Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 11 березня 2023, питання №82066

Могут ли заставить работать до момента, пока не найдут замену?

Здравствуйте! Нахожусь сейчас на стажировке и решила её не заканчивать и уйти. Подскажите, пожалуйста, обязана ли я работать до тех пор, пока не найдут мне замену? Договора ещё никакого не видела, работа официальная.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анастасія!

    Не мають права! Якщо є наказа про Ваше зарахування, напишіть заяву на відмову від стажування.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Анастасія!

    У Вас стажування чи випробувальний термін?

    Законодавством України передбачено стажування лише для певних категорій осіб:

    • учнів професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищих навчальни х закладів,
    • у випадках професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних
    • державних службовців відповідно до ЗУ «Про державну службу».

    В інших випадках, роботодавець не може прийняти особу саме на стажування, та допустити до роботи без укладання трудового договору.

    Проте, цілком законним механізмом перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, — це випробувальний термін.

    Основними критеріями такого механізму є:

    1. Умова про випробування повинна бути зафіксована в наказі про прийняття на роботу.
    2. В більшості випадків термін випробування при прийнятті на роботу, не може перевищувати трьох місяців, а для робітничих професій – 1 місяць.
    3. В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю.

    Отже, стажування є різновидом професійного навчання, випробування – додаткова умова договору про працю з працівником, яка обов’язково обумовлюється сторонами під час його укладення та зазначається в наказі про прийняття на роботу.

    Під час стажування між сторонами має укладатися договір про стажування, затверджуватися окрема програма, видаватися накази про проходження стажування (не трудовий договір!).

    Проходячи стажування Ви не зобов'язані працювати, поки Вам не знайдуть заміну! Ви можете відмовитись від стажування в будь-який момент.

    Навіть, якщо Ви офіційно працюєте, законодавство не містить жодної норми, яка зобов'язує вас працювати доки Вам не знайдуть заміни. Стаття 38 Кодексу Законів про працю України зобов'язує працівника, що звільняється, письмово попередити роботодавця про звільнення - за два тижні до звільнення. В день звільнення роботодавець зобов'язаний повністю розрахуватись з Вами.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України