Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Особи, які є громадянами іншої держави, але мають посвідку на постійне проживання в України, мають бажання розірвати шлюб в Україні. Ймовірно, що одна з сторін буде проти цього. Проте повнолітні діти підримують розірвання шлюбу, і відповідно до статті 112. "Підстави для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя" (пункт 2) Сімейного кодексу України Суд враховує інтереси дітей.
1) Скажіть, будь ласка, як буде відбуватися розірвання шлюбу між такими особами?
2) Чи необхідні додаткові документи, окрім позову, свідоцтва про шлюб, паспортів (а також, ймовірно, посвідок про постійне проживання) та ІНН сторін, та оплачений судовий збір?
3) В який термін буде розірвано шлюб, якщо він відмінний від Сімейного кодексу (1 місяць)?
Заздалегідь дуже дякую вам
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Можете це зробити, якщо законно проживаєте в Україні і шлюб укладали також в Україні.
Розірвання шлюбу офіційно оформляється в спеціалізованих державних структурах. Щоб не створювати собі додаткових труднощів, варто сформувати чітке уявлення про те, що являє собою процедура розлучення. Це допоможе уникнути зайвого нервування, зберегти почуття власної гідності, захистити особисті інтереси. І права дітей, якщо розлучається пара із загальним неповнолітнім потомством.
подружжя, що не мають в цьому шлюбі дітей, спільно подають до органу реєстрації актів цивільного стану;
подає один з подружжя, якщо другий з поважних причин не може бути присутнім при цьому. Таку заяву повинен засвідчити нотаріус. Або знадобиться надати прирівняний до нотаріально посвідченою заявою документ;
суду надається подружжям, які мають дітей, спільну заяву разом з попередньо складеним аліментних договором;
позовну заяву розірвати шлюб подає один з подружжя;
позовну заяву подає опікун чоловіка, якого визнали недієздатним.
Через РАЦС розводять бездітні пари, через суд - ті, що спільно нажили неповнолітніх дітей.
Захищаючи інтереси сім'ї, дитинства та материнства, процедура розлучення передбачає:
Відвести місячний термін на роздуми в РАЦСі або більш тривалий (до півроку) - в суді. Можливо, що заява була спонтанна або подружжя помирилися і вирішили продовжити і далі жити разом. Тоді вони відкличуть заяву.
Що позов не буде прийнятий судом, якщо дружина носить дитину або йому ще виповнилося і року. Виняток з цього правила - доведене батьківство іншої особи.
Розривати подружні стосунки в суді доводиться, якщо:
пара має спільних неповнолітніх дітей;
одним з подружжя виражається незгоду розлучатися. Або він не може прибути в РАГС.
Процедура розлучення через суд має невелику перевагу - можна відправити документи поштою. Необхідно надання:
позовної заяви;
шлюбного свідоцтва;
при наявності спільних неповнолітніх дітей - їх свідоцтв про народження;
квитанції, яка підтверджує, що сплачено судовий збір.
Процедура розлучення в Україні через суд більш тривала. Це пов'язано з необхідністю:
захистити права, інтереси дітей;
вирішити суперечки, що виникають із-за наявності загального майна.
Тому до звернення в суд подружжю знадобиться підписання аліментного договору. Допомога юриста тут виявиться до речі і дозволить швидше пройти процедуру розірвання шлюбу.
У випадку, коли, і чоловік, і дружина розуміють, що їх сімейні стосунки себе вичерпали але ніхто з подружжя не хоче бути ініціатором припинення шлюбу, можливий варіант розлучення через суд за спільним рішенням. Таке рішення дозволить захистити сторони від майбутніх непорозумінь, які можуть виникнути після припинення шлюбу.
Однак разом зі спільною заявою до суду слід подати інші документи, а саме:
договір щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини;
нотаріально завірений договір щодо здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини про розмір аліментів на дитину.
Обидва договори можна об’єднати в один, прописавши всі необхідні пункти – законодавство це не забороняє. Договір обов’язково має бути нотаріально засвідчений.
Порядок розгляду справи про розлучення за спільним рішенням подружжя
Судова справа, у випадку, коли подружня пара подає спільну заяву про розлучення разом з угодою про виховання та утримання дитини, розглядається в порядку окремого провадження.
Розглядаючи справу суд перевіряє зміст договору, та, якщо його умови не порушують прав дитини – виносить рішення про розлучення. Таке рішення виноситься судом не раніше, чим через 30 днів після подання заяви.
Справи окремого провадження, згідно з законодавством, розглядаються за участю заявника та усіх зацікавлених осіб. Суд зобов’язаний пояснити учасникам процесу їх права та обов’язки. Для захисту інтересів дитини суд має право залучити до процесу орган опіки та піклування, в якості зацікавленої особи.
Договір про здійснення батьківських прав та визначення місця проживання дитини, який подається разом з заявою про розлучення, має бути складений відповідно до вимог Сімейного кодексу України, інакше суд може відмовити в прийнятті заяви до розгляду в порядку окремого провадження.
з ким із батьків буде жити дитина після розлучення
яку участь братиме у забезпеченні умов її життя, той з батьків, який буде проживати окремо;
умови здійснення права на виховання дитини того з подружжя, який проживатиме окремо;
аліменти на дитину у твердій грошовій сумі або у частці від доходу.
Спільна заява на розлучення – як подати
Заява про розірвання шлюбу за спільним рішенням подружжя подається у суд за зареєстрованим місцем проживання чоловіка або дружини.
найменування суду, в який подається позов;
персональні дані позивачів або їхніх представників (якщо заява подається через представників), а саме: прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання або перебування, номера телефонів, якщо такі відомі;
інформацію про дату та час реєстрації шлюбу, наявність дітей, рішення про розірвання шлюбу (причини та мотиви рішення вказувати не обов’язково).
Перелік документів, що додаються до заяви:
оригінал свідоцтво про шлюб;
копія свідоцтва про народження;
копія паспорту та ідентифікаційного коду заявників;
довідка про склад сім’ї з місця прописки заявників;
копія нотаріально-засвідченого договору про участь у вихованні та утриманні спільної дитини;
доказ сплати судового збору у вигляді квитанції;
копія заяви та всіх прикріплених до неї документів для зацікавленої особи.
Якщо схочете поспілкуватися зі мною більш детально з цього приводу, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Можу повністю вирішити всі Ваші проблеми, пов'язані із розлученням і скласти всі необхідни заяви та клопотання. Вам навіть не прийдеться з'являтись до суду.
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, якщо немає неповнолітніх дітей, то шлюб можливо розірвати через органи ДРАЦС.Якщо є неповнолітні діти, тоді через суд. Судовий збір 1073,6 грн. Підготовка позову та супровід справи у суді в мене 1100 грн. Звертайтесь