Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня Що мені потрібно щоб перетнути кордон на авто з німецькою реєстрацією власником якого є мій чоловік? Знаходимся в Німечинні по 24 параграфу
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Оксана!
Відповідно до Митного кодексу України транспортні засоби на територію України можливо ввезти використовуючи відповідні режими:
Відповідно до ст. 90 Митного кодексу України транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Митний режим транзиту може бути застосований як до товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що безпосередньо ввозяться на митну територію України, так і до таких, що перебувають на митній території України.
У митний режим транзиту можуть бути поміщені товари, транспортні засоби комерційного призначення незалежно від їх митного статусу.
У митний режим транзиту можуть бути поміщені будь-які товари, крім заборонених законодавством для ввезення та/або транзиту через митну територію України.
Громадяни України (резиденти) можуть без проблем перетнути кордон на авто з іноземними номерами і легально використовувати його для особистих цілей при дотриманні строків транзитних перевезень.
Встановлюються такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту (ст. 95 Митного кодексу України):
1) для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб);
2) для залізничного транспорту - 28 діб;
3) для віаційного транспорту - 5 діб;
4) для морського та річкового транспорту - 20 діб;
5) для трубопровідного транспорту - 31 доба;
6) для трубопровідного транспорту (з перевантаженням на інші види транспорту) - 90 діб.
До вищезазначених строків не включається:
- час дії обставин, зазначених у ст. 192 Митного кодексу України;
- час зберігання товарів під митним контролем (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює їх переміщення);
- час, необхідний для здійснення інших операцій з товарами, у випадках, передбачених цим розділом (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює переміщення цих товарів).
Необхідно мати документ, який засвідчить, що транспортний засіб офіційно зареєстрований у відповідних органах іноземної держави. Ним може бути техпаспорт, у якому людина зазначена як власник або співвласник автомобіля.
Продовжити легальне перебування (довше 5 або 10 днів) можливо у разі підтвердження неможливості вчасного перетину кордону з поважних причин. Такими документами можуть бути довідка з автосервісу про ремонт авто, лікарняний лист або інші підтвердження дії обставин непереборної сили.
Тимчасове ввезення транспортних засобів на митну територію України громадянами-резидентами дозволяється терміном до одного року за умови сплати ввізного мита та інших податків і зборів, що передбачені законодавством при ввезенні автомобілів.
Виключення
Громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в Посольстві України тимчасово ввезти на митну територію України без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів:
один власний транспортний засіб (легковий автомобіль або інший моторний транспортний засіб, що призначений головним чином для перевезення людей) та причеп до нього (причеп ввозиться разом з транспортним засобом);
на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року;
за умови надання зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу;
за наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу на території іноземної країни, право власності на нього та дозволяє його експлуатацію;
за наявності страхового договору з цивільної відповідальністю перед третьою особою, що поширюється на території України.
Ввезений за таких умов транспортний засіб:
не може використовуватись для цілей підприємницької (господарської) діяльності в Україні;
не може надаватись в оренду або передаватися за довіреністю у користування іншим особам;
не може бути розкомплектований на запасні частини;
переданий у володіння або користування іншим особам.
Підстава: стаття 380 Митного кодексу України.
Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування та причіп до нього, (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.
Цей спосіб передбачає необхідність перетинати державний кордон України лише раз на рік. Щоб мати можливість його використовувати, українські громадяни повинні офіційно працювати на організацію, яка зареєстрована за межами України. При цьому нашим громадянам видається доручення на керування транспортом. Крім того, при перетині кордону необхідно написати декларацію, в якій буде зобов’язання про вивезення автомобіля у встановлені строки. Врахуйте, що у такій ситуації власником автомобіля формально залишається іноземна фірма. При цьому вважається, що транспортний засіб використовується не в особистих, а в комерційних цілях.
Відповідно до Стамбульської конвенції про тимчасове ввезення, іноземні громадяни (нерезиденти) можуть безперешкодно перетинати український кордон на своєму автомобілі і цілий рік не виїжджати з України. Термін в один рік може бути продовжений не більш як на 60 днів, при надані документів що підтверджуватимуть «обставини непереборної сили та особистих обставин громадян». Виникає досить цікава ситуація. Громадянин Польщі, Латвії чи іншої країни, може цілий рік їздити Україною на автомобілі з іноземними номерами, а український громадянин – ні. Цим користуються деякі європейці, яких в народі прозвали «верблюдами». Суть схеми полягає в тому, що іноземний громадянин в’їжджає в Україну на зареєстрованому в своїй країні авто. Після цього він передає українцю ключі, документи на машину та довіреність на право керування транспортом, а сам спокійно їде додому, отримавши винагороду за таку «послугу». Ось тут і криється схема, яку використовують деякі підприємливі люди. Парадокс полягає в області застосування своїх повноважень працівниками Державної фіскальної служби та Національної поліції. Митники не мають права зупиняти і перевіряти «євробляхи» за межами митниці або прикордонної зони. З іншого боку поліцейські не можуть вимагати для перевірки якісь інші документи крім техпаспорта на автомобіль, посвідчення водія та страхового поліса. Крім того, правоохоронці поки не мають доступу до бази даних митниці і не можуть проконтролювати, хто і коли перетинав кордон на автомобілі. Якщо не порушувати правила дорожнього руху, то таким чином на нерозмитнених автомобілі можна їздити досить довго. І навіть якщо поліція зупинить, то зможе перевірити лише передбачені законодавством документи та виписати штраф водію за порушення ПДР. Проте цей спосіб є незаконним. Відповідно до частини 4 статті 380 Митного кодексу України транспортні засоби, які були ввезенні на українську територію тимчасово, можуть використовуватися винятково громадянами, які перевезли їх через кордон і лише для особистих потреб. Відповідно на порушників чекає штраф у розмірі 300% від суми несплачених митних платежів.
Виникнуть додаткові питання, нгатискайте кнопку "звернутись" біля мого фото.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня,
Громадяни України, що перебувають на тимчасовому консульському обліку в інших країнах, мають право ввозити автомобіль на іноземних номерах для власного користування за умови письмового декларування, але без сплати митних платежів. Однак термін перебування такої автівки на території України не має перевищувати 60 днів протягом одного календарного року (безперервно або з перервами).Зверніть увагу, якщо автомобіль на іноземних номерах ввозиться громадянином України строком більше, ніж на 30 діб – потрібно звернутися в сервісний центр МВС для тимчасової реєстрації.
Які документи потрібні?
Для того, щоб перетнути кордон на автівці з іноземною реєстрацією потрібні наступні документи:
• закордонний паспорт;
• водійське посвідчення;
• свідоцтво реєстрації на автомобіль із дійсним страхуванням;
• міжнародна карта автомобільного страхування"Зелена карта".
- довіреність від чоловіка на перетин кордону на його авто.
-генеральна довіреність від власника авто. (для звернення в центр МВС, щоб поставити автомобіль на облік тимчасової реєстрації )
Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Використання громадянами України транспортних засобів з іноземною реєстрацією та можливі юридичні наслідки
Це остання версія цієї сторінки; у неї немає затверджених версій.
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Зміст
1 Нормативна база
2 Режими ввезення транспортних засобів на територію України
3 Стамбульська конвенція в українських реаліях.
4 Відповідальність за порушення порядку використання транспортних засобів на іноземній реєстрації.
Нормативна база
Конвенція про тимчасове ввезення від 26 червня 1990 року
Митний кодекс України
Кодекс України про адміністративні правопорушення
Закон України "Про дорожній рух"
Закон України "Про Національну поліцію"
Закон України "Про автомобільний транспорт"
Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів"
Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України"
Режими ввезення транспортних засобів на територію України
Відповідно до Митного кодексу України транспортні засоби на територію України можливо використовуючи відповідні режими:
1) Режим транзит
Відповідно до ст. 90 Митного кодексу України транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Митний режим транзиту може бути застосований як до товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що безпосередньо ввозяться на митну територію України, так і до таких, що перебувають на митній території України.
У митний режим транзиту можуть бути поміщені товари, транспортні засоби комерційного призначення незалежно від їх митного статусу.
У митний режим транзиту можуть бути поміщені будь-які товари, крім заборонених законодавством для ввезення та/або транзиту через митну територію України.
Громадяни України (резиденти) можуть без проблем перетнути кордон на авто з іноземними номерами і легально використовувати його для особистих цілей при дотриманні строків транзитних перевезень.
Встановлюються такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту (ст. 95 Митного кодексу України):
1) для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб);
2) для залізничного транспорту - 28 діб;
3) для авіаційного транспорту - 5 діб;
4) для морського та річкового транспорту - 20 діб;
5) для трубопровідного транспорту - 31 доба;
6) для трубопровідного транспорту (з перевантаженням на інші види транспорту) - 90 діб.
До вищезазначених строків не включається:
- час дії обставин, зазначених у ст. 192 Митного кодексу України;
- час зберігання товарів під митним контролем (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює їх переміщення);
- час, необхідний для здійснення інших операцій з товарами, у випадках, передбачених цим розділом (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює переміщення цих товарів).
Необхідно мати документ, який засвідчить, що транспортний засіб офіційно зареєстрований у відповідних органах іноземної держави. Ним може бути техпаспорт, у якому людина зазначена як власник або співвласник автомобіля.
Продовжити легальне перебування (довше 5 або 10 днів) можливо у разі підтвердження неможливості вчасного перетину кордону з поважних причин. Такими документами можуть бути довідка з автосервісу про ремонт авто, лікарняний лист або інші підтвердження дії обставин непереборної сили.
2) Тимчасове ввезення автомобіля
Тимчасове ввезення транспортних засобів на митну територію України громадянами-резидентами дозволяється терміном до одного року за умови сплати ввізного мита та інших податків і зборів, що передбачені законодавством при ввезенні автомобілів.
Виключення
Громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в Посольстві України тимчасово ввезти на митну територію України без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів:
один власний транспортний засіб (легковий автомобіль або інший моторний транспортний засіб, що призначений головним чином для перевезення людей) та причеп до нього (причеп ввозиться разом з транспортним засобом);
на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року;
за умови надання зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу;
за наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу на території іноземної країни, право власності на нього та дозволяє його експлуатацію;
за наявності страхового договору з цивільної відповідальністю перед третьою особою, що поширюється на території України.
Ввезений за таких умов транспортний засіб:
не може використовуватись для цілей підприємницької (господарської) діяльності в Україні;
не може надаватись в оренду або передаватися за довіреністю у користування іншим особам;
не може бути розкомплектований на запасні частини;
переданий у володіння або користування іншим особам.
Підстава: стаття 380 Митного кодексу України.
Консульський облік
Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування та причіп до нього, (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.
Відповідальність за порушення порядку використання транспортних засобів на іноземній реєстрації.
Закони 8487 [9] та 8488 [10], прийняті Верховною Радою, підписані Президентом, вступили в силу з 25-го листопада (окрім деяких положень, які вступлять в силу через 180 днів після опублікування). Вони передбачають дуже серйозні санкції проти тих, хто використовує авто на іноземній реєстрації. Якщо Закон 8487 [11] стосується розмитнення та не пов’язаний безпосередньо з діяльністю патрульної поліції, то якраз 8488 вносить зміни в діяльність поліції стосовно тих, хто вимоги законів порушує. Яка відповідальність? За що відповідальність?
Примітка: Будь-які автомобілі на іноземній реєстрації можуть перебувати в Україні чи “у митному режимі транзиту”, чи “у митному режимі тимчасового ввезення”. Перше – це автомобілі, які проїжджають країною, друге – автомобілі, що використовуються всередині країни тимчасово. Обидва режими мають визначені проміжки часу, за порушення яких передбачені штрафи.
По-перше - штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту значно збільшуються (вступлять в силу через 180 днів з моменту опублікування закону), зокрема за перевищення строку але не більше однієї доби - 170 грн. або попередження; від однієї доби до 10 діб - 3400грн.; від 10 до 20 діб – 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, а більш ніж на 30 діб (а також за втрату чи розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або ж конфіскацію автомобіля за рішенням суду.
По-друге - штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення в митному режимі тимчасового ввезення також значно збільшено (вступлять в силу через 180 днів з моменту опублікування закону), а саме за перевищення строку не більш ніж на три доби - 850грн. або попередження; від 3 до 10 діб - 5100 грн.; від 10 до 20 діб – 17 тисяч гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більш ніж на 30 діб (а також за втрату чи розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або конфіскацію автомобіля за рішенням суду.
По-третє – запроваджується автоматизований обмін інформацією між фіскальними органами, Державною прикордонною службою та Національною поліцією і, коли він запрацює (сподіваємось, що скоро), ми зможемо в автоматичному режимі перевіряти, коли та ким ввезений автомобіль з іноземними номерами.
Четверте – встановлюється новий вид відповідальності за передачу транспортного засобу особистого користування (“тимчасово ввезеного на митну територію України” чи “поміщеного у митний режим транзиту”), у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України (чи не поміщувала його у митний режим транзиту), а так само за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні (наприклад – таксі).
З 01.01.2020 р. митниця може штрафувати за порушення ч. 4 ст. 469 Митного кодексу України. Штраф у розмірі 34 000 грн передбачений за такі порушення:
використання ТЗ особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного в митний режим транзиту, у підприємницькій діяльності та/або з метою отримання доходів в Україні;
передачу такого ТЗ у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила його на митну територію України чи не поміщувала у митний режим транзиту (за винятком випадків, коли особа, яка безпосередньо здійснювала митне оформлення, знаходиться у транспортному засобі).
Максимальне покарання, передбачене за перевищення встановленого строку транзитного переміщення автомобіля, його втрату (в тому числі розкомплектування) ч. 6 ст. 470 Митного кодексу, становить 170 000 грн або конфіскація такого транспортного засобу.
Як саме патрульна поліція буде все це реалізовувати?
Новий закон вводить нові механізми і зміни до основоположної нормативки, якою керується поліція:
1) У статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення запроваджується адміністративна відповідальність (вступає в силу через 180 днів з моменту опублікування закону) за керування водієм транспортним засобом, стосовно якого порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, у вигляді штрафу у розмірі 8500 гривень, постанову про що виноситиме сам поліцейський, а у випадку повторності протягом року – 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (в такому випадку розгляд справи здійснюватиметься судом).
2) Положення ст. 16 Закону України "Про дорожній рух" [12] доповнено обов'язками водія не порушувати строки тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту транспортного засобу особистого користування, не використання тимчасово ввезений транспортний засіб для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, не передавати його у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту. Також до транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, запроваджено вимогу їх державної реєстрації протягом десяти діб з моменту такого ввезення. Ця вимога зобов’язує користуватися автомобілем тільки того водія, що ввіз цей автомобіль на територію України.
3) У статті 35 Закону України «Про Національну поліцію» [13], де визначені підстави для зупинки поліцейським транспортного засобу у кількості дев’яти пунктів, введено десятий пункт – зупинка авто на іноземній реєстрації з метою виявлення передачі транспортного засобу у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України (або не поміщували в митний режим транзиту). Одночасно запроваджено обов'язок поліцейського зупиняти транспортні засоби, якщо існує інформація про порушення власником транспортного засобу митних правил, або якщо безпосередньо транспортний засіб є об'єктом порушення митних правил.
Новий закон про автомобілі на іноземній реєстрації впливає не тільки на дорожню ситуацію чи фіскальну складову. Він має припинити безконтрольну передачу у володіння автомобілів вже всередині країни та значно ускладнити життя тим, хто хоче використати ці авто в протиправних діях, в тому числі під час вчинення кримінальних правопорушень.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Вітаю. ТИМЧАСОВЕ ВВЕЗЕННЯ АВТОМОБIЛЯ З ІНОЗЕМНИМИ НОМЕРАМИ ДО УКРАЇНИ
Громадяни України можуть перетнути кордон мiж Україною та ЄС на автомобiлi з іноземними номерами і легально використовувати його на території України для особистих цілей при дотриманні строків та умов, визначених Митним кодексом України, а саме: шляхом ввезення транспортного засобу особистого користування у митному режимi транзиту або у митному режимi тимчасового ввезення.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17#Text
1) Ввезення транспортних засобів особистого користування у митному режимi транзиту:
Строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту становлять:
— 5 діб — у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці (тобто ввезення та вивезення автомобiля через один i той самий митний пункт пропуску);
— 10 діб (якщо автомобiль буде вивезено з території України через інший митний пункт).
(Ч.1 ст. 95 Митного кодексу України)
Продовжити легальне перебування автомобiля на території України (довше 5 або 10 діб) можливо у разі документального підтвердження неможливості вчасного перетину кордону внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили. Такими документами можуть бути довідка з автосервісу про ремонт автомобiля, лікарняний лист або інші підтвердження дії обставин непереборної сили.
Громадянам дозволяється поміщувати у митний режим транзиту транспортні засоби особистого користування за умови:
— їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян,
— внесення грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу, на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких транспортних засобів.
Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, якi переміщуються громадянами-нерезидентами та постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави.
Підстава: ст. 381 Митного кодексу України.
Грошовою заставою є кошти, внесені або переказанi на рахунок митних органів, для забезпечення сплати митних платежів.
Пiсля отримання митним органом підтвердження фактичного виконання зобов’язань, забезпечених грошою заставою, кошти, внесені як грошова застава, можуть бути повернені особі, яка їх внесла.
У разі невиконання обов’язку, забезпеченого грошовою заставою, кошти, внесенi як грошова застава, перераховується до державного бюджету в рахунок сплати суми митних платежів.
Підстава: ст. 309 Митного кодексу України.
У разі знищення чи повного зіпсування поміщених у митний режим транзиту транспортних засобів внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили:
— перебіг строку їх транзиту зупиняється;
— внесена грошова застава повертається особі, яка внесла заставу.
2) Тимчасове ввезення транспортних засобів особистого користування без сплати митних платежiв або грошової застави:
● Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, можуть тимчасово ввезти на митну територію України без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів:
— один власний транспортний засіб особистого користування та причеп до нього (причеп ввозиться разом з транспортним засобом);
— на строк, що не перевищує 60 календарних днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами);
— за умови надання зобов’язання про зворотне вивезення транспортного засобу та письмового декларування;
— за наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу на території іноземної країни, право власності на нього та дозволяє його експлуатацію.
Ввезений за таких умов транспортний засіб:
— не може використовуватись для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні;
— не може бути розкомплектований на запасні частини;
— не може бути переданий у володіння, користування або розпорядження іншим особам (не може надаватись в оренду або передаватися за довіреністю іншим особам, не може бути проданий або подарований);
— може бути оформлений для вільного обігу на митній території України лише за умови попередньої сплати всiх необхiдних митних платежів.
У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили:
— перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання митним органам достатніх доказів їх втрати чи зіпсування;
— дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим знищення або руйнування.
Громадянам-резидентам, якi не перебувають на тимчасовому консульському обліку, дозволяється тимчасове ввезення автомобiля на строк до одного року після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті транспортних засобів.
Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації.
Підстава: ст. 380 Митного кодексу України.
Резиденти – це фізичні особи: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі ті, які тимчасово перебувають за кордоном (п. 50 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу).
Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах за кордоном більше, ніж три місяці, приймаються на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі (у Нiмеччинi посвiдка на тимчасове проживання — Aufenthaltstitel).
● Нерезиденти мають право тимчасово ввозити один транспортний засіб строком до одного року без сплати грошової застави за умови подання документів, що підтверджують право власності та реєстрацію цього транспортного засобу в уповноважених органах іноземних держав.
Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.
Підстава: ст. 380 Митного кодексу України.
Нерезиденти – фізичні особи: іноземці та особи без громадянства, громадяни України, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України (п. 33 ч. 1 ст. 4 Митного кодексу).
Громадяни України, які перебувають на постійному консульському обліку за кордоном, вважаються нерезидентами України.
На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном (паспорт громадянина України для виїзду за кордон містить проставлену компетентними органами України відмітку «Постійне проживання»).
У Нiмеччинi посвiдка на постійне проживання — Niederlassungserlaubnis.
3) Відповідальність за правопорушення:
За порушення передбачених Митним кодексом строків вивезення транспортних засобiв, які були ввезенні тимчасово на територію України, та умов користування цими транспортними засобами передбачено штраф у розмірі від 50 до 150% несплаченої суми митних платежів.
Сплата штрафу не звiльняє особу вiд зобов’язання щодо вивезення транспортного засобу за межi України.
Підстава: ст. 485 Митного кодексу України.
За керування автомобiлем на iноземних реєстраційних номерах, який не було вивезено з України у передбачений законом строк, використання автомобiля для цілей підприємницької діяльності або передачу автомобiля у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України, може бути накладено штраф на водія в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За повторне протягом року вчинення порушення — штраф в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік з оплатним вилученням транспортного засобу.
Пiдстава: ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
НАТИСКАЙТЕ КНОПКУ ЗВЕРНУТИСЯ І Я ВАМ ДОПОМОЖУ,
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
Враховуючи, що авто зареєстроване на вашого чоловіка, то Вам будуть потрібні паспорт громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтво про шлюб, довідка про перебування на консульському обліку, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та водійське посвідчення відповідної категорії.
Для громадян-резидентів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, Митним кодексом України встановлено окремий порядок тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування, а саме:
громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.
Таким чином, МКУ чітко визначено умови, дотримання яких дає можливість громадянам-резидентам, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, тимчасово ввозити на митну територію України транспортні засоби особистого користування без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів:
- тимчасове ввезення транспортних засобів особистого користування у визначеній МКУ кількості та за чітко визначеними кодами згідно з УКТ ЗЕД;
- право власності громадянина на такі транспортні засоби та подання органу доходів і зборів відповідних документів;
- реєстрація транспортних засобів на території відповідної країни та подання органу доходів і зборів відповідних документів;
- письмове декларування транспортних засобів особистого користування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян;
- на визначений МКУ строк (не більше 60 днів протягом одного календарного року - строк може бути як безперервним, так і з перервами).
Корисна інформація: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9A%D0%B...
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%92%D0%B...
Успіхів!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
ПОРЯДОК державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також... (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-%D0%BF...):
51. Власник транспортного засобу може передавати цей транспортний засіб у користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй свідоцтво про реєстрацію.
ОТЖЕ, ВІДПОВІДНО ДО ПОЛОЖЕНЬ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ДЛЯ ПЕРЕДАЧІ ПРАВА КОРИСТУВАННЯ ТРАНСПОРТНИМ ЗАСОБОМ ДОСТАТНЬО СВІДОЦТВА ПРО РЕЄСТРАЦІЮ.
ОДНАК, якщо у Вас є така можливість, то варто оформити і довіреність (на в'їзд та виїзд на/з території України за кордон). Враховуючи, що Ви наразі перебуваєте за кордоном, довіреність на водіння автомобіля можна оформити в посольстві/консульстві України або у нотаріуса в країні перебування (така довіреність має бути апостильована, перекладена українською і завірена в українського нотаріуса). Присутність особи, на яку оформлюється довіреність при цьому не обов'язкова.
Зверніть увагу, що прикордонники надають консультації в телефонному режимі:
Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.
Також можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
Успіхів!