Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 12 липня 2023, питання №88239

Выплаты на ребенка , рожденного на тот

Доброго дня.
У липні 2022року ,на ТОТ , у нас народилася дитина. Весь цей час ми не мали змоги виїхати і залишалися вдома в окупації.
Після багатьох спроб, у червні 2023року, нам вдалося зробити дитині свідоцтво про народження.скажіть будьласка, чи можна нам оформити дородові та післяпологові і пакунок малюка. І чи платять зараз за важкі пологи?

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Юлія!

    То Ви зараз знаходитесь на ТОТ чи вже на підконтрольній території?

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так це можливо, якщо дитина не досягла 12 місячного віку.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Юлія!

    Якщо Ви на підконтрольній території, то маєте право на декретні.

    Оплачувана відпустка по вагітності та пологах у 2023 році може тривати:

    • 126 календарних днів (70 днів до пологів та 56 після), а в разі ускладнень під час пологів або народження двох чи більше дітей – додатково надається 14 календарних днів відпустки;
    • 180 календарних днів (90 до пологів та 90 після) для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

    Варто зазначити, що обчислюються саме календарні дні.

    Саме ця кількість днів оплачується вагітній жінці, яка йде у декретну відпустку. Враховуються також святкові та неробочі дні, щорічна відпустка тощо.

    Право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають всі жінки (зокрема й неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

    • жінки з числа військовослужбовців Збройних сил, СБУ, Служби зовнішньої розвідки;
    • жінки, звільнені в зв’язку з ліквідацією підприємства;
    • жінки, зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні;
    • непрацюючі жінки;
    • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації та професійно-технічних закладів;
    • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, що не сплачували страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

    Для непрацюючих жінок розмір декретних виплат також встановлено на рівні 25% від прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

    Після відкриття, листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами передається роботодавцю.

    Далі комісія з соціального страхування місця вагітної ухвалює рішення про призначення допомоги, бухгалтер здійснює розрахунок, оформлюється та подається до ПФУ відповідна заява-розрахунок.

    Документи для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядаються не пізніше трьох робочих днів з дня їх надходження (через 7 днів після відкриття лікарняного).

    Кошти надходять на рахунок роботодавця упродовж декількох банківських днів після здійснення фінансування.

    Після того, як роботодавець отримав кошти від ПФУ, він має здійснити виплату допомоги по вагітності та пологах своїй працівниці у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

    Розмір декретних виплат

    Розмір допомоги по вагітності та пологах має компенсувати 100% середньої заробітної плати жінки.

    Крім того, сума декретних із розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

    – Порядок обчислення середньої заробітної для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, в тому числі декретних виплат, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (зі змінами), – наголошують у ПФУ.

    А також розмір виплат не може бути менший за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати. Відповідно у 2023 році:

    • максимальний розмір допомоги для жінок, що працюють – 100 500 грн на місяць;
    • мінімальний для жінок, що працюють – 6 700 грн на місяць.

    Що стосується непрацюючих жінок, то у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розрахунку на місяць становить 2 589 грн.

    Тому розмір декретних для жінок, які не працюють, становить в місячному розмірі – 647 грн.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України