком дітей, щоб він зрозумів, що можливо дітям в Фінляндії буде надано кращі умови для проживання, розвитку та освіти, ніж в Україні. При цьому Ви повинні розуміти, що батько має таке ж право бачити біля себе дітей, як і Ви.