Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 18 квітня 2023, питання №84041

Раздел имущества, судебный сбор

Подскажите пожалуйста есть иск в суде на раздел имущества, но есть проблема в том что истец не оплачивает его, для того чтобы подобрать нужного судью, могу ли я оплатить судебный сбор и тд, чтобы не истец не игрался с выбором судьи, или он может забирать подавать иск даже оплаченный ?

Відповіді юристів (15)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Не зовсім зрозуміле питання.

    Коли позовна заява подається до суду, то вона в автоматичному режимі розподіляється між суддями. При поданні позовної заяви судовий збір сплачує виключно позивач.

    Позивач має право на свій розсуд подати заяву про залишення його позовної заяви без розгляду до моменту початку розгляду справи по суті.

    В той же час, неодноразове подання позовної заяви з одними й тими позовними вимогами, є зловживанням правом на судовий захист і є підставою для залишення такої позовної заяви без розгляду.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Богданов Микита
    Богданов Микита 2 роки тому

    Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрый день, если у вас есть основания сомневаться в судье, тогда можете заявить ему мотивированный отвод.

    • Денис Клієнт 2 роки тому

      Проблема у тому як це доказати(

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Денисе!

    Сплата судового збору і розподіл справи між суддями ніяк не пов'язані.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Денисе.

    Ці два питання не взаємопов'язані. Так чи інакше, якщо провадження відкрито, суддя вже є.

    • Денис Клієнт 2 роки тому

      ПРовадження відкрито но не оплачено, його вертають вони знову подають поки їм не випаде потрідний судья

    Мамай Ірина Євгеніївна

    Позивач не платить судовий збір, щоб позов залишили без руху. Дивиться до якого судді потрапив позов - якщо не до того, що треба, то чекає повернення і знову подає? А ви відповідач?

    • Денис Клієнт 2 роки тому

      Так, проблема у тому що истец зараз проживає з сином полковника поліції і вони вибирають нужного їм судью. Сбір не платять поки не випаде нужний судья

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Відповідно до ч. 2 ст. 44 ЦПК, Залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема подання декількох позовів до одного й того самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, або подання декількох позовів з аналогічним предметом і з аналогічних підстав, або вчинення інших дій, метою яких є маніпуляція автоматизованим розподілом справ між суддями.

    Згідно ст. 148 ЦПК України, Суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству.

    Таким чином, Ви маєте право наполягати на притягненні позивача до відповідальності. Відмова суду в притягненні, є підставою для подання заяви про відвід.

    • Денис Клієнт 2 роки тому

      Тобто якщо вона сплате цей штраф то я не зможу зробити відвід суді?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Не зовсім так. Але це один з маркерів, на які можливо спиратись. Крім того, Поки не відкрито провадження по її позовній заяві, Ви можете подати свою і в такому випадку справа буде розглянута тим суддею, який відкриє провадження за Вашою заявою.

        Потрібно знати більше подробиць, щоб було можливо надати повну консультацію

        • Денис Клієнт 2 роки тому

          підскажіть, зараз Вона подає на поділ майна, я думаю що там є автомобіль який був куплений у шлюбі і проданий у ньому, вона хоче компенсацію отримати за автомобіль якого немає. Є скріншоти з вайберу там де вона каже що отримала кошти за автомобіль. Також є бізнес який оформлений на неї, но я не претендую на його частку, а якщо вона подасть і виграє суд зможу я подати потім на цей бізнес чи потім уже все не має право?

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Ви можете подати на поділ того що не включено в її позов і після винесення рішення. Але щодо поділу бізнесу, є певні особливості

    • Денис Клієнт 2 роки тому

      дякую, тобто зараз треба чекати її иск і вже звертатися до Вас

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Так, звісно, звертайтесь


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України