Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чоловік, 53 роки. Штамп у воєнному білеті «Виключений з військового обліку за досягненням граничного віку» у 2010 році. Чи має право на тимчасовий виїзд за кордон з дружиною (плюс дружина має 3 групу інвалідності)
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (12)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Людмила!
Ваш чоловік має право на виїзд, але не через ту підставу, про яку йде мова у питання.
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують
родинні зв’язки,
інвалідність;"
Для виїзду чоловіку т реба мати на руках:
свідоцтво про шлюіб,
документ, який підтверджує інвалідність (посвідчення інваліда, пернсійне посвідчення інваліда або довідку про отримання соціальної допомоги).
Виїзд можливий лише у випадку супроводження дружини.
Виникнуть пит ання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче Вам допоможу.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ НА ПІДСТАВІ ТОГО, ЩО ВИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Виїзд чоловіка, якщо він виключений з військового обліку:
За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)
Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;
Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.
Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Пане Андрію, повідомлення Прикордонної служби України не є ОФІЦІЙНИМ - на сайті ДПС за викладеною Вами адресою з'являється припис: "УВАГА! Роз'яснення, розміщені у категорії офіційного вебсайту «Перетинанння державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану» не встановлюють норм права, а носять інформаційний характер!". Більше року тому я звертався до юристів сайту з цього питання - непримустимості керування роз'ясненнями ДПС (блог-стаття на цьому сайті під назвою: "Застосування інформації у консультації"). Навіть сама ДПС тепер виклала попередження про НЕОФІЦІЙНИЙ характер своїх роз'яснень (можливо, після ознайомлення з моєю статтею), а Ви та що з Вами продовжуєте застосовувати НЕОФІЦІЙНЕ джерело, плутатись у 3 соснах (вибачте, але як для адвоката це так виходить).
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВИ МОЖЕТЕ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН, ЯК ОСОБА, КОТРА СУПРОВОДЖУЄ ДРУЖИНУ-ІНВАЛІДА.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВАвід 27 січня 1995 р. N 57
Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність;
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДокументів, що підтверджують інвалідність (один з них):
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Чоловік має право на виїзд за кордон супроводжуючи дружину, термін перебування за кордоном не обмежений, проте, якщо він триватиме більше 3х місяців - необхідно стати на консульський облік.
Документи необхідні для перетину кордону:
1.Закордонний паспорт
2. Свідоцтво про одруження
3.Документ, підтверджуючий інвалідність дружини (посвідчення інваліда або пенсійне посвідчення або довідка про отримання пільг)
Виникнуть додаткові питання - натискайте «Звернутися»! Всього доброго
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго дня, Людмила!
ЩОДО ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ З ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ З ЗАПИСОМ І ВІДМІТКОЮ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ:
НАЖАЛЬ НІ.
ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
ПРИ ЦЬОМУ, ВІН МАЄ ПРАВО НА ПЕРЕТИН ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ, ЯК СУПРОВОДЖУВАЧ СВОЄЇ ДРУЖИНИ, ЯК ІНВАЛІДА ІІІ ГРУПИ ПРИ ТАКИХ УМОВАХ:
- ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:
- ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ СУПРУГИ (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);
- СВИДЕТЕЛЬСТВА О РЕГИСТРАЦИИ БРАКА;
- ПЕНСИОННОГО УДОСТОВЕРЕНИЯ, ГДЕ ЕСТЬ ЗАПИСЬ О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕЙ СУПРУГИ.
УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:
Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України
1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону...
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність; …».
ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:
Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Людмило!
Виїхати у зв'язку із виключенням з військового обліку за досягненням граничного віку чоловік не зможе. До речі, зараз ТЦК має повне право на його повторне взяття на військовий облік, оскільки станом на сьогодні граничний вік 60 років.
Але чоловік не підлягає мобілізації та має право на виїзд за кордон у зв'язку із наявністю дружини з числа осіб з інвалідністю. ГРУПА ІНВАЛІДНОСТІ В ДАНОМУ ВИПАДКУ ЗНАЧЕННЯМ НЕ МАЄ, ПІДХОДИТЬ І ТРЕТЯ.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
...
ЩОДО ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН, ТО ВІН МОЖЛИВИЙ ЛИШЕ ПРИ СУПРОВОДІ ДРУЖИНИ. ДЛЯ ЦЬОГО НА ПУНКТІ ПЕРЕТИНУ ПОТРІБНО МАТИ:
1. ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ.
2. СВІДОЦТВО ПРО ШЛЮБ.
3. ДОКУМЕНТИ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ ДРУЖИНИ. ЗВЕРТАЮ УВАГУ, ЩО ДОВІДКА ДО АКТУ ОГЛЯДУ МСЕК НЕ ПІДІЙДЕ, ПОТРІБНО МАТИ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ АБО ПОСВІДЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви маэте право на виїзд для супроводу дружини.
Для цього вам потрібно мати такі документи:
Свідоцтво про шлюб
Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю.
Закордонні паспорти
Цих документів буде цілком достатньо.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T..
Гаряча лінія прикордонної служби України, перед виїздом рекомендуємо звернутися для уточнення деталей +38 (044) 527-63-63
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):
"2. Перетинання громадянами України (далі - громадяни) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі - пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну:
1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;...
2-1.У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:...
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність;...".
---
Доброго дня, пані Людмило! Чоловік має право на виїзд за межі України в якості супроводжуючої особи своєї дружини - особи з інвалідністю. При цьому, військово-облікового документа чоловіка для перетину кордону обов'язково непотрібно - наведені Правила не вимагають, не передбачають. НЕОФІЦІЙНЕ повідомлення ДПС (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...): "Військово – облікові документи...Державна прикордонна служба України згідно з Законом України «Про Державну прикордонну службу України» не є органом державної влади, який формує або реалізує державну політику з питань здійснення військового обліку осіб.". Крім того, чоловік має право на виїзд без обмеження строком; крім того, у випадку перебування закордоном більше 3 місяців не зобов'язаний ставати на військовий облік у Констульстві України у країні перебування, оскільки є виключений з військового обліку, не є військовозобов'язаний. З цього приводу необхідно взяти наведений військовий квиток із собою за кордон.
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Як воно може бути не офіційним якщо виклдаено на їх офіційному сайті. Роз'яснення офіційне але має інформаціний характер ось і годі.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Згідно змін, що внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України і затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044, підстава чоловіка для виїзду викладена так:
1. Пункт 21 викласти в такій редакції:
“У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням".
ВИСНОВОК:
Для виїзду чоловіку потрібні, звичайно, паспорт, його свідоцтво про шлюб (для підтвердження факту першого ступеня спорідненності), та довідка з висновком ЛКК про необхідність постійного догляду за дружина або акт органу місцевого самоврядування про факт такого догляду.
З повагою, Костянтин Гончаренко