Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 15 квітня 2023, питання №83945

Доли в наследстве первой очереди

Здравствуйте! Умер мой бывший муж 6 марта 2023 года.У него есть двое совершеннолетних сына (один инвалид детства 3 гр). Бывший муж приобрел квартиру в январе 2021 г ,а женился в августе 2021 года .С женой прожил всего меньше двух лет.Может ли вдова претендовать на долю в квартире,если недвижимость была куплена умершим до брака? Какую долю может получить сын ивалид? Спасибо

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Інно!

    В першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки (ст. 1261 ЦК)

    Якщо спадкодавець не склав заповіт, був розлучений та не мав батьків, то 2 рідних сина успадкують його майно в рівних частинах.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Інна!

    Спадок у вигляді нерухомості буде поділений між дітьми порівну.

    У разі виникнення уточнююлих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Якщо відсутній заповіт, спадкувати будуть вдова та неповнолітні діти, незважаючи на те, що будинок куплений до шлюбу.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Згідно із статтею 57 Сімейного кодексу України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу... Об'єкти особистої приватної власності кожного з подружжя при розірвання шлюбу не підлягають поділу. Тому квартира належала тільки померлому. Та квартира, як і інше майно спадкодавця, спадкуватиметься вдовою та дітьми померлого.

    Частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правові послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України