Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 26 червня 2023, питання №87296 150₴

Потеря кормильца . Имею ли я право на помощь ?

Здравствуйте. Мой муж считается безвести пропавшим уже год . Мы официально в разводе но у нас есть общий законный ребенок . Я с ребенком из за войны нахожусь в Польше . Только узнала что его мать уже как год получает помощь о государства на него. Мой вопрос заключается в том имеет ли наш ребенок право на эту помощь .

Відповіді юристів (6)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    сім’ї зниклих осіб мають право на соціальний захист

    Відповідний закон передбачає соціальний захист членам сімей військових і цивільних осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

    Передбачено всебічне розслідування обставин зникнення людини та її розшук. Відповідальні органи зобов’язані надавати інформацію про хід і результати розшуку людини членам її сім’ї.

    Непрацездатні родичі зниклих осіб мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

    Пенсія призначається незалежно від того, чи був страховий (пенсійний) стаж у зниклої особи. Вона нараховується за весь час, протягом якого зберігається правовий статус зниклої особи, від моменту внесення такої особи до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

    З моменту встановлення місцеперебування зниклої особи, поховання чи місцезнаходження останків родини мають право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника на загальних підставах.

    Відповіді на всі питання, що турбують, можна отримати на гарячих лініях Офісу Уповноваженого за номером: 0 800 339 247.

    Повідомити про зниклих можна особисто Уповноваженому за телефоном: (099) 792-01-26. У вихідні можна надіслати повідомлення у Viber і Telegram на номер: (095) 896-04-21.

    відносно вас не впевнений , але для дитини маєте право отримати всі виплати.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    • Илона Клієнт рік тому

      я могу с вами связаться для более подробной к

      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин рік тому

        Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

        Відповів на вказану пошту Вам!

        З повагою,

        Костянтин Гончаренко

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ілона!

    Ваша дитина має право на державну допомогу через втрату годувальника, так само як і його непрацездатна матір. Положення законодавства, що стосуються сім'ї померлого годувальника, відповідно так само поширюються і на сім'ю особи, визнаної безвісно відсутньою або оголошеною померлою у встановленому законом порядку.

    Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі:

    • на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника;
    • на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.
    Непрацездатними членами сім'ї померлого чи зниклого безвісно годувальника вважаються:

    1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";

    2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

    Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;

    3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

    До членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні такого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", якщо вони:

    1) були на повному утриманні померлого годувальника;

    2) одержували від померлого чи зниклого безвісно годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

    Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті чи визнання зниклим годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті (зникнення) годувальника.

    Непрацездатним членам сім’ї померлого чи зниклого безвісно годувальника така пенсія призначається на весь період, протягом якого вони вважаються непрацездатними.

    Членам сім’ї, які досягли пенсійного віку та мають наявний страховий стаж, визначений статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), така пенсія призначається довічно.

    Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім’ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

    Для призначення пенсії у разі втрати годувальника потрібно звернутися до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, за місцем реєстрації.

    Документи померлого чи зниклого безвісно годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 Порядку, а саме:

    • за періоди до 01.01.2004 – документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, а також підтверджуючі документи про стаж за періоди роботи за кордоном, за період роботи до 01.01.1991 року на Крайній Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього СРСР, а також на острові Шпіцберген.
    • за період роботи, починаючи з 01.01.2004 року, використовується інформація, наявна в структурному підрозділі Пенсійного фонду, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі – відділ персоніфікованого обліку).
    • для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01.07.2000 року.
    Довідково: відповідно до ст. 40 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв

    Також надаються такі документи:

    • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого чи зниклого безвісно годувальника (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника, має такі документи);
    • свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія;
    • довідка про склад сім’ї померлого чи зниклого безвісно годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім’ї з померлим годувальником (за наявності);
    • свідоцтво органу ДРАЦС про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення його померлим;
    • документи про вік померлого чи зниклого безвісно годувальника сім’ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим;
    • довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів про те, що особи, зазначені в абзаці другому пункту 2 частини другої статті 36 Закону, навчаються за денною формою навчання;
    • довідка про те, що чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків, дід, баба, брат чи сестра померлого годувальника незалежно від віку і працездатності не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого чи зниклого безвісно годувальника до досягнення нею (ними) 8 років;
    • документи про місце проживання (реєстрації);
    • документ про перебування членів сім’ї (крім дітей) на утриманні померлого чи зниклого безвісно годувальника;
    • документи про стаж, визначені підпунктом 2 пункту 2.1 Порядку, особи, якій призначається пенсія, (для визначення пенсійного віку осіб, зазначених у пункті 1 частини другої статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

    Для повної консультації, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Ваша дитина має право на отримання пенсії за втратою годувальника. Для отримання пенсії необхідно звернутись до Пенсійного фонду за місцем реєстрації.

    Крім того, Ви, як представник дитини, маєте право на отримання частини грошового забезпечення батька дитини, збільшеного до 100 000 грн. Якщо мати батька дитини вже отримує такі виплати, то такі виплати повинні бути розділені між Вами. Для цього необхідно подати заяву командиру частини де служив батько дитини.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Илона, набирал Вас по вотсапу. Безрезультатно.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024