Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Громадянство, 14 березня 2023, питання №82256

Довіреність право спадщини

Добрий вечір, я громадянка України, можу я зробити генеральну довіреність в Молдавії на довірену особу в Україні, немає можливості поїхати в Україну подати на право спадщини

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Тетяно!

    Для прийняття спадщини Вам достатньо особисто звернутися із відповідною заявою до Консульства або Посольства України, яке виконує консульські функції в Молдові. Потреби повертатися в Україну немає.

    Згідно з підпунктом 3.11.3 Положення про порядок вчинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати консулу заяву про прийняття спадщини.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Тетяна!

    Довіренність Ви можете оформити в українській дипустанові або у місцевого нотаріуса. В останньому випадку документ треба буде перекласти на українську мову, а переклад завірити нотаріально в Україні.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Так, можливо. Але потім цю довіреність потрібно буде перекласти в Україні.

    Успіхів.

    Дерій Владислав Олегович

    В доповнення до своєї відповіді.

    Ваш представник по довіренності не зможе подати заяву про прийняття спадщини!

    Не допускається приймати заяви про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей. (п. 3.6 глава 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України)

    Подати заяву Ви можете 3 шляхами:

    1. Ви особисто подаєте заяву в дипломатичній установі на території Молдови.
    2. Ви відправляєте заяву поштою, справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою.
    3. Заяву про прийняття спадщини Ви подаєте особисто нотаріусу у письмовій формі на території України.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України