Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 26 квітня 2023, питання №84407

Доброго дня.Будь ласка підскажіть ,могу я находячись за кордоном оформити дікретну відпуску,дитина у зв‘язку з війною народилася у Німеччині.

Доброго дня.Будь ласка підскажіть ,могу я находячись за кордоном оформити дікретну відпуску,дитина у зв‘язку з війною народилася у Німеччині.
Я відправила в Совбез перелік документів:
- [ ] Копія паспорта,
- [ ] копія кода,
- [ ] копія свідоцтва про народження на іноземній мові с апостілем та його переклад,
- [ ] копія свідоцтва про шлюб,
- [ ] заява про відкритий банківський рахунок,
- [ ] заява за затвердженою формою.
В мене документи не прийняли,аргументуя тим що мені потрібно приїхати самостійно або онлайн на сайті з ЕЦП.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22.04.2022 року № 675 спрощено процедуру отримання медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) вагітними жінками, які вимушено виїхали закордон через російську агресію проти України.

    Наразі МВТН і як наслідок - е-лікарняний можна оформити після настання 30 тижня вагітності, без особистого огляду жінки, за результатами дистанційної взаємодії з нею (шляхом консультування, опитування, обміну інформацією) за допомогою технічних засобів електронних комунікацій.

    Для цього жінка має звернутись до лікаря, який вів її вагітність, і повідомити про бажання отримати МВТН. Якщо звернення до свого лікаря неможливе - жінка може звернутись до іншого лікаря та надати документи, що підтверджують вагітність та її строк. Це можуть бути у тому числі документи, отримані жінкою закордоном. Необхідність перекладу на державну мову таких документів визначає лікар, залежно від технічних можливостей внесення запису мовою оригіналу документа.

    Після перевірки даних буде створено е-лікарняний, який є підставою для отримання декретної допомоги від Фонду соціального страхування України.

    Для здійснення виплати роботодавець вагітної жінки має сформувати за е-лікарняним та подати до Фонду соціального страхування відповідну заяву-розрахунок.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України