Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 26 липня 2023, питання №88981

Як розблокувати рахунок

Чи розблокує державний виконавець зарплатний рахунок в банку, який оформлений для отримання зарплати військовослужбовцем, якщо надати підтверджуючі документи з банку про цільове призначення рахунку? Як отримати зарплату не через банк?

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    В межах 13400 точно має розблокувати. Подавайте таку заяву виконавцю.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Вікторе!

    Головна підстава для зняття арешту з коштів боржника у виконавчому провадженні:

    • Закінчення терміну дії виконавчого провадження.
    • Скасування судом заходів для забезпечення позову завершеного виконавчого провадження.
    • Надходження на рахунок органів Державної виконавчої служби суми коштів, яка необхідна для задоволення вимог всіх учасників виконавчого провадження.

    Інформацію про зняття арешту з коштів виконавець повідомляє у постанові про закінчення діючого виконавчого провадження.

    Що стосується прав військовослужбовців, зняття арешту з їх рахунків регламентовано вимогам пункту 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

    Якщо військовослужбовців призвали на військову службу в умовах мобілізації під час дії особливого періоду (в тому числі, військового стану), пеня, штрафні санкції за невиконання зобов’язань перед підприємствами, організаціями та установами, зокрема, банками не нараховуються.

    Серед пільг для військових, встановлених чинним українським законодавством:

    • Звільнення від сплати пені/штрафів за несвоєчасну сплату платежів по кредиту.
    • Звільнення від сплати відсотків за користування кредитними коштами.

    Окрім цього, відповідно до актуальної інформації від Міністерства юстиції України, у разі накладення арешту на відкритий рахунок військовослужбовця, він може здійснювати видаткові операції з нього без урахування арешту. Такі умови діють до завершення в Україні дії воєнного стану. Іншими словами, банківські установи зобов’язані надати клієнту можливість користуватися грошовими коштами на рахунку, не беручи до уваги постанови приватних чи державних виконавців про накладення арешту.

    Для військовослужбовців, як і для інших категорій населення діють правила Закону «Про правовий режим воєнного стану». Відповідно до розпоряджень Кабміну, на території України діють наступні правила:

    • Для фізичних осіб

    Видаткові операції з рахунків, які знаходяться під арештом, можуть бути відновленні за умови, якщо сума стягнення не перевищує 100 тисяч гривень.

    Крім того, фізичні особи-боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати (наразі це становить 13400 грн), а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом.

    Для визначення такого поточного рахунку у банку фізична особа-боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти фізичної особи-боржника, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.

    Заява подається в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв'язку) або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом «Про електронні документи та електронний документообіг».

    У заяві обов'язково зазначаються номер поточного рахунку, який фізична особа-боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

    Фізична особа-боржник несе відповідальність за достовірність зазначеної у заяві інформації.

    Державний, приватний виконавець протягом двох робочих днів з дня отримання відповідної заяви фізичної особи-боржника виносить постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:

    • надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);
    • перевіряє наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізичної особи-боржника, та, у разі якщо стосовно фізичної особи-боржника відкриті інші виконавчі провадження, одночасно надає/надсилає відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях.

    У цьому випадку поточний рахунок вважається визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України