Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 14 липня 2023, питання №88349

Як отримати гірське посвідчення

Чи можна отримати гірське посвідчення, якщо проживаєш в гірському населеному пункті тільки 2 місяці? Місце реєстрація також в гірському населеному пункті.

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні":

    Стаття 5. Порядок визначення та надання громадянам статусу особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського.

    Статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, надається громадянам, що постійно проживають, постійно працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органом відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка.

    У разі, коли підприємство, установа, організація розташовані за межами населеного пункту, якому надано статус гірського, але мають філії, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірських, на працівників, які постійно в них працюють, поширюється статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського. ( Статтю 5 доповнено частиною другою згідно із Законом N 3101-III ( 3101-14 ) від 07.03.2002 - набуває чинності 01.01.2003 )

    Посвідчення видається також окремим громадянам інших населених пунктів та тим, які проживають за межами населених пунктів, умови проживання яких відповідають критеріям, передбаченим у статті 1 цього Закону, а також громадянам, які постійно працюють або несуть службу на лісогосподарських підприємствах, гідрометеорологічних станціях, заставах, обсерваторіях, інших об'єктах, що розташовані поза межами населених пунктів в місцевостях, що відповідають критеріям, передбаченим у статті 1 цього Закону. ( Частина статті 5 в редакції Закону N 1917-III ( 1917-14 ) від 13.07.2000 - набуває чинності з 01.01.2001 )

    Рішення виконавчого органу місцевої ради про відмову у наданні (припиненні) громадянинові статусу особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, може бути оскаржено до суду в порядку, передбаченому чинним законодавством.

    Якщо Ви проживаєте (прописані) і працюєте на терріторії гірського пункту, то можете отримати посвідчення.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    В Україні мешканці, тих населених пунктів, які відповідно до чинного законодавства віднесені до категорії гірських – мають право на отримання додаткових пільг.

    Як передбачено Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» гірськими населеними пунктами вважаються міста, селища міського типу, селища, сільські населені пункти, які розташовані у гірській місцевості, мають недостатньо розвинуті сферу застосування праці та систему соціально-побутовогообслуговування, обмежену транспортну доступність та розташовані на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря.Чіткий перелік населених пунктів,яким надано статус гірських міститься в Постанові Кабінету Міністрів України «Про перелік населених пунктів, яким надається статус гірських» від 11.08.1995 року № 647.

    Кому надається статус жителя гірського населеного пункту?

    Відповідно до ст.5 ЗУ «Про статус гірських населених пунктів в Україні» громадяни, які постійно проживають, працюють, навчаються на денних відділеннях навчальних закладів на території населеного пункту, якому надано статус гірського можуть отримати статус жителя гірського населеного пункту.!!! Такий статус повинен підтверджуватися відповідним посвідченням.

    Куди потрібно звернутися для отримання посвідчення та які документинеобхідно подати?

    Для того, щоб отримати вказане посвідчення особі необхідно звернутися довиконавчого органу сільської, селищної, міської ради або до відповідної місцевоїадміністрації та подати:1) заяву;2) паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб у віці до 16років);3) довідку про постійне проживання у гірському населеному пункті4) довідку з місця роботи( для тих осіб, які постійно працюють у гірськомунаселеному пункті);5) довідку із навчального закладу( для осіб, які навчаються на денних відділеннях навчальних закладів, які знаходяться у гірському населеному пункті);6) дві фотокартки розміром 3х4см( крім осіб до 16 років);7) посвідка на проживання в Україні( для іноземних громадян та осіб без громадянства).Посвідчення жителя гірського населеного пункту видаються громадянамбезкоштовно.

    Які пільги передбачені законодавством для такої категорії громадян?

    Законодавством врегульовано порядок надання пільг громадянам, які проживаютьв гірських населених пунктах. Зокрема такими пільгами є:1) розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги збільшується на 20%;2) тарифні ставки та посадові оклади працівників підвищуються на 25%.

    У яких випадках дія посвідчення припиняється?

    За рішенням органу, який його видав дія посвідчення жителя гірського населеногопункту припиняється та підлягає вилученню якщо:1) особою було змінено місце постійного проживання;2) особою було змінено постійне місце роботи;3) закінчення навчання на денному відділенні навчального закладу.У тому випадку, якщо дане посвідчення було втрачено, особі необхідно звернутися дооргану який його видав із заявою про видачу нового посвідчення.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України