Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 12 квітня 2023, питання №83775

Вихід з декретної відпустки

Добрий день!
підкажіть будь ласка, хочу вийти з декрету на роботу, підприємство має кілька філій, я пішла з одного і хочу повернутися на своє робоче місце, але роботодавець стверджує що взяли людину на основне місце, а не на декретне. Як бути в цій ситуації та які мої права?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Оксана!

    Єдине, що Вам потрібно для дочасного виходу на роботу з ДВ - це подати відповідну заяву у відділ кадрів. Текст заяви може бути довільний, але обов’язково треба зазначити дату бажаного початку роботи. Заява може бути подана особисто або надіслана поштою. Також, за бажанням, працівниця може вийти з декрету на неповний робочий день, завчасно погодивши це з роботодавцем. В такому випадку, цей момент теж треба вказати у заяві.

    Співробітник відділу кадрів, одержавши таку заяву, створює відповідний внутрішній наказ, який повинен підписати керівник організації. На його підставі працівнику буде нараховуватися зарплата з моменту повернення на роботу, і відповідно, припиниться виплата щомісячної дитячої допомоги.

    Тимчасового працівника, який займає "декретне" місце, приймають на роботу за строковим трудовим договором. У разі дострокового виходу на роботу основної працівниці, він підлягає звільненню на підставі п.2 ст. 36 КзпП.

    Якщо сталося так, що жінка вийшла на роботу достроково, а потім вирішила поновити декретну відпустку - це теж дозволяється. Для повторного надання відпустки потрібно написати відповідну заяву. Припинення та поновлення відпуски по догляду за дитиною може повторюватися необмежену кількість разів до моменту, коли дитині виповниться три роки.

    Для того, щоб звільнитися під час відпустки по догляду за дитиною, працівниці потрібно попередити про це роботодавця у письмовій формі за два тижні (ст.38 КзпП). Подати заяву про звільнення можна особисто чи поштою на юридичну адресу підприємства.

    Виникнуть додаткові питання чи бажання поспілкуватись персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України