Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 02 квітня 2023, питання №83283 650₴

Придбання автівки іноземному громадянину

Чи існує легальна можливість придбати автівку для іноземця? За умови, що людина знаходиться в країні з візою як волонтер, без посвідки на проживання
Я так розумію, що придбати авто з українськими номерами без легалізації на території України не можна, але можливо є спосіб купівлі авто на номерах інших країн?

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Наталля!

    Реєстрація транспортних засобів громадянами іноземних країн здійснюється в ТСЦ МВС на загальних підставах за умови наявності посвідки на тимчасове чи постійне проживання в Україні.

    Для реєстрації ТЗ в ТСЦ МВС громадянину іншої країни необхідно надати наступні документи:

    У разі придбання транспортного засобу в торгівельній організації:

    • посвідка на проживання;

    ідентифікаційний код;• сертифікат відповідності;

    • документ, що підтверджує правомірність придбання транспортного засобу (договір купівлі-продажу, у разі придбання у завода-виробника – акт приймання-передачі);

    • квитанція про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (тільки для легкових автомобілів);

    • платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;

    • вантажно-митна декларація, посвідчення митниці (для автомобілів іноземного виробництва);

    • свідоцтво про реєстрацію ТЗ, видане іноземною країною (для автомобілів ввезених з-за кордону);

    • висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу (вноситься до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС).

    Порядок проведення експертного дослідження транспортних засобів такий:

    Експертне дослідження проводиться працівниками Експертної служби МВС за заявою власника з метою визначення справжності ідентифікаційних номерів транспортного засобу і реєстраційних документів.

    За результатами проведеного дослідження транспортного засобу фахівці, які проводять експертне дослідження транспортних засобів та реєстраційних документів складають відповідний висновок.

    Висновок, складений за результатами експертного дослідження, або відомості, що містяться в ньому, дійсні 10 діб після дня внесення до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС. Отримати реєстраційні послуги можливо незалежно від місця проведення експертного дослідження.

    Експертне дослідження є обов’язковим:

    • при відновленні свідоцтва про реєстрацію ТЗ, якщо воно було видане до 01.09.2019 року;
    • при перереєстрації ТЗ з одного власника на іншого;
    • при реєстрації вживаного ввезеного з-за кордону ТЗ;
    • при перереєстрації після успадкування ТЗ, якщо його свідоцтво попередньому власнику було видано до 01.09.2019 року.

    Експертне дослідження не проводиться:

    • під час реєстрації нових ТЗ;
    • при зміні анкетних даних власника у свідоцтві про реєстрацію ТЗ (як для фізичних, так і для юридичних осіб);
    • при знятті з обліку ТЗ / вибракуванні ТЗ;
    • при перереєстрації ТЗ після встановлення ГБО;
    • при перереєстрації ТЗ через заміну / втрату номерного знаку або закріпленні індивідуального номерного знаку;
    • при відновленні свідоцтва про реєстрацію ТЗ зареєстрованих після 01.09.2019 року;
    • при отриманні / поверненні реєстраційних документів для виїзду за кордон;
    • при отриманні / поверненні тимчасового реєстраційного талона на право керування ТЗ;
    • при перереєстрації ТЗ після встановлення / зняття світлових сигнальних пристроїв;
    • при перереєстрації ТЗ у зв’язку з переходом права власності на ТЗ за договором фінансового лізингу;
    • при перереєстрації ТЗ у разі зняття з обліку в органах соціального захисту населення (за винятком ТЗ зареєстрованих до 01.09.2019 року);
    • при перереєстрації ТЗ у зв’язку з переходом права власності на ТЗ у спадщину (за винятком ТЗ зареєстрованих до 01.09.2019 року).

    У разі оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу, що було в користуванні, громадянину іноземної країни необхідно надати до ТСЦ МВС:

    • посвідку на проживання;• ідентифікаційний код.

    Послідовність дій одержувача послуги:

    Суб’єкт звернення особисто подає до суб’єкта надання адміністративної послуги повний пакет документів у паперовому вигляді, необхідних для отримання адміністративної послуги.

    Також до Вашого відома. Згідно пукту 24 Постанови КМУ про "ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок,інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів":

    "Транспортні засоби, що належать іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово перебувають в Україні, реєструються на встановлений відповідно до законодавства строк їх перебування в Україні за адресою, що зазначена у міграційній картці або зареєстрована у відповідних органах та підрозділах Державної міграційної служби, за умови подання до підрозділів Державтоінспекції письмової згоди приймаючої сторони".

    Крім того, принагідно хочу поінформувати, що іноземець може також користатися авто по довіренності. від нотаріуса або від клмпанії, з якою співпрацює.

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!

    Маю досвід у вирішенні подібних проблем. Можу реально допомогти.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Реєстрація транспортних засобів громадянами іноземних країн здійснюється в ТСЦ МВС на загальних підставах за умови наявності посвідки на тимчасове чи постійне проживання в Україні.

    Перелік документів, необхідних для реєстрації ТЗ в ТСЦ МВС

    У разі придбання транспортного засобу в торгівельній організації:• посвідка на проживання;• ідентифікаційний код;• сертифікат відповідності;• документ, що підтверджує правомірність придбання транспортного засобу (договір купівлі-продажу, у разі придбання у завода-виробника – акт приймання-передачі);• квитанція про сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (тільки для легкових автомобілів);• платіжні документи (квитанції), які засвідчують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову і спеціальну продукцію;• вантажно-митна декларація, посвідчення митниці (для автомобілів іноземного виробництва);• свідоцтво про реєстрацію ТЗ, видане іноземною країною (для автомобілів ввезених з-за кордону);• висновок/відомості про експертне дослідження транспортного засобу (вноситься до електронного реєстру працівниками експертної служби МВС).

    У разі оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу, що було в користуванні, громадянину іноземної країни необхідно надати до ТСЦ МВС:• посвідку на проживання;• ідентифікаційний код.

    Послідовність дій одержувача послуги:Суб’єкт звернення особисто подає до суб’єкта надання адміністративної послуги повний пакет документів у паперовому вигляді, необхідних для отримання адміністративної послуги.

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович рік тому

      Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

      Спілкуватися у чаті

      В мене з Вами вже другий такий випадок. Нащо Ви так робите? Це ж дурно виглядає.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Наталіє!

    Придбати автомобіль на національних номерах на тих самих умовах, що і громадяни України мають право іноземці, які на законних підставах перебувають на території України та мають посвідку на тимчасове або постійне проживання.

    Щодо автомобілів з іноземною реєстрацією, то іноземець (без посвідки на постійне чи тимчасове проживання) може завести на територію України автомобіль з іноземною реєстрацією на строк до 1 року.

    Важливо! Такою можливістю, як правило, користуються іноземці, для яких встановлений безвізовий режим в’їзду на територію України та яким надана можливість перебувати в Україні 90 днів протягом останніх 180 днів. Саме тому важливо паралельно відслідковувати строк перебування на території України як транспортного засобу, так і особистий.

    Такі тимчасово ввезені автомобілі особистого користування на території України можуть використовуватись виключно громадянами, які їх завезли. Окрім того, такі транспортні засоби не можна використовувати для цілей здійснення підприємницької діяльності або отримання доходів, а також розкомплектовувати.

    Відповідно до ст. 121 Кодексу адміністративних правопорушень, передбачена відповідальність у вигляді штрафу за керування авто, яке не зареєстроване в установленому порядку, в розмірі 850 грн. Однак, на практиці водії реєструють такі автомобілі в одиничних випадках, та дуже рідко притягаються до відповідальності за цією підставою.

    Щодо самого права керувати транспортним засобом, то згідно з українським законодавством іноземні громадяни, які тимчасово проживають на території України (тобто заїхали тимчасово з туристичною метою чи мають посвідку на тимчасове проживання), мають право керувати транспортними засобами на підставі міжнародних водійських посвідчень або національних (іноземних) водійських посвідчень в разі наявності в цих посвідченнях написання імені та прізвища власника латиницею.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Промський Євгеній Сергійович
    100%
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Добрий день!

    На жаль, оформити право власності на авто в Україні іноземцю без посвідки на проживання неможливо.

    Однак, іноземець має повне право керувати авто за наявності водійського посвідчення. Окрім того, на іноземця може бути оформлена довіреність на користування автомобілем.

    При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024