Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 19 квітня 2023, питання №84075

Когда вступать в наследство?

Есть завещание отца и его жены
Отец умер ,жена его жива
С какого времени считать срок для вступления в наследство, со смерти отца или после смерти его жены?

Відповіді юристів (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Строк на подання заяви на прийняття спадщини з дня смерті спадкодавця. Тобто, якщо є заповіт батька, в якому Ви зазначені в якості спадкоємця, строк подання заяви відліковується з моменту смерті батька.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Максиме!

    Спочатку Вам потрібно дізнатись чи був складений заповіт, Ви можете це зробити - звернувшись до нотаріуса.

    Якщо чоловік та дружина склали спільний заповіт - то він називається заповіт подружжя.

    Після смерті Вашого батька його дружина повинна звернутися до нотаріуса, щоб оформити перехід права власності на частку у спільному майні подружжя, адже законодавством передбачена спеціальна процедура такого переходу та державна реєстрація речових прав, і відбутися «автоматично» це не може.

    Дружина батька вже не вправі змінити спільний заповіт подружжя, а також протягом свого життя не матиме права будь-яким чином відчужувати майно (продавати, дарувати та ін.), адже на нього буде накладено заборону.

    Якщо Ви є призначеним спадкоємцем у спільному заповіті , то Ви зможете скористатися своїм правом лише після смерті другого з подружжя, тобто дружини.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. В Цивільному кодексі України на рахунок таких питань є стаття наступного змісту.

    Стаття 1243. Заповіт подружжя

    1. Подружжя має право скласти спільний заповіт щодо майна, яке належить йому на праві спільної сумісної власності.

    2. У разі складення спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені подружжям у заповіті.

    3. За життя дружини та чоловіка кожен з них має право відмовитися від спільного заповіту. Така відмова підлягає нотаріальному посвідченню.

    4. У разі смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону відчуження майна, зазначеного у заповіті подружжя.

    Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України