Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 28 березня 2023, питання №83032

Померла бабуся. Різниця букв в фамілії.

Привіт. У мене померла бабуся. Дочки (мої родичі) поховали її за фамілією Гурін, а в паспорті написано Гурин. Родичі сказали щоб отримав посмертну пенсію, і виникли проблеми. В сільській раді сказали що б я їхав в місто і довів через суд що моя бабуся яка похована під Гурін, хоча в паспорті Гурин, сказали що потрібно довести що це одна й та сама людина. Як дорого це буде коштувати? В свідотстві про смерть Гурін, а в паспорті Гурин. Незнаю як сформулювати повідомлення. Голова не працює. Сподіваюсь ви мене зрозуміли..

Відповіді юристів (3)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 2 роки тому

    Юрист, м. Вінниця, 18 років досвіду

    Доброго дня. Дане питання вирішується виключно в судовому порядку. Були справи аналогічної проблематики. Звертайтесь за консультацією через кнопку звернутись. З найкращими побажаннями.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня,, Ігоре!

    Існує два способи виправити помилки в документі:

    1) Позасудовий (шляхом звернення до органу, що видав документ);

    2) Судовий (шляхом встановлення належності правовстановлюючого документа конкретній особі).

    У разі, якщо державна установа, яка видала цей документ, не може виправити допущену в ньому помилку, або така установа ліквідована, та/або архівні документи не збереглися, громадянин має право звернутися до суду їз заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

    При цьому, варто пам’ятати, що справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об’єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.

    Законодавство передбачає спрощений порядок розгляду таких заяв.

    В заяві, з якою особа звертається до суду, вона повинна вказати якими доказами підтверджується факт, що у правовстановлюючих документах було допущено помилку та обґрунтувати з яких причин неможливо виправити помилку в інший спосіб, окрім судового.

    Встановлення факту належності документу має юридичне значення та тягне за собою юридичні наслідки, оскільки зумовлене необхідністю оформлення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

    При розгляді справи суд встановлює належність особі правовстановлюючих документів, а не тотожність прізвища, імені, по батькові, неоднаково названих в різних документах, не присвоює чи залишає прізвище, ім’я, по-батькові. Судове рішення є підставою для оформлення майнових або особистих немайнових прав громадян. Судом лише встановлюється, що документ, виданий певній особі, в дійсності їй належить, але суд не вправі вносити виправлення у цей документ.

    Паспорт є документом, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України. Він необхідний при укладанні цивільно-правових угод, здійсненні банківських операцій, оформленні документів тощо.

    ЯК ВИПРАВИТИ ВИЯВЛЕНУ ПОМИЛКУ В ПАСПОРТІ, ЯКА БУЛА ДОПУЩЕНА НЕ З ВАШОЇ ВИНИ?

    При встановленні розбіжностей у записах, паспорт підлягає обміну.

    У такій ситуації потрібно звернутися до органу, який видав паспорт, а саме, до територіального підрозділу Державної міграційної служби. У письмовій формі подати заяву, описавши проблему та вказуючи вимогу виправити помилку, допущену співробітниками даної установи.

    До заяви потрібно докласти:

    2 фотографії 35х45 мм,

    паспорт, що підлягає обміну,

    документ в якому правильно вказано прізвище, ім’я, по-батькові

    (наприклад, свідоцтво про народження, свідоцтво про реєстрацію шлюбу).

    Також необхідно сплатити кошти за оформлення нового паспорту. Проте, Ви маєте право вимагати не стягувати їх з Вас, тому що помилка в паспорті допущена не з Вашої вини.

    Буває, що співробітники міграційної служби допускають помилки в перекладі імені з державної мови (згідно з українським правописом), наприклад, на російську мову.

    Відповідно до Закону України «Про засади державної мовної політики», Ви маєте право вимагати запис імені відповідно з транскрипцією – наприклад, російською мовою на другій сторінці паспорту, адже кожен громадянин України має право використовувати своє прізвище та ім’я (по-батькові) рідною мовою згідно із традиціями цієї мови.

    Без попереднього узгодження з Вами, територіальний підрозділ Державної міграційної служби не має права проводити запис прізвища, імені та по батькові у паспорті.

    Також можна звернутися в Інститут мовознавства ім. О.О. Потебені (адреса: 01601, м. Київ, вул. М. Грушевського) та отримати довідку про те, що, наприклад, переклад прізвища в паспорті не відповідає свідоцтву про народження. Це позбавить Вас від необхідності доводити відповідність паспорта іншим документам. При пред’явленні тих чи інших документів, необхідно буде також пред’являти цю довідку.

    Якщо схочете поспілкуватися зі мною більш детально з цього приводу, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, можу допогти вирішити ваше питання.. Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися..


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України