Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 12 травня 2023, питання №85240

Аліменти на дитину якщо батько іноземець?

Добрий вечір. Батько моєї дитини іноземець
Перебуває в україні маючи тимчасову посвідку .чи можна подати заяву на алімкети на дитину?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Тетяна!

    Громадянство іншої держави не перешкоджає реалізації права дитини на отримання аліментів. Стягнути аліменти з батька, що є громадянином іншої країни, цілком можливо. І перше, що вам потрібно знати в таких випадках – куди звертатися.

    Щоб отримати аліменти від іноземця не обов’язково звертатися до суду тієї країни, громадянином якої є батько дитини. Україна є країною-учасницею Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, метою якої є спрощення процедури стягнення аліментів.

    Тож якщо батько є громадянином країни-учасниці Конвенції, подати на аліменти ви можете в українському суді. Але якщо ж батько дитини є громадянином країни, яка не приєдналася до цієї Конвенції, тоді стягнути аліменти можна, подавши позов до іноземного суду.

    Перелік цих країн, що приєдналися до Конвенції, ви можете знайти в Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном. Однак зауважу, що він може доповнюватися, коли нові держави приєднуватимуться до Конвенції.

    Як стягнути аліменти з іноземця в українському суді?

    Отже, якщо батько дитини є громадянином однієї з країн-учасниць Конвенції, ви звертаєтеся з позовом до міського, міськрайонного чи районного суду або за місцем проживання відповідача (тобто батька дитини), або за вашим місцем проживання.

    До позовної заяви потрібно буде додати копії свідоцтва про народження дитини, свідоцтва про розірвання шлюбу й паспорта.

    Також потрібно буде надати інформацію про місце проживання відповідача в Україні чи за кордоном та довідку про його дохід. Однак якщо таку довідку отримати неможливо, тоді суду потрібно надати відомості про попередні суми доходу батька дитини, посаду яку він обіймає, і приблизну заробітну плату.

    Тобто якщо батько-іноземець проживає й працює в Україні, ви надаєте орієнтовну інформацію про його заробітну плату, яку платять на такій же посаді в Україні. Якщо ж він проживає в іншій країні – ту заробітну плату, яку платять в тій країні.

    Визначення розміру аліментів

    Розглядаючи справи про стягнення аліментів з іноземних громадян, українські суди керуються нормами законодавства України та нормами міжнародних договорів. У деяких країнах аліменти можна стягнути лише у фіксованому розмірі, тому в позовній заяві рекомендую вказувати розмір аліментів не в частці від доходу, а в твердій грошовій формі. Проте в кожному випадку це питання потребує глибшого вивчення, а тому як краще вказати розмір аліментів, дізнайтеся на консультації в адвоката з сімейних спорів.

    Виконання рішення суду, якщо батько дитини перебуває за кордоном

    Після того, як суд ухвалить рішення й воно набере чинності, вам потрібно подати заяву та клопотання про визнання та виконання рішення про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.

    Заяву та клопотання потрібно оформити за формою, яка міститься в Інструкції про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.

    Далі ці документи разом із копією рішення суду, довідкою про часткове виконання або невиконання рішення на території України, фотокарткою стягувача та іншими документами мають бути перекладені на мову країни, у якій буде виконане рішення українського суду й передані до Міністерства юстиції України.

    Наприклад, якщо батько вашої дитини проживає в Туреччині, то ви звертаєтеся до Міністерства юстиції України або до його територіального управління у вашій області, і це звернення пересилають до Міністерства юстиції Туреччини для виконання рішення суду.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Так, звичайно. Те, що він громадянин іншої країни, не позбавляє його обов'язку утримувати дитину. Ви можете подати до суду про стягнення з його аліментів, але можуть бути проблеми щодо реалізації цього рішення при його, наприклад, виїзді з України.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України