Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Подала на розлучення майже 2 роки тому у Києві (маю києвську прописку). Маємо дитину - 9 років. Судову справу перенесли в Херсон по місту прописки відповідача. Почалась війна і справу перенесли в Кривий ріг. Кожен місяць я писала заяви про онлайн присутність на засіданні, бо вважаю небезпечним у воений час іхати в інші місто з малою дитиною. Кожен раз я отримувала ухвалу, але мене жодного разу не підключили, аргументуючи це відсутністю світла, або нічого не поясняли. Чоловік подав клопотання, що він не заперечує і просить розглядати без нього, я теж подала заяву про розглядання справи без моєї присутності. Але це нічого не дало і справу знов преносять. Особисті обставини вимагають все ж таки розлучитись у найближчій час. Що робити? Закривати справу і відкривати знов у Києві (сподіваюсь ії не перенесуть знов, чоловік проживає в Киеєві також, але НЕ зарєестрован як впо зі зрозумілих причин)? Чи писати скаргу и всеж таки вимагати дій від судді? Але чи маю я на це право?
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду
Доброго дня. Позови подаються за місцем знаходження відповідача, тому цілком правомірно її передали за підсудністю до іншого суду.
Закривати справу і відкривати знов у Києві (сподіваюсь ії не перенесуть знов, чоловік проживає в Киеєві також, але НЕ зарєестрован як впо зі зрозумілих причин)?
Це Вам нічого не даст, так як знов буде порушен принцип підсудності.
Якщо Ви обидва подали заяви про розгляд справи за відсутністю сторін та відповідач не заперечує, то повинні укласти заочне рішення. Вкажіть номер справи для того щоб перевірити її рух.
Справа №369/14041/21
Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду
Ви подавали клопотання про участь у режимі відеоконференції, суд Вам два раза задовольняв Ваші клопотання. При поданні заяви про розгляд справи без Вашої участі, суд повинен ухвалити рішення! Слухання справи призначено на 22.08.23 р. Скоріш за все, при наявності заяв, суд ухвалить рішення про розірвання шлюбу
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Алла!
Відповідно до вимог законодавства України, позовна заява про розірвання шлюбу подається до суду за місцем проживання, прописки відповідача. можливість провести судовий процес з розлучення без участі є у випадках:
Як показує практика, місце проживання колишнього подружжя може кардинально відрізнятись. Відповідно, ініціатору розлучення буде потрібно звертатись до суду, котрий знаходиться за десятки, а то і сотні кілометрів. І якщо, з подачею документів проблема не велика, адже можна все надіслати поштою, то от із присутністю на судовому засіданні можуть виникнути проблеми.
Існують наступні способи, якими можна скористатись, чи можна не йти в суд при розлученні:
Таким чином, зазвичай, цих дій достатньо щоб уникнути походу до суду у справі про розлучення. Якщо все зробити правильно, то допомога адвоката при розлученні вам не знадобиться.
Якщо ви - Відповідач у справі про розлучення, то у разі повторної неявки суд повинен винести заочне рішення про розірвання шлюбу без вас.
Лише в окремих випадках суд може визнати явку сторін в судове засідання обов’язковою, але як виходить з практики в справах про розлучення, цього не вимагають.
ВИСНОВОК:
З огляду на зазначене поведінка судді виглядає дуже дивно. Справа повинна була давно вже розглянута без огляду на відсутність Позивача чи Відповідача, чи обох разом!
Вам потрібна допомога адвоката, або його заміна, якщо він є і діє настільки неефективно!
Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.