Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 05 квітня 2023, питання №83444 250₴

Чи маю я право купувати для себе копію бренду ?

Доброго дня.
Я купила для себе копію ( не для продажу і тд) , замовила через сайт таобао та відправила доставкою міст. Таможня зупинила посилку з метою перевірки вартості : вартість 60$ , усі необхідні підтвердження про покупку надіслала. Також , зазначу те , що компанія перевізник міст дозволяє доставку копії у кількості 1-2шт для особистого користування, при тому вона не гарантує безпечну доставку.
Питання, чи має право таможня конфіскувати товар ? Чи можу я його оскаржити ?
Нам як громадянинам не вказують, що носити. Я ж таким чином не порушую закон
Таким чином, основне питання як та згідно яких документів я можу оскаржити питання конфіскації.

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анжеліка!

    Даю детальні відповіді на Ваші питання:

    Я купила для себе копію ( не для продажу і тд) , замовила через сайт таобао та відправила доставкою міст. Таможня зупинила посилку з метою перевірки вартості : вартість 60$ , усі необхідні підтвердження про покупку надіслала. Також , зазначу те , що компанія перевізник міст дозволяє доставку копії у кількості 1-2шт для особистого користування, при тому вона не гарантує безпечну доставку.

    Питання, чи має право таможня конфіскувати товар ? Чи можу я його оскаржити ?

    Треба дивитись, про який товар конкретно йде мова.

    Згідно пункту 17 статті 4 Митного кодексу України до контрафактних товарів відносяться:

    а) товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку в Україні, на яких без дозволу міститься позначення, тотожне із охоронюваною в Україні торговельною маркою стосовно одного й того самого виду товарів, або яке є схожим настільки, що його можна сплутати з такою торговельною маркою;

    б) товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на географічне зазначення в Україні й містять назву чи термін або описуються за допомогою назви чи терміна, які захищені таким географічним зазначенням;

    в) будь-яка упаковка, етикетка, наліпка, брошура, інструкція з експлуатації, гарантія чи інший документ такого типу, навіть якщо вони представлені окремо, які є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку або географічне зазначення, які містять позначення, назву або термін, тотожні із охоронюваною в Україні торговельною маркою чи географічним зазначенням, або які є схожими настільки, що їх можна сплутати з такою торговельною маркою чи географічним зазначенням, та які можуть використовуватися стосовно одного й того самого виду товарів, щодо якого охороняється торговельна марка в Україні чи географічне зазначення;

    Нам як громадянинам не вказують, що носити. Я ж таким чином не порушую закон

    Все залежить від виду контрафактного товару, реальної вартості оригінального брендового продукту та рішення митної служби, а не на жаль від нас з Вами.

    Таким чином, основне питання як та згідно яких документів я можу оскаржити питання конфіскації.

    Згідно глави 4 Закону, в якій регулюється питання оскарження рішень, дій або бездіяльності митних органів

    Сстаття 24. Право на оскарження

    1. Будь-яка особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність митних органів до митного органу вищого рівня або до суду, якщо вважає, що такими рішеннями, діями або бездіяльністю порушено її права, свободи чи інтереси, створено перешкоди для їх реалізації або на неї незаконно покладено будь-які обов’язки.

    2. Для цілей застосування цієї глави:

    1) предмет оскарження - рішення, дії або бездіяльність митних органів, які оскаржуються;

    2) дії митних органів - вчинки посадових осіб та інших працівників митних органів, пов’язані з виконанням обов’язків, покладених на них відповідно до цього Кодексу та інших актів законодавства України;

    3) бездіяльність митних органів - невиконання посадовими особами та іншими працівниками митних органів обов’язків, покладених на них відповідно до цього Кодексу та інших актів законодавства України, або неприйняття ними рішень з питань, віднесених до їхніх повноважень, протягом строку, визначеного законодавством;

    4) митний орган вищого рівня - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику;

    5) митний орган, якого стосується предмет оскарження, - митний орган, який прийняв оскаржуване рішення, вчинив оскаржувані дії або допустив бездіяльність.

    3. Положення цієї глави застосовуються у всіх випадках оскарження підприємствами або громадянами рішень, дій або бездіяльності митних органів, крім випадків, якщо законом встановлено інший порядок оскарження таких рішень, дій або бездіяльності.

    4. Положення цієї глави не застосовуються у випадках оскарження постанов у справах про порушення митних правил, податкових повідомлень - рішень митних органів.

    5. Оскарження постанов у справах про порушення митних правил здійснюється в порядку, встановленому главою 72 цього Кодексу. Оскарження податкових повідомлень-рішень митних органів здійснюється в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

    6. Під час оскарження громадянами рішень, дій або бездіяльності митних органів положення Закону України "Про звернення громадян" застосовуються в частині, що не суперечить цій главі.

    7. Процедура оскарження, передбачена цією главою, вважається досудовим порядком вирішення спору.

    {Стаття 24 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013; текст статті 24 в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 25. {Статтю 25 виключено на підставі Закону № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 26. Подання скарги

    1. Скарга до митного органу вищого рівня подається в один із таких способів:

    1) у паперовій формі - нарочно або поштовим відправленням з описом вкладення;

    2) в електронній формі - за допомогою систем, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів, з накладенням електронного підпису.

    2. Скарга складається державною мовою та підписується особою, яка її подає, або уповноваженою нею особою.

    У разі якщо скарга підписується уповноваженою особою, до неї долучається оригінал або належним чином завірена копія документа, що засвідчує повноваження такої уповноваженої особи.

    3. Скарга має містити:

    1) найменування митного органу, до якого подається скарга;

    2) контактні дані особи, яка подає скаргу (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) або найменування особи, адреса місця проживання/перебування, місцезнаходження, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти тощо), а в разі подання скарги уповноваженою особою - також контактні дані такої уповноваженої особи;

    3) інформацію про предмет оскарження та обставини, якими обґрунтовується порушення прав особи, яка подає скаргу;

    4) вимоги особи, яка подає скаргу;

    5) дату складення скарги;

    6) поштову адресу або адресу електронної пошти, на яку слід надіслати рішення, прийняте за результатами розгляду скарги;

    7) перелік документів, що додаються до скарги.

    4. Особа, яка подає скаргу, може додати до скарги документи та/або інформацію, які вона вважає за необхідне подати.

    У разі якщо особа під час подання скарги не може подати відповідні документи та/або інформацію, такі документи та/або інформація можуть бути подані пізніше, але в межах строку розгляду скарги, передбаченого статтею 26-3 цього Кодексу.

    5. Скарга, оформлена без дотримання вимог, зазначених у частинах першій - третій цієї статті, повертається особі, яка її подала, на підставі мотивованого рішення митного органу вищого рівня не пізніш як через 10 днів з дня її надходження.

    Повернення скарги не позбавляє особу права на повторне її подання у встановленому цим Кодексом порядку.

    Перебіг строку подання скарги зупиняється з дня подання скарги до дня її повернення особі, яка її подала.

    {Стаття 26 в редакції Законів № 440-IX від 14.01.2020, № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 26-1. Строки подання скарг

    1. Скарга може бути подана протягом 30 днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності митного органу, але не пізніше шести місяців з дня прийняття відповідного рішення, вчинення дії або бездіяльності.

    У разі якщо останній день строку, зазначеного в абзаці першому цієї частини, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

    Строк подання скарги не вважається пропущеним, якщо до його закінчення скаргу подано до установи зв’язку чи направлено засобами електронних комунікацій.

    2. У разі пропуску строку подання скарги такий строк за заявою особи може бути поновлений, якщо митний орган вищого рівня визнає причини такого пропуску поважними.

    3. Заява про поновлення пропущеного строку подання скарги та документи, що підтверджують поважність причин пропуску такого строку (за наявності), подаються разом із скаргою.

    4. Митний орган вищого рівня приймає скаргу до розгляду у разі, якщо причини пропуску строку подання скарги будуть визнані поважними.

    5. У разі пропуску особою строку подання скарги, встановленого частиною першою цієї статті, або якщо причини для поновлення строку подання скарги визнані неповажними, митний орган вищого рівня залишає скаргу без розгляду та повідомляє про це особу, яка подала скаргу, а також про підстави визнання причин такого пропуску неповажними.

    {Кодекс доповнено статтею 26-1 згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 26-2. Права особи, яка подала скаргу

    1. Особа, яка подала скаргу, має право:

    1) брати участь у розгляді скарги особисто або через уповноважену особу, у тому числі в режимі відеоконференції;

    2) подавати заяви, надавати пояснення, наводити свої доводи з питань, що виникають під час розгляду скарги, і заперечення проти заяв та доводів інших осіб;

    3) надавати додаткові документи та/або інформацію або наполягати на їх запиті митним органом, який розглядає скаргу;

    4) до прийняття рішення за результатами розгляду скарги відкликати її шляхом направлення письмової заяви до митного органу, який розглядає скаргу;

    5) отримувати інформацію про розгляд скарги та одержувати рішення за результатами розгляду скарги;

    6) висловлювати усно або письмово вимогу щодо забезпечення конфіденційності та нерозголошення певних відомостей під час розгляду скарги;

    7) вимагати відшкодування збитків, якщо вони завдані внаслідок порушення встановленого порядку розгляду скарг;

    8) користуватися іншими правами, визначеними законодавством.

    {Кодекс доповнено статтею 26-2 згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 26-3. Розгляд скарг

    1. Під час розгляду скарги митний орган вищого рівня перевіряє правомірність та обґрунтованість оскаржуваного рішення митного органу, правомірність вчинених дій або відсутність факту бездіяльності митного органу.

    2. Митний орган вищого рівня за заявою особи, яка подала скаргу, залучає до розгляду скарги митний орган, якого стосується предмет оскарження.

    3. Скарга розглядається митним органом вищого рівня протягом 30 днів з дня її отримання.

    4. За необхідності отримання позиції щодо предмета оскарження від митного органу, якого стосується предмет оскарження, митний орган вищого рівня може направити до митного органу, якого стосується предмет оскарження, копії скарги та доданих до неї документів (у разі їх подання).

    У разі отримання копії скарги відповідно до абзацу першого цієї частини митний орган, якого стосується предмет оскарження, зобов’язаний надіслати до митного органу вищого рівня свою позицію та наявні в нього документи щодо предмета оскарження протягом п’яти робочих днів з дня отримання копії скарги.

    5. У разі якщо під час розгляду скарги встановлено, що в митному органі вищого рівня відсутні документи та/або інформація, що мають значення для розгляду скарги, митний орган вищого рівня має право направити особі, яка подала скаргу, запит із зазначенням документів та/або інформації, які необхідно надати.

    Особа, яка подала скаргу, зобов’язана надати митному органу вищого рівня на його запит документи та інформацію, необхідні для розгляду скарги, протягом 15 днів з дня отримання такого запиту.

    6. У разі направлення запиту, передбаченого частиною п’ятою цієї статті, строк розгляду скарги зупиняється до надання митному органу вищого рівня документів та/або інформації, зазначених у запиті, але не більше ніж на 20 днів з дня направлення такого запиту.

    7. У разі якщо особа, яка подала скаргу, не надала документів та/або інформації на запит митного органу вищого рівня, рішення за результатами розгляду скарги приймається з урахуванням наявних у такого органу документів та/або інформації.

    8. Строк розгляду скарги, зазначений у частині третій цієї статті, може бути продовжений за рішенням митного органу вищого рівня, але не більше ніж на 20 днів.

    9. Повідомлення про продовження строку розгляду скарги надсилається особі, яка подала скаргу, у паперовій або електронній формі.

    10. У разі якщо рішення, дії або бездіяльність митного органу одночасно оскаржуються до митного органу вищого рівня та до суду і суд відкриває провадження у справі, розгляд скарги митним органом вищого рівня припиняється.

    {Кодекс доповнено статтею 26-3 згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 26-4. Зупинення виконання рішень митних органів

    1. Подання скарги не призводить до зупинення виконання оскаржуваного рішення.

    2. За заявою особи, яка подала скаргу, митний орган вищого рівня на час розгляду скарги має право зупинити повністю або частково виконання оскаржуваного рішення у разі, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що оскаржуване рішення не відповідає законодавству України з питань митної справи або що існує ризик заподіяння значної шкоди особі, яка подала скаргу.

    3. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, якщо внаслідок виконання оскаржуваного рішення в особи, яка подала скаргу, виникає зобов’язання із сплати митних платежів, виконання такого рішення може бути зупинено, за умови надання забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу Х цього Кодексу. Забезпечення сплати митних платежів надається на суму митних платежів, зобов’язання із сплати яких виникає внаслідок виконання оскаржуваного рішення.

    4. За результатами розгляду скарги забезпечення сплати митних платежів, надане відповідно до частини третьої цієї статті, повертається (вивільняється) або використовується для сплати відповідних митних платежів у порядку та строки, визначені цим Кодексом.

    {Кодекс доповнено статтею 26-4 згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 26-5. Рішення за результатами розгляду скарги

    1. За результатами розгляду скарги митний орган вищого рівня приймає одне з таких рішень, яким:

    1) повністю задовольняє скаргу;

    2) частково задовольняє скаргу;

    3) залишає скаргу без задоволення.

    2. У разі прийняття рішення, передбаченого пунктом 1 або 2 частини першої цієї статті, митний орган вищого рівня:

    1) скасовує оскаржуване рішення повністю або частково; або

    2) скасовує оскаржуване рішення та самостійно приймає нове рішення; або

    3) скасовує оскаржуване рішення та зобов’язує відповідний митний орган прийняти нове рішення відповідно до законодавства; або

    4) вносить зміни до оскаржуваного рішення; або

    5) визнає дії або факт бездіяльності відповідного митного органу неправомірними та зобов’язує цей митний орган вжити заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень.

    3. Рішення за результатами розгляду скарги складається із вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин.

    У рішенні за результатами розгляду скарги також зазначається про право особи, яка подала скаргу, у разі її незгоди з прийнятим рішенням оскаржити його в судовому порядку.

    4. Рішення за результатами розгляду скарги приймається від імені митного органу вищого рівня та підписується керівником цього митного органу або уповноваженою ним посадовою особою цього органу.

    5. Рішення за результатами розгляду скарги протягом трьох робочих днів з дати його прийняття надсилається особі, яка подала скаргу, у паперовій або електронній формі на адресу, зазначену у скарзі.

    6. У разі прийняття рішень, передбачених пунктами 3 і 5 частини другої цієї статті, митний орган, якого стосується предмет оскарження, зобов’язаний прийняти нове рішення або вжити заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень, у найкоротший можливий строк, але не більше п’яти робочих днів з дати прийняття рішення за результатами розгляду скарги.

    7. Митний орган вищого рівня, який прийняв рішення за результатами розгляду скарги, залишає без розгляду повторні скарги, подані тією самою особою щодо того самого предмета оскарження, та повідомляє особу про таке прийняте рішення.

    {Кодекс доповнено статтею 26-5 згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 27. Особливості задоволення скарг на рішення, дії або бездіяльність митних органів

    1. У разі якщо задоволення скарги на рішення, дії або бездіяльність митних органів пов’язано з виплатою грошових сум, їх виплата здійснюється за рахунок державного бюджету органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі рішення суду або рішення митного органу вищого рівня про задоволення скарги повністю або частково в порядку, визначеному законом.

    {Стаття 27 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4915-VI від 07.06.2012; в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022}

    Стаття 28. Перевірка законності та обґрунтованості рішень, дій або бездіяльності митних органів у порядку контролю

    1. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, має право в порядку контролю за діяльністю підпорядкованих митних органів або їх посадових осіб скасовувати або змінювати їхні неправомірні рішення, а також вживати передбачених законом заходів за фактами неправомірних рішень, дій або бездіяльності зазначених органів або осіб.

    2. Керівник митниці має право в порядку контролю за діяльністю підпорядкованих структурних підрозділів та митних постів, які входять до складу митниці, скасовувати або змінювати їхні неправомірні рішення, а також вживати передбачених законом заходів за фактами неправомірних рішень, дій або бездіяльності зазначених органів.

    Виникнуть питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь реально допомогти!

    Корнійчук Євген Іванович
    12%

    Доброго дня, так томажня має право конфіскувала та утилізувати данний товар.

    Нажаль вас ввели в Оман, що можно пересилати контрафактні товары для себе.

    Ст. 18 п. 2.1.3 Всесвітньої поштової конвесії

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/055_001-12#n16...

    Тому оскарження це марна трата часу. Єдиний варіант виправлення ситуації це заплатити 30% налогу від ціни оригіналу і тоді ви отримаєте даний товар.

    Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Доброго дня!

    ПОВЕРНЕННЯ ВИЛУЧЕНОГО ТОВАРУ, чи ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, документів ПІД ЧАС ПОРУШЕННЯ МИТНИХ ПРАВИЛ

    У випадку порушення митних правил при ввезені товару, транспортних засобів на територію України, такий товар, транспортні засоби можуть бути тимчасово вилучено митницею.

    Під час вилучення працівник митниці складає протокол про тимчасове вилучення товару, транспортного засобу або документів. У цьому протоколі зазначається перелік вилученого майна та вартість майна.

    Після того як товар, чи транспортні засоби було вилучено, вони відправляються на склад митниці для подальшого їх зберігання.

    Для того щоб забрати товар з митниці необхідно:

    • отримати в суді постанову щодо притягнення до відповідальності за порушення митних правил та сплатити штраф;
    • здійснити митне оформлення вилученого товару;
    • відшкодувати витрати органів доходів і зборів на їх зберігання та сплатити відповідні митні платежі.

    Після цього на ім’я керівника митниці надсилається заява щодо повернення вилученого товару, транспортного засобу.

    До відома! До заяви обов’язково додається пакет документів, серед яких: документ який посвідчує особу, в залежності від виду порушення митних правил, подаються докази здійснення митного оформлення вилученого товару та сплатили усіх необхідних митних платежів. Заява розглядається не більше десяти днів з дня її реєстрації, після чого керівник митниці ставить на заяві відмітку «дозволено» і товар видається особі або «заборонено» (у такому випадку дане рішення за наявності обґрунтованих підстав можна оскаржити в судовому порядку).

    Якщо при отриманні товару Ви виявили, що товар пошкоджений, то Вам потрібно обов’язково вказати про це в акті приймання-передавання товару та зробити фотографії пошкодженого товару.

    Тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів і документів здійснюється відповідно до ст. 511 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ).

    Частиною 1 ст. 511 МКУ визначено, що товари - безпосередні предмети порушення митних правил та відповідні документи, необхідні як докази у справі про порушення митних правил, можуть тимчасово вилучатися. Документи, які перебувають в електронному вигляді, вилучаються разом з відповідними носіями.

    Відповідно до ч. 2 ст. 511 МКУ у разі виявлення порушень митних правил, передбачених статтями 471 - 473, 476, 482 - 484 МКУ, вилучення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які підлягають конфіскації, а також відповідних документів є обов’язковим, а саме при:

    - порушенні порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю (ст. 471 МКУ);

    - недекларуванні товарів, транспортних засобів комерційного призначення (ст.472 МКУ);

    - пересиланні через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання (ст.473 МКУ);

    - переміщенні товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності (ст.476 МКУ);

    - переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем (ст. 482 МКУ);

    - переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю (ст. 483 МКУ);

    - зберіганні, перевезенні чи придбанні товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю (ст. 484 МКУ).

    Згідно ч. 3 ст. 511 МКУ у разі вчинення порушення митних правил особою, яка не має в Україні постійного місця проживання або адреси, допускається вилучення товарів, транспортних засобів у кількості, необхідній для забезпечення стягнення штрафу або вартості товарів, транспортних засобів відповідно до ч. 2 ст. 541 МКУ.

    Вилучені товари, транспортні засоби та документи повинні бути перелічені у протоколі, що складається в передбачених МКУ випадках, або в доданому до нього описі з точним зазначенням кількості, міри, ваги та особливих ознак цих товарів, транспортних засобів та документів, а також вартості товарів, транспортних засобів (ч. 4 ст. 511 МКУ).

    Форми процесуальних документів, що використовуються у справах про порушення митних правил затверджені наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 № 652 «Про затвердження форм процесуальних документів у справах про порушення митних правил», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.06.2012 за № 1015/21327.

    Разом з тим, відповідно до ст. 512 МКУ, тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів та документів, зазначених у ч. 1 ст. 511 МКУ, може бути оскаржено в порядку, встановленому гл. 4 МКУ та іншими законами України.

    Подання скарги на рішення про застосування тимчасового вилучення товарів, транспортних засобів та документів, чи товарів зазначених у ч. 1 ст. 511 МКУ, не зупиняє дію такого рішення.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    У свою чергу, 25.01.2022року, Верховною Радою України, прийнято:

    Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях):

    http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf35...

    "Законопроектом пропонується, зокрема,

    збільшити до 150 євро сумарну фактурну вартість товарів, операції з ввезення яких на митну територію України не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, для одного одержувача - фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях;

    звузити базу оподаткування податку на додану вартість шляхом оподаткування лише частини митної вартості (для юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців) або частини сумарної фактурної вартості (для фізичних осіб) товарів при ввезенні на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, що перевищує еквівалент 150 євро (тобто еквівалент, який не буде оподатковуватися податком на додану вартість), та визначатиметься без урахування акцизного податку.

    Для власних потреб це можливо!

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Дерій Владислав Олегович
    24%

    Доброго дня, Анжеліко!

    Якщо Ви купили копію продукції відомого бренду, який зареєстрував свій торговий знак в митному реєстрі, то весь товар під його торговою маркою, може бути ввезений в Україну тільки за його згодою.

    Тобто в разі ввезення товару під торговою маркою, яка зареєстрована в митному реєстрі, реєстранта буде повідомлено про декларування на митниці такого товару з подальшим запитом на дозвіл ввезення такого товару, а митне оформлення товару буде призупинено.

    Згідно Митного кодексу, товар щодо якого прийнято рішення про призупинення митного оформлення на підставі виявлення ознак порушення прав інтелектуальної власності, може вважатися як контрафактний товар, імпорт якого на територію України заборонено. (ст. 399 Митного кодексу України)

    В даному випадку, власник торгового знаку (він же реєстрант) може відмовити у наданні дозволу на ввезення товару під торговою маркою, пославшись на звернення до суду, для припинення незаконного ввозу товару під його Торговою маркою, а товар, що ввозиться, буде розміщений (затриманий) на складі митниці до прийняття рішення судом.

    Одним з варіантів врегулювання спірної ситуації, пов'язаної з перетином кордону контрафактної, ''сірої'' продукції, є зміна маркування на товарах та їх упаковці, можливо за згодою правовласника і власника товарів. Зокрема, в процесі здійснення митного оформлення допускається зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на товарах або їх упаковці з метою усунення ознак порушень прав інтелектуальної власності за умови узгодження таких операцій з правовласником або на його вимогу (згідно ст. 402 Митного кодексу України). Такі операції здійснюються за рахунок правовласника або інших осіб за домовленістю з ними. В результаті складається акт про відсутність ознак порушення прав інтелектуальної власності, який підписується, у тому числі правовласником ТМ.

    У разі ж відсутності товару в митному реєстрі, товар ввезений через митницю і який не має претензій з боку третіх осіб, є офіційно ввезених на територію України.

    Отже, зайдіть на Новий митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону та спробуйте знайти бренд товару, який Ви замовили. Якщо такого бренду немає у списку - Вам повинні дозволити ввезти товар через митницю. В протилежному випадку Вам необхідно домовитися про зміну маркування з метою усунення ознак порушень прав інтелектуальної власності або вирішувати дане питання в судовому порядку.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Савченко Олександр
    24%
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора!

    Згідно пункту 17 статті 4 Митного кодексу України до контрафактних товарів відносяться:

    а) товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку в Україні, на яких без дозволу міститься позначення, тотожне із охоронюваною в Україні торговельною маркою стосовно одного й того самого виду товарів, або яке є схожим настільки, що його можна сплутати з такою торговельною маркою;

    б) товари, що є предметами порушення прав інтелектуальної власності на географічне зазначення в Україні й містять назву чи термін або описуються за допомогою назви чи терміна, які захищені таким географічним зазначенням;

    в) будь-яка упаковка, етикетка, наліпка, брошура, інструкція з експлуатації, гарантія чи інший документ такого типу, навіть якщо вони представлені окремо, які є предметами порушення прав інтелектуальної власності на торговельну марку або географічне зазначення, які містять позначення, назву або термін, тотожні із охоронюваною в Україні торговельною маркою чи географічним зазначенням, або які є схожими настільки, що їх можна сплутати з такою торговельною маркою чи географічним зазначенням, та які можуть використовуватися стосовно одного й того самого виду товарів, щодо якого охороняється торговельна марка в Україні чи географічне зазначення;

    Все залежить від виду контрафактного товару, реальної вартості оригінального брендового продукту та рішення митної служби.

    Згідно глави 4 Закону, в якій регулюється питання оскарження рішень, дій або бездіяльності митних органів

    Сстаття 24. Право на оскарження

    1. Будь-яка особа має право оскаржити рішення, дії або бездіяльність митних органів до митного органу вищого рівня або до суду, якщо вважає, що такими рішеннями, діями або бездіяльністю порушено її права, свободи чи інтереси, створено перешкоди для їх реалізації або на неї незаконно покладено будь-які обов’язки.

    2. Для цілей застосування цієї глави:

    1) предмет оскарження - рішення, дії або бездіяльність митних органів, які оскаржуються;

    2) дії митних органів - вчинки посадових осіб та інших працівників митних органів, пов’язані з виконанням обов’язків, покладених на них відповідно до цього Кодексу та інших актів законодавства України;

    3) бездіяльність митних органів - невиконання посадовими особами та іншими працівниками митних органів обов’язків, покладених на них відповідно до цього Кодексу та інших актів законодавства України, або неприйняття ними рішень з питань, віднесених до їхніх повноважень, протягом строку, визначеного законодавством;

    4) митний орган вищого рівня - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику;

    5) митний орган, якого стосується предмет оскарження, - митний орган, який прийняв оскаржуване рішення, вчинив оскаржувані дії або допустив бездіяльність.

    3. Положення цієї глави застосовуються у всіх випадках оскарження підприємствами або громадянами рішень, дій або бездіяльності митних органів, крім випадків, якщо законом встановлено інший порядок оскарження таких рішень, дій або бездіяльності.

    4. Положення цієї глави не застосовуються у випадках оскарження постанов у справах про порушення митних правил, податкових повідомлень - рішень митних органів.

    5. Оскарження постанов у справах про порушення митних правил здійснюється в порядку, встановленому главою 72 цього Кодексу. Оскарження податкових повідомлень-рішень митних органів здійснюється в порядку, встановленому Податковим кодексом України.

    6. Під час оскарження громадянами рішень, дій або бездіяльності митних органів положення Закону України "Про звернення громадян" застосовуються в частині, що не суперечить цій главі.

    7. Процедура оскарження, передбачена цією главою, вважається досудовим порядком вирішення спору.

    Стаття 26. Подання скарги

    1. Скарга до митного органу вищого рівня подається в один із таких способів:

    1) у паперовій формі - нарочно або поштовим відправленням з описом вкладення;

    2) в електронній формі - за допомогою систем, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів, з накладенням електронного підпису.

    2. Скарга складається державною мовою та підписується особою, яка її подає, або уповноваженою нею особою.

    У разі якщо скарга підписується уповноваженою особою, до неї долучається оригінал або належним чином завірена копія документа, що засвідчує повноваження такої уповноваженої особи.

    3. Скарга має містити:

    1) найменування митного органу, до якого подається скарга;

    2) контактні дані особи, яка подає скаргу (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) або найменування особи, адреса місця проживання/перебування, місцезнаходження, номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти тощо), а в разі подання скарги уповноваженою особою - також контактні дані такої уповноваженої особи;

    3) інформацію про предмет оскарження та обставини, якими обґрунтовується порушення прав особи, яка подає скаргу;

    4) вимоги особи, яка подає скаргу;

    5) дату складення скарги;

    6) поштову адресу або адресу електронної пошти, на яку слід надіслати рішення, прийняте за результатами розгляду скарги;

    7) перелік документів, що додаються до скарги.

    4. Особа, яка подає скаргу, може додати до скарги документи та/або інформацію, які вона вважає за необхідне подати.

    У разі якщо особа під час подання скарги не може подати відповідні документи та/або інформацію, такі документи та/або інформація можуть бути подані пізніше, але в межах строку розгляду скарги, передбаченого статтею 26-3 цього Кодексу.

    5. Скарга, оформлена без дотримання вимог, зазначених у частинах першій - третій цієї статті, повертається особі, яка її подала, на підставі мотивованого рішення митного органу вищого рівня не пізніш як через 10 днів з дня її надходження.

    Повернення скарги не позбавляє особу права на повторне її подання у встановленому цим Кодексом порядку.

    Перебіг строку подання скарги зупиняється з дня подання скарги до дня її повернення особі, яка її подала.

    Стаття 26-1. Строки подання скарг

    1. Скарга може бути подана протягом 30 днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності митного органу, але не пізніше шести місяців з дня прийняття відповідного рішення, вчинення дії або бездіяльності.

    У разі якщо останній день строку, зазначеного в абзаці першому цієї частини, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

    Строк подання скарги не вважається пропущеним, якщо до його закінчення скаргу подано до установи зв’язку чи направлено засобами електронних комунікацій.

    2. У разі пропуску строку подання скарги такий строк за заявою особи може бути поновлений, якщо митний орган вищого рівня визнає причини такого пропуску поважними.

    3. Заява про поновлення пропущеного строку подання скарги та документи, що підтверджують поважність причин пропуску такого строку (за наявності), подаються разом із скаргою.

    4. Митний орган вищого рівня приймає скаргу до розгляду у разі, якщо причини пропуску строку подання скарги будуть визнані поважними.

    5. У разі пропуску особою строку подання скарги, встановленого частиною першою цієї статті, або якщо причини для поновлення строку подання скарги визнані неповажними, митний орган вищого рівня залишає скаргу без розгляду та повідомляє про це особу, яка подала скаргу, а також про підстави визнання причин такого пропуску неповажними.

    Стаття 26-2. Права особи, яка подала скаргу

    1. Особа, яка подала скаргу, має право:

    1) брати участь у розгляді скарги особисто або через уповноважену особу, у тому числі в режимі відеоконференції;

    2) подавати заяви, надавати пояснення, наводити свої доводи з питань, що виникають під час розгляду скарги, і заперечення проти заяв та доводів інших осіб;

    3) надавати додаткові документи та/або інформацію або наполягати на їх запиті митним органом, який розглядає скаргу;

    4) до прийняття рішення за результатами розгляду скарги відкликати її шляхом направлення письмової заяви до митного органу, який розглядає скаргу;

    5) отримувати інформацію про розгляд скарги та одержувати рішення за результатами розгляду скарги;

    6) висловлювати усно або письмово вимогу щодо забезпечення конфіденційності та нерозголошення певних відомостей під час розгляду скарги;

    7) вимагати відшкодування збитків, якщо вони завдані внаслідок порушення встановленого порядку розгляду скарг;

    8) користуватися іншими правами, визначеними законодавством.

    Стаття 26-3. Розгляд скарг

    1. Під час розгляду скарги митний орган вищого рівня перевіряє правомірність та обґрунтованість оскаржуваного рішення митного органу, правомірність вчинених дій або відсутність факту бездіяльності митного органу.

    2. Митний орган вищого рівня за заявою особи, яка подала скаргу, залучає до розгляду скарги митний орган, якого стосується предмет оскарження.

    3. Скарга розглядається митним органом вищого рівня протягом 30 днів з дня її отримання.

    4. За необхідності отримання позиції щодо предмета оскарження від митного органу, якого стосується предмет оскарження, митний орган вищого рівня може направити до митного органу, якого стосується предмет оскарження, копії скарги та доданих до неї документів (у разі їх подання).

    У разі отримання копії скарги відповідно до абзацу першого цієї частини митний орган, якого стосується предмет оскарження, зобов’язаний надіслати до митного органу вищого рівня свою позицію та наявні в нього документи щодо предмета оскарження протягом п’яти робочих днів з дня отримання копії скарги.

    5. У разі якщо під час розгляду скарги встановлено, що в митному органі вищого рівня відсутні документи та/або інформація, що мають значення для розгляду скарги, митний орган вищого рівня має право направити особі, яка подала скаргу, запит із зазначенням документів та/або інформації, які необхідно надати.

    Особа, яка подала скаргу, зобов’язана надати митному органу вищого рівня на його запит документи та інформацію, необхідні для розгляду скарги, протягом 15 днів з дня отримання такого запиту.

    6. У разі направлення запиту, передбаченого частиною п’ятою цієї статті, строк розгляду скарги зупиняється до надання митному органу вищого рівня документів та/або інформації, зазначених у запиті, але не більше ніж на 20 днів з дня направлення такого запиту.

    7. У разі якщо особа, яка подала скаргу, не надала документів та/або інформації на запит митного органу вищого рівня, рішення за результатами розгляду скарги приймається з урахуванням наявних у такого органу документів та/або інформації.

    8. Строк розгляду скарги, зазначений у частині третій цієї статті, може бути продовжений за рішенням митного органу вищого рівня, але не більше ніж на 20 днів.

    9. Повідомлення про продовження строку розгляду скарги надсилається особі, яка подала скаргу, у паперовій або електронній формі.

    10. У разі якщо рішення, дії або бездіяльність митного органу одночасно оскаржуються до митного органу вищого рівня та до суду і суд відкриває провадження у справі, розгляд скарги митним органом вищого рівня припиняється.

    Стаття 26-4. Зупинення виконання рішень митних органів

    1. Подання скарги не призводить до зупинення виконання оскаржуваного рішення.

    2. За заявою особи, яка подала скаргу, митний орган вищого рівня на час розгляду скарги має право зупинити повністю або частково виконання оскаржуваного рішення у разі, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що оскаржуване рішення не відповідає законодавству України з питань митної справи або що існує ризик заподіяння значної шкоди особі, яка подала скаргу.

    3. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, якщо внаслідок виконання оскаржуваного рішення в особи, яка подала скаргу, виникає зобов’язання із сплати митних платежів, виконання такого рішення може бути зупинено, за умови надання забезпечення сплати митних платежів відповідно до розділу Х цього Кодексу. Забезпечення сплати митних платежів надається на суму митних платежів, зобов’язання із сплати яких виникає внаслідок виконання оскаржуваного рішення.

    4. За результатами розгляду скарги забезпечення сплати митних платежів, надане відповідно до частини третьої цієї статті, повертається (вивільняється) або використовується для сплати відповідних митних платежів у порядку та строки, визначені цим Кодексом.

    Стаття 26-5. Рішення за результатами розгляду скарги

    1. За результатами розгляду скарги митний орган вищого рівня приймає одне з таких рішень, яким:

    1) повністю задовольняє скаргу;

    2) частково задовольняє скаргу;

    3) залишає скаргу без задоволення.

    2. У разі прийняття рішення, передбаченого пунктом 1 або 2 частини першої цієї статті, митний орган вищого рівня:

    1) скасовує оскаржуване рішення повністю або частково; або

    2) скасовує оскаржуване рішення та самостійно приймає нове рішення; або

    3) скасовує оскаржуване рішення та зобов’язує відповідний митний орган прийняти нове рішення відповідно до законодавства; або

    4) вносить зміни до оскаржуваного рішення; або

    5) визнає дії або факт бездіяльності відповідного митного органу неправомірними та зобов’язує цей митний орган вжити заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень.

    3. Рішення за результатами розгляду скарги складається із вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частин.

    У рішенні за результатами розгляду скарги також зазначається про право особи, яка подала скаргу, у разі її незгоди з прийнятим рішенням оскаржити його в судовому порядку.

    4. Рішення за результатами розгляду скарги приймається від імені митного органу вищого рівня та підписується керівником цього митного органу або уповноваженою ним посадовою особою цього органу.

    5. Рішення за результатами розгляду скарги протягом трьох робочих днів з дати його прийняття надсилається особі, яка подала скаргу, у паперовій або електронній формі на адресу, зазначену у скарзі.

    6. У разі прийняття рішень, передбачених пунктами 3 і 5 частини другої цієї статті, митний орган, якого стосується предмет оскарження, зобов’язаний прийняти нове рішення або вжити заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень, у найкоротший можливий строк, але не більше п’яти робочих днів з дати прийняття рішення за результатами розгляду скарги.

    7. Митний орган вищого рівня, який прийняв рішення за результатами розгляду скарги, залишає без розгляду повторні скарги, подані тією самою особою щодо того самого предмета оскарження, та повідомляє особу про таке прийняте рішення.

    Стаття 27. Особливості задоволення скарг на рішення, дії або бездіяльність митних органів

    1. У разі якщо задоволення скарги на рішення, дії або бездіяльність митних органів пов’язано з виплатою грошових сум, їх виплата здійснюється за рахунок державного бюджету органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі рішення суду або рішення митного органу вищого рівня про задоволення скарги повністю або частково в порядку, визначеному законом.

    Стаття 28. Перевірка законності та обґрунтованості рішень, дій або бездіяльності митних органів у порядку контролю

    1. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, має право в порядку контролю за діяльністю підпорядкованих митних органів або їх посадових осіб скасовувати або змінювати їхні неправомірні рішення, а також вживати передбачених законом заходів за фактами неправомірних рішень, дій або бездіяльності зазначених органів або осіб.

    2. Керівник митниці має право в порядку контролю за діяльністю підпорядкованих структурних підрозділів та митних постів, які входять до складу митниці, скасовувати або змінювати їхні неправомірні рішення, а також вживати передбачених законом заходів за фактами неправомірних рішень, дій або бездіяльності зазначених органів.

    Всього найкращого!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024