Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 19 травня 2023, питання №85570

Чи понесу я покарання за те, що крала гроші для того, щоб забезпечити собі комфортне життя, тому що це не зробили рідні?

Привіт, мені майже 17 років і у мене є одне питання. Я з дитинства живу з бабою, бо у мами не було можливості жити разом, вона живе у великому місті, а я в селі.  Вона ніби присутня в моєму житті, але її не хвилюють мої потреби в повсякденному житті, як і бабу. Я ніколи не отримувала кишенькових грошей, мама вважала, що баба краще знає, що мені потрібно. Але при цьому вона навіть не купувала мені речі особистої гігієни та постійно докоряла, що я їм її їжу.  

Взагалі за 17 років проживання з нею мені здається, що більш ніж половина моїх дитячих прав  порушено. Починаючи від постійних покарань палицею і закінчуючи моральною кривдою. 

 Протягом останнього року я таємно брала гроші зі збережень баби, витрачала їх на власні потреби, будь то їжа чи засоби особистої гігієни. Хочу зазначити, що у мене немає шкідливих звичок, на які я могла б витратити ці гроші.  Загалом викрадено близько 35 тис. гривень.

 

Я хочу знати... чи можна мене покарати за крадіжку? Навіть якщо можна, то вони можуть понести якесь покарання за порушення моїх дитячих прав?

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, на вас бабуся написила заяву до поліції?

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Відповідно до статті 185 Кримінального кодексу України, таємне викрадення чужого майна (крадіжка) - карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років. Крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

    У статтях 185, 186, 189 та 190 цього Кодексу значна шкода визнається із врахуванням матеріального становища потерпілого та якщо йому спричинені збитки на суму від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян приймають на рівні податкової соціальної пільги на початоку відповідного року (зараз-1342 гривні) чи на рівні 17-ти грн.

    Вам краще якомога швидше влаштуватись на роботу, щоб мати власні гроші та мати можливість примиритись з бабусею, повернувши їй відповідну суму грошей. Якщо Ваша бабуся взнає про крадіж, то вона напевне заявить до поліції, а Вас після того можуть засудити до позбавлення волі.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну правову консультацію з рядом різноманітних юридичних послуг, написати тексти правничих документів тощо.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Каріна!

    Ваші діх не підпадають під поняття кримінального злочину. Ци питання скорше морального характеру.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Чесно кажучи, не вбачаю у цих діях чогось кримінального. Втім, все залежатиме від позиції бабусі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України