Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. В мене така ситуація: я проживала з чоловіком 4 роки, маємо спільних двох діток, офіційно не одружені. Так сталось що він помер. Останні роки не проживали разом. У нього залишився будинок, але на себе він не оформив. Є документи, а саме дарча на нього від його хрещеної мати. Питання: чи можна в судовому порядку оформити цей будинок на його спадкоємців - синів? Буду дуже вдячна за відповідь
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Тетяна!
Так, якщо він записаний як батько у Ваших синів, то вони мають право на спадщину як спадкоємці першої черги. Ви, як їх мати повинні звернутись до нотаріуса із заявою про відкриття спадкової справи.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго Вам вечора. Якщо в нотаріуса було оформлено договір дарування нерухомості, то відомості про нового власника мали бути внесені нотаріусом до державного реєстру речових прав на нерухомість та їх обтяжень (Державного реєстру прав). Тому Ваш покійний співжитель може вважатись власником того будинку з моменту оформлення дарчої в нотаріуса.
Якщо Ваш покійний цивільний чоловік не залишив заповіту, то спадкувати після нього мають право спадкоємці першої черги за законом. Це є: батьки-за наявності в живих, юридично діти та усиновлені, а офіційно другого з подружжя як потенційного спадкоємця в нього не було. Ваші двоє дітей можуть спадкувати після батька.
Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів тощо.