Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 березня 2023, питання №82134

Реестр судебных решений

Здраствуйте.Имеется ли возможность получить копию судебного решения из реестра судебных решений,если по причине военных действий суд меняет свое нахождение и прекращает работу.И как найти судебное решение в реестре ,если оно закрытое.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    Якщо суд знаходиться на окупованій території чи у зоні бойових дії, територіальна підсудність справ, які він розглядав могла бути змінена Верховним судом України. Дізнатися про це просто, якщо знаєте назву суду, в якому первинно розглядалася справа.

    Що стосується доступу до рішень в Реєстрі.

    Реєстр має два режими доступу:

    • повний — можливий лише для авторизованих користувачів, таких як, зокрема, судді, члени Вищої ради правосуддя (ВРП), Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. В цьому режимі користувачам доступні тексти рішень з усіма наявними в них персональними даними (п. 2 розділу IX Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень (Порядок);
    • загальний — для всіх зацікавлених осіб, до деперсоналізованих текстів судових рішень. Загальний доступ можливий як через вебверсію Реєстру, так і його версію в форматі відкритих даних.

    За загальним правилом, судові рішення підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення та підписання. Втім, законодавство передбачає низку винятків з цього правила.

    • Деякі рішення не підлягають оприлюдненню взагалі.

    У визначених законом випадках рішення про надання/відмову дозволу на проведення розвідувального заходу, винесене у закритому судовому засіданні, не оприлюднюється і не публікується (п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону).

    • Деякі рішення оприлюднюються через певний час після ухвалення.
      • Ухвали про дозвіл/відмову на обшук житла чи іншого володіння особи, а також про дозвіл/відмову на проведення негласної слідчої (розшукової) дії повинні з'являтися у загальному доступі через один рік після їх внесення до Реєстру (п. 2 ч. 4 ст. 4 Закону). [ 3 ]
      • Ухвали про арешт майна та тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальних провадженнях — не раніше дня їх звернення до виконання (ч. 2 ст. 2 Закону).
    • Тексти деяких рішень оприлюднюються з обмеженнями.

    Відповідно до абз. 2. ч. 2 ст. 2 Закону, судове рішення оприлюднюється з виключенням інформації, яка за рішенням суду щодо розгляду справи у закритому судовому засіданні підлягає захисту від розголошення.

    Також, відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону, у текстах ухвал про тимчасовий доступ до речей та документів, відкритих для загального доступу, не зазначаються відомості, що дають можливість ідентифікувати осіб, зазначених володільцями речей або документів (тобто, така інформація мала б бути доступна лише особам з повним доступом до Реєстру).

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України