Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня!
Я б хотів отримати офіційну інформацію щодо правил експлуатації електро трициклу триколісного з потужністю 1500 Вт(1.5квт) на території України.
ЕЛЕКТРОТРИЦИКЛ ВАНТАЖНИЙ FADA БІЗОН (1500W)
Мене цікавить наступне:
Чи потрібно реєструвати такий електротрицикл в МВС?
Чи потрібне водійське посвідчення для керування таким електротрициклом?
Які правила дорожнього руху стосуються експлуатації таких транспортних засобів?
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Пункт 1.10 ПДД определяет, что транспортное средство - устройство, предназначенное для перевозки людей или груза, а также установленного на нем специального оборудования или механизмов; мопед - двухколесное транспортное средство, которое имеет двигатель с рабочим объемом до 50 куб.см или электродвигатель мощностью до 4 кВт.
Согласно пункту 2.1 раздела 2 ПДД водитель механического транспортного средства должен иметь при себе: а) удостоверение водителя на право управления транспортным средством соответствующей категории; б) регистрационный документ на транспортное средство.
Согласно пункту 2.9 "в" ПДД водителю запрещается управлять транспортным средством, не зарегистрированным в сервисном центре МВД, а также без номерного знака.
Согласно пункту 7 Порядка Порядок государственной регистрации, снятие с учета автомобилей от 07.09.1998 №1388 эксплуатация транспортных средств, не зарегистрированных в уполномоченных органах МВД и без номерных знаков, запрещается.
Законом от 17.11.2008 № 586-VI "О внесении изменений в некоторые законодательные акты" с 1 января 2010 года предусмотрена обязательная регистрация мопедов.
Пунктом 21.3 статьи 21 Закона "Об обязательном страховании" установлено, что при использовании транспортного средства в дорожном движении лицо, которое руководит им, обязано иметь при себе страховой полис.
Так, Вы при управлении скутером Вы должны иметь при себе:
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ВАШ ЕЛЕКТРОЦИКЛ НЕ ВВАЖАЄТЬСЯ ТРАНСПОРТНИМ ЗАСОБОМ ТОМУ НЕ ПОТРЕБУЄ РЕЄСТРАЦІЇ.
В пункті 1.10 правил дорожнього руху України в загальних положеннях сформульовано які транспортні засоби слід вважати механічними, а які відносити до мотоциклів і мопедів. А саме:
механічний транспортний засіб – транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
В пункті 1.10 правил дорожнього руху України в загальних положеннях сформульовано які транспортні засоби слід вважати механічними, а які відносити до мотоциклів і мопедів. А саме:
механічний транспортний засіб – транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт (категорія А1);
мотоцикл – двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об’ємом 50 куб.см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг (категорія А);
Тобто, щоб електротранспорт вважався “механічним транспортним засобом”, він повинен мати двигун потужністю понад 3000 Вт!
Електробайк, електричний мотоцикл, електроскутер хоч і схожі на звичайні мотоцикли зазвичай мають двигун від 500 до 3000 Вт.
Але у визначеннях мотоцикл і мопед немає згадки про електродвигун чи мотор-колесо то всі двоколісні електричні транспортні засоби, у яких двигун має потужність від 3 до 4 кВт, українські Правила дорожнього руху відносять до “мопедів”. Відповідно які вже відносяться до механічних транспортних засобів. І регулюються ПДР України 2.1 Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів
2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – технічний талон);
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;
г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, – документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
Висновок.Саме тому електроскутери, електробайки і електромотоцикли які в більшості завозяться в Україну поставляються з двигуном до 3000 Ватт. Виходячи з діючих положень Правил, для них не встановлено ніяких правил. За винятком тих ТЗ, які не розвивають швидкість понад 40 км / год: п. 11.7 ПДР: “Транспортні засоби, швидкість руху яких не повинна перевищувати 40 км / год. Або які з технічних причин не можуть розвивати таку швидкість, повинні рухатися якомога ближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується обгін, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом “.
Саме тому при управлінні електротранспортом до 3000 Вт не потрібно мати ні посвідчення водія, ні реєстраційних документів на нього. Але якщо все таки патрульні державної автомобільної інспекції зупинили Вас радимо мати при собі документ з технічними характеристиками свого транспортного засобу. Так Ви зможете довести поліцейському, що ви керуєте не механічним транспортним засобом, на який не потрібні права і техпаспорт. Також якщо ви не маєте при собі документів – на мотор-колесі вибиті потужність і номер двигуна, завдяки чому ви зможете довести що ви не керуєте не механічним транспортним засобом.
Але правила дорожнього руху потрібно знати і дотримуватися!
ЗА ЇХ ПОРУШЕННЯ ВАС МОЖУТЬ ПРИТЯГНУТИ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Вітаю. Реєстрація не потрібна тому як ваш елетроцикл має потожність меньше ніж 3 квт
механічний транспортний засіб - транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
НАТИСКАЙТЕ КНОПКУ ЗВЕРНУТИСЯ І Я ВАМ ДОПОМОЖУ,
Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду
ВІтаю звертатися у МВС центр не потрібно. Достатньо мати з собою документи з зазначенням потужності елетродивгуна. Якщо це 1.5 квт це не є транспортним засобом. Ознайомтесь за посиланням.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%...
механічний транспортний засіб - транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
Для співпраці натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олександре!
Згідно статті 34 Закону України "Про дорожній рух":
«Державної реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби, а також мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення ».
У відповідності з пукнктом 1.10 "Правил дорожнього руху":
Тож для того щоб ваш транспортний засіб відповідав категорії механічний транспортний засіб, йому необхідний електродвигун із потужністю понад 3 кВт.
Так як Ваш трицикл має потужність двигуна 1,5 кВт, то Вам не потрібні водійські права і не потрібна реєстрація у МВС. На всяк випадок завжди майте із собою технічну документацію на трицикл, щоб уникнути можливих проблем з поліцією.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Олександре!
Дійсно, колеги повідомили вірну інформацію щодо статусу Вашого трициклу. В цілому законодавчо його реєстрація в сервісних центрах МВС не вимагається, так само як і водійське посвідчення.
Але правда також в тому, що останнім часом почастішали випадки, коли власникам мопедів виписують штрафи за пересування без реєстрації населеними пунктами. Такі штрафи можна та потрібно оскаржувати у судовому порядку. Але простіше - просто зареєструвати Ваш трицикл, аби потім до Вас не могло бути жодних претензій. Знаю особисто декількох осіб, які зареєстрували подібний ТЗ.
Із собою Вам потрібно мати такі документи:
Зареєструвавши трицикл, Ви уникаєте купи проблем у майбутньому, тому раджу Вам розглянути такий варіант.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ні, Ви згідно законодавства Ви маєте право не реєструвати трицикл, якщо
Але цілком можливо, що до Вас будуть виникати питання з боку поліцейських. Тому для спілкування з ними Вам необхідно мати документацію з технічними характеристиками ТЗ, а також повідомити наступну інформацію :
1. Обов’язок мати посвідчення водія та реєстраційний документ має лише водій МЕХАНІЧНОГО транспортного засобу (п. 2.1. ПДР)
2. МЕХАНІЧНИЙ транспортний засіб - транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт. Отже, трицикл з потужністю 1,5 кВт – не являється МЕХАНІЧНИМ транспортним засобом.
3. Державній реєстрації та обліку підлягають транспортні засоби усіх типів що використовуються на автомобільних дорогах державного значення (ст.34 ЗУ "Про дорожній рух").
Автомобільні дороги державного значення - автомобільні дороги загального користування, до яких належать міжнародні, національні, регіональні та територіальні автомобільні дороги, які позначені відповідними дорожніми знаками. (п. 1.10 ПДР)
Отже, якщо Ви будете використовувати трицикл в межах населеного пункту - Вам не потрібне водійське посвідчення та реєстраційний документ.
Ні, водійське посвідчення не потрібне. (пункт 1 попередньої відповіді)
Але, якщо Ви приймете рішення зареєструвати даний транспортний засіб, тоді краще отримати на нього водійське посвідчення категорії В1.
Водій трициклу повинен дотримуватися всих вимог Правил дорожнього руху. Але обов’язковість наявності водійського посвідчення та реєстраційного документа на тз покладається лише на:
При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/1306-2001-%D0%...):
" 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ...
1.10. Терміни, що наведені у цих Правилах, мають таке значення:...
механічний транспортний засіб - транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;...
мотоцикл - двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об'ємом 50 куб.см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг;...".
"ПОЛОЖЕННЯ про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/340-93-%D0%BF#...):
"3. Транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії:
А1 - мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об'ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;...".
---
Доброго дня, пане Олексанре! По-перше, наведеним п.3 Положення про посвідчення водія прямо передбачено про необхідність посвідчення при управлінні ТЗ з триколісним електродвигуном потужністю до 4 кВт. По-друге, має місце розбіжності, суперечності між визначенням у ПДР механічного транспортного засобу, взагалі, та визначення мотоциклу, зокрема; такоє є суперечність між ПДР та Положенням про посвідчення водія стосовно потужності ТЗ: "понад 3 кВт" - проти "до 4 кВт". Тобто має місце колізії права, за правилами вирішення якої між нормати однакової юридичної сили до застоування підлягає спеціальна норма, тобто як норма щодо мотоцикла у ПДР, так і норма про триколісний ТЗ з електродвигуном потужністю до 4 кВт - у Вашому випадку 1,5 кВт. Таким чином, як я вважаю, для управління Вашим електроциклу потрібне посвідчення водія, а отже реєстрація в СЦ МВС.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Щодо отримання офіційної відповіді, то варто відповідно до Закон України "Про звернення громадян" звернутися до МВС України
Чи потрібно реєструвати такий електротрицикл в МВС?
Ст. 34 Закону України «Про дорожній рух»: «Державної реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби, а також мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення »..
Згідно з пунктом 1.10 Правил дорожнього руху: Мопед – двоколісний транспортний засіб, який має з робочий об'єм до 50 кубічних сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт.
Автомобільні дороги державного значення – автомобільні дороги загального користування, до яких належать міжнародні, національні та регіональні автомобільні дороги, позначені відповідними дорожніми знаками. Перелік автомобільних доріг державного значення затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 року.
Мотоцикл – двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об'ємом 50 сантиметрів кубічних і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, максимальна маса яких не перевищує 400 кг.
Механічний транспортний засіб – транспортний засіб, який приводиться в рух за допомогою двигуна. Даний термін поширюється на трактори, самохідні машини та механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.
Двоколісні електроскутери ТМ «ZEUS GROUP» моделі R1 RACING и CITY, а також трицикл ZEUS AGAMI оснащені електродвигунами потужністю 300/500 Вт (менш як 4 кВт) і належать до категорії мопед (ПДР п. 1.10). Дані транспортні засоби призначені для коротких пересувань по місту або по сільській місцевості, та не розраховані на пересування по автомобільних дорогах державного значення. Отже, якщо ви пересуваєтеся на мопеді міськими (сільськими) вулицями, транспортний засіб можна не реєструвати. Поліціянт має право оштрафувати вас за їзду без реєстрації, тільки на трасі державного значення.
Для реєстрації мопеда у сервісних центрах МВС знадобляться наступні документи:
Чи потрібне водійське посвідчення для керування таким електротрициклом? Так. 2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – технічний талон);
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;
г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, – документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
Які правила дорожнього руху стосуються експлуатації таких транспортних засобів?
Успіхів
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
ітаю. удьте впевнені – Ви зможете довести поліцейському, що ви керуєте не механічним транспортним засобом! І знайдете для себе відповідь чи потрібні права на електроскутер, електромотоцикл, електробайк?
Чи потрібні права на електроскутер, електромотоцикл, для початку давайте розберемося, які транспортні засоби регулюють Правила дорожнього руху.
В пункті 1.10 правил дорожнього руху України в загальних положеннях сформульовано які транспортні засоби слід вважати механічними, а які відносити до мотоциклів і мопедів. А саме:
механічний транспортний засіб – транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;
Чи потрібні права на електроскутер?
Тобто, щоб електротранспорт вважався “механічним транспортним засобом”, він повинен мати двигун потужністю понад 3000 Вт!
мопед – двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об’ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт (категорія А1);
мотоцикл – двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об’ємом 50 куб.см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг (категорія А);
Схожий на мотоцикл.Електробайк, електричний мотоцикл, електроскутер хоч і схожі на звичайні мотоцикли зазвичай мають двигун від 500 до 3000 Вт.
Чи потрібні права на електромотоцикл?Нужны ли права на электроскутер в 2023 году?Але у визначеннях мотоцикл і мопед немає згадки про електродвигун чи мотор-колесо то всі двоколісні електричні транспортні засоби, у яких двигун має потужність від 3 до 4 кВт, українські Правила дорожнього руху відносять до “мопедів”. Відповідно які вже відносяться до механічних транспортних засобів. І регулюються ПДР України 2.1 Обов’язки і права водіїв механічних транспортних засобів
2.1. Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:
а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;
б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, внутрішніх військ МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – технічний талон);
в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв – дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС;
г) на маршрутних транспортних засобах – схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, – документацію відповідно до вимог спеціальних правил;
ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
Висновок.Саме тому електроскутери, електробайки і електромотоцикли які в більшості завозяться в Україну поставляються з двигуном до 3000 Ватт. Виходячи з діючих положень Правил, для них не встановлено ніяких правил. За винятком тих ТЗ, які не розвивають швидкість понад 40 км / год: п. 11.7 ПДР: “Транспортні засоби, швидкість руху яких не повинна перевищувати 40 км / год. Або які з технічних причин не можуть розвивати таку швидкість, повинні рухатися якомога ближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується обгін, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом “.
Саме тому при управлінні електротранспортом до 3000 Вт не потрібно мати ні посвідчення водія, ні реєстраційних документів на нього. Але якщо все таки патрульні державної автомобільної інспекції зупинили Вас радимо мати при собі документ з технічними характеристиками свого транспортного засобу. Так Ви зможете довести поліцейському, що ви керуєте не механічним транспортним засобом, на який не потрібні права і техпаспорт. Також якщо ви не маєте при собі документів – на мотор-колесі вибиті потужність і номер двигуна, завдяки чому ви зможете довести що ви не керуєте не механічним транспортним засобом.
Але правила дорожнього руху потрібно знати і дотримуватися!