Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Прошу Вашої допомоги
Як вступить у спадщину, якщо проживаю в Чехії понад 20 років гр. України з ПМЖ в Чехії, а квартира в Україні. Чоловік призовного віку.
Мама померла у березні 2023 року, квартиру приватизована. Мама власниця квартири, я прописаний. Більше ніхто не прописаний.
Як відкрити справу про набуття спадщини з Чехії? Що для цього потрібно? Який термін на вступ на спадщину?
Дякую
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
У Вас є можливість:
Вказане узгоджується із висновком, викладеним у постанові Верховного Суду від 21 жовтня 2021 року в справі № 332/3796/19 (провадження № 61-10896св21), від 08 червня 2022 року в справі № 571/731/21 та від 27 червня 2022 року в справі № 202/1188/19 (провадження № 61-11828св21, ЄДРСРУ № 104942482).
Будуть питання, зверніться до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись"біля мого фото.
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви можете звернутися у консульство України за кордоном або вирішити дане питання за допомогою адвоката на території України.
Строк вступу у спадщину у період військового стану 10 місяців.
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Володимире!
Ви можете звернутись із заявою до консульства України в Чехії, або направити заяву будь-якому нотаріусу України поштовим зв'язком.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Для прийняття спадщини Вам достатньо особисто звернутися із відповідною заявою до Консульства або Посольства України, яке виконує консульські функції в Чехії. Потреби повертатися в Україну немає.
Згідно з підпунктом 3.11.3 Положення про порядок вчинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати консулу заяву про прийняття спадщини.
Ваш представник по довіренності не зможе подати заяву про прийняття спадщини, адже не допускається приймати заяви про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей. (п. 3.6 глава 10 Розділ ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України)
Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю повідомляється про заведення спадкової справи та необхідність надіслати заяву, оформлену належним чином (справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою), або особисто прибути до нотаріуса. (п. 3.5 глава 10 Розділ ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України)
Подати заяву про прийняття спадщини за кордоном Ви можете такими шляхами:
В умовах воєнного часу термін прийняття спадщини 10 місяців.
Після сплину 10 місяців подати заяву на видачу свідоцтва про право на спадщину та переоформити квартиру на себе Ви зможете по довіреності.
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!