Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 10 серпня 2023, питання №89823

Срок давности ДТП и судебное дело

Добрый день. На днях остановила патрульная полиция и сказала, что машина в розыске из-за скрытия с места ДТП. Приехали в отделение, оказалось, что есть письменное заявление свидетеля от сентября 2015 года, где он заявляет, что видел как при парковке я задел чужую машину, после чего стал на другое место. Какой срок давности таких дел? Дойдет ли дело до суда вообще? Спасибо. Есть нужна будет необходимость связаться со мной, то звоните на вайбер. Обычная связь очень плохо ловит

Відповіді юристів (3)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня. Загальний термін позовної давності (ДТП) становить 3 роки, а його початок відліку визначається положеннями статті 200 – з дня вчинення ДТП або з дати, коли стає відомо про порушення прав. Простіше кажучи, позов можна подати протягом 3 років по будь-якій цивільній справі, в тому числі пов'язаного з ДТП.

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олеже!

    Стаття 49 КК України: Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності

    1. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:

    1) два роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;

    2) три роки – у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;3) п’ять років – у разі вчинення злочину середньої тяжкості;4) десять років – у разі вчинення тяжкого злочину;5) п’ятнадцять років – у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

    1. Перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від досудового слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з’явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення злочину минуло п’ятнадцять років.
    2. Перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому разі починається з дня вчинення нового злочину. При цьому строки давності обчислюються окремо за кожний злочин.
    3. Питання про застосування давності до особи, що вчинила особливо тяжкий злочин, за який згідно із законом може бути призначено довічне позбавлення волі, вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність, довічне позбавлення волі не може бути призначено і заміняється позбавленням волі на певний строк.
    4. Давність не застосовується у разі вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, передбачених у статтях 109-114-1, проти миру та безпеки людства, передбачених у статтях 437-439 і частині першій статті 442 цього Кодексу.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого фото. Постараюсь допомогти!

    Иваненко Мария Владимировна
    Иваненко Мария Владимировна 9 місяців тому

    Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду

    строки давсті пройшли,щось з 2015 року дуже довго шукали:),все інше по ситуації,якщо справа все ж таки дійде до суду


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України