Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 26 квітня 2023, питання №84430

Мама з шизофренією. Бабусин заповіт на маму.

Привіт. Моє Ім'я Ігор, мені 23 роки
Я, мама та бабуся все життя проживаємо в селі в будинку бабусі.
В грудні 2022 року родичі забрали бабусю до себе в сусіднє село, в 22 лютому 2023 року бабуся померла.
Є заповіт на маму від бабусі, мама хворіє шизофренією, 2 группа інвалідності. Я намагаюсь якось здійснити заповіт від бабусі на маму, бабуся заповіла будинок де ми все життя живемо на мою маму.
З мамою тяжко піти до нотаріуса, тому що у неї ця інвалідність.
Я не є опікуном мами, і це дорого робити
На рахунок заповіту. Я пішов до приватного нотаріуса в сусідньому місті з документами про все що в нас є, дім, заповіт, мамині документи. Нотаріус попросив що б я в сільській раді запросив довідку: з ким була зареєстрована бабуся та з ким вона проживала до того як померла. Мені видали довідку що бабуся на період смерті проживала сама, хоча ми проживали разом 23 роки. Для мене це дуже дивний несподіваний документ. Я запитав у сільській раді - чому так написано в документі, мені говорять тому що ми офіційно не зареєстровані, але ж чому тоді про те що з ким бабуся вказано "проживала" є як що проживала сама, я розумію про офіційну реєстрацію, та там в довідці вказано: зареєстрованих осіб, та проживаючих разом осіб не було, це ж різне? Чи є правильно це? Я хвилюсь на рахунок цього всього. І чи є правильно те що я звертаюсь до приватного нотаріуса, а не до державного?
Тако-ж, у мами є три сестри старшого віку, вони все моє життя, десь з 1999 року проживають окремо від нас, дві мамині сестри в Харківській області, одна мамина сестра в Рівненській области, звідки ж і ми, та з іншого села. Якщо можна, допоможіть, чи підкажіть, як гарніше організувати це питання, і які можуть бути перешкоди в цьому. Як не помилитися.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ігоре!

    Є більш важливі питання ніж те, з ким бабуся проживала. Наприклад, чи Ви звертались до нотаріуса щодо відкриття спадщини? Чи Ви вирішували питання про дієздатність матері? Та багато інших...

    Зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото, аби я міг з'ясувати в деталях Вашу ситуацію, що би надати Вам більш предметну консультацію.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Ігоре.

    Дійсно, тут треба індивідуальне спілкування. Готовий Вас проконсультувати.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Вам краще вияснити чи залишила бабуся за час проживання окремо протягом останніх двох місяців життя заповіт. Особи, з якими вона проживала, могли домогтись залишення заповіту значною мірою на їх користь.

    Якщо Ваша матір не є обмеженою судом в дієздатності, то вчинені нею юридичні дії матимуть правову силу. Щоправда є сумніви в дійсності правочинів та дій, вчинюваних такою хворою, якщо їй не призначено піклувальника чи опікуна.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів чи надати інші правничі послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України