Задайте питання юристу

878 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 08 березня 2023, питання №81902

перетин кордону батьком трьох дітей від різних шлюбів

я батько трьох дітей від двох шлюбів, є 3 свідоцтва про народження, де я вказаний батьком і внесені в ДІЮ. Проживаю з однією дитиною від першого шлюбу і дитиною від другого з теперішньою дружиною. Одна дитина від першого шлюбу зараз тимчасово за кордоном з своєю матірю. Чи маю я право на перетин кордону за наявності свідоцтв про народження чи потрібно оформляти аліменти для доведення факту утримання дітей

Відповіді юристів (7)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Юрію!

    Свідоцтв про народження буде недостатньо.

    Згідно роз'яснень Державної прикордонної служби https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).

    Підтверджуючими документами можуть бути:

    рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Богданов Микита
    Богданов Микита рік тому

    Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, треба не наявність трьох дітей а перебування на утриманні трьох дітей. Підтвердження утримання дітей у любі - свідоцтво про шлюб, та про народження дітей. Від попереднього шлюбу - нотаріальних договір про сплату аліментів, або довідка з виконавчої служби про оплату аліментів та рішення про стягнення аліментів.

    • Юрій Клієнт рік тому

      доброго дня, ви пишете - Від попереднього шлюбу - нотаріальних договір про сплату аліментів, або довідка з виконавчої служби про оплату аліментів та рішення про стягнення аліментів. - але на сайті ДПСУ вказано Тільки про аліменти за рішенням суду. Це ви помилилися чи є якесь розяснення з цього приводу?

      • Богданов Микита
        Богданов Микита рік тому

        Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

        Спілкуватися у чаті

        роз'яснення ДПСУ це не правовий акт. Доказами, що підтверджує утримання є також договір про сплату аліментів. Це добровільний варіант сплати аліментів. А судове рішення - це примусове стягнення аліментів, коли боржник не платить аліменти.

      • Богданов Микита
        Богданов Микита рік тому

        Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Стаття 181. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину

        1. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.

        2. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.

        3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

        Стаття 189. Договір між батьками про сплату аліментів на дитину

        1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.

        Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

        2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

        Стаття 187. Відрахування аліментів на дитину за ініціативою платника або одержувача аліментів

        1. Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

        Така заява може бути ним відкликана.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Юрію!

    Згідно останніх роз'яснень ДПСУ від 2.02.2023 року виїзд чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, в тому числі і від різних шлюбів допускається за таких умов (необхідне я виділив жирним шрифтом):

    "За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Зокрема, абзацом четвертим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

    Таким чином, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей.

    Отже, для перетину кордону на даній підставі необхідно надати підтверджуючі документи на утримання трьох і більше дітей віком до 18 років.

    Такими документами, що підтверджує самостійне виховання дитини згідно з приписами Сімейного кодексу України можуть бути:

    1)свідоцтва про народження дітей (трьох і більше);

    або

    2) посвідчення батька багатодітної сім’ї;

    або

    3) рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав;

    або

    4) свідоцтво про смерть матері дитини;

    або

    5) рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав;

    або

    6) рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою;

    або

    7) рішення суду про оголошення матері померлою.

    Для чоловіка, який є батьком трьох і більше дітей, можна перетинати кордон без дітей, за наявності зазначених документів або їх нотаріально завірених копії.

    Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною ( дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей).

    Підтверджуючими документами можуть бути:

    рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо".

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України