Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 21 липня 2023, питання №88709

Прописка ребенка без разрешения отца

Моя дочь гражданка Украины,родила ребенка в Германии от гражданина Германии.они не женаты. Живут отдельно.
Ребенку в консульстве оформили гражданство Украины.
Сейчас дочь и ребенок находятся в Германии. Дочь хочет прописать ребенка в нашей квартире в Харькове. Но отец-не дает согласие на прописку(нужно нотариальное согласие отца).
Можно ли прописать ребенка без согласия отца-немца?и какие действия нужно предпринять?
Спасибо

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Катерина!

    Прописка дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків. Згода власника житла для цього не потрібна.

    У разі, якщо батько і мати малюка прописані за різними адресами, місце проживання дитини реєструється разом з одним з них з письмової згоди другого з батьків. Дозвіл тата (мами) на прописку дітей в квартиру або будинок до другого з батьків не потрібна, якщо місце проживання дітей визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки.

    Перелік документів, необхідних для реєстрації дитини:

    • заява на оформлення дитині прописки
    • оригінал і копія свідоцтва про народження
    • квитанція про сплату адміністративного збору
    • оригінал і копія паспорта того з батьків, до якого прописується дитина

    Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на прописку дитини за новою адресою.

    У разі виникнення уточнюючих питань, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України